left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

dezmortire..aiudeni de pretutindeni

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

dezmortire..aiudeni de pretutindeni

Mesajde dancor » Dum Feb 02, 2003 12:51 am

- nu stiu ce simt altii dar eu cind aud de aiud sunt topit..
- am foarte multi colegi care sunt in aiud de cind s-au nascut,au familie, realizari,copii (mari) , internet ..dar .!!!
- fata de lista celor inscrisi .. lipsesc inca o multime care sunt.. valizi si ar putea fi alaturi de noi ..
- cum facem sa-i dezmortim .. !
- cum suna "renumitul vers din internationala" ... NU STATI PE GINDURI SI INTRATI IN RINDURI ..
- ce parere aveti ! .. haide-ti sa ne :P :lol: impreuna !
va salut pe toti - stiuti si... inca... nestiuti
- avem timp sa ne cunoastem
ciobe
ciobe
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Dum Feb 02, 2003 2:04 pm

bine ai venit pe forum
vad ca esti un user foarte activ :) asta nu poate decat sa ne bucure

da, mai sunt multi aiudeni care ar putea sa se inscrie

eu propun sa ne scriem fiecare tutror cunostintelor, fostilor colegi care au legatura cu aiudul, sa ii invitam sa se inscrie

Robert
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Re: dezmortire..aiudeni de pretutindeni

Mesajde claudiu » Dum Feb 02, 2003 10:13 pm

Right!
---------
Pai ce sa facem...Robilix cred ca are un mailing-list destul de lung (si face reclama din greu la forumul aiudului 8) ...si cine a avut ceva de spus s-a inscris in forum.
La restul...ori lenea e de vina...ori :roll:
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

nu se vede navala

Mesajde dancor » Mar Feb 04, 2003 2:10 am

- citind lista celor inscrisi din Aiud am incercat sa deduc macar dupa numele de familie daca nu nimeresc peste "odrasla" vreunui sau vreunei colege de liceu - si slava domnului ca ma ceva in Aiud, ce inseamna asta?
1. ori au o lipsa totala de interes ... desi eu la 56 ani dupa o viata de munca pe santierele patriei si altele straine..sunt un inveterat al internetului
2. ori complacerea pe care am simtit-o in afirmatiile lui "narcotic" este o boala generala !
3. ori nu sunt destule calculatoare, sau sunt acolo unde nu este suficienta pasiune pentru asa ceva?
4. si multe altele...
dar sa mai lasam si pe altii !
sa-si mai revina..poate sunt inca prea... :oops:
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Mar Feb 04, 2003 11:45 am

cred ca e vorba mai mult de lipsa accesului la internet

am intalnit si utilizatori insa care nu vroiau sa se inscrie
ba le era chiar si frica sa imi zica cum ii cheama .. vorbeam cu anonimi

eu cred ca multa lume nici nu stie ce e internetul
dar totusi e spre bine, in aiud s-a dezvoltat foarte bine zic eu reteaua prin care se poti conecta la internet multi
pot sa spun ca nu multe orasu au asha ceva

bravo celor care se ocupa de asta
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

comparatii

Mesajde stefania » Mar Feb 04, 2003 12:06 pm

si eu am aceeasi parere cu toate ca nu cunosc nici macar un sfert din cati aiudeni cunoasteti voi dar dupa ce avant de dezvoltare a luat orasul in ultimii ani, cred ca e ceva. pe situl unui orasel nu mai mare decat Aiudul, la unul din sectoarele dedicate formelor de inv. din oras, in dreptul ultimelor...4, sa zic generatii ce au terminat liceul respectiv, erau atasate si poze. ar fi o idee buna, ce ziceti, mai ales cu un liceu ca B.G. :?: :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Mar Feb 04, 2003 12:10 pm

am incercat ca in acest an sa fac si o pagina tuturor claselor terminale
daca tot se fac poze la sfarsit de liceu era o ocazie buna

insa se pare ca ideea nu a fost bine venita
am lansat oferta, faceam totul gratuit ... insa :idea:

am incercat sa transmit prin cativa elevi si doameni directoare de la Titu Maiorescu ... insa nici un raspuns ... oferta este inca valabila :!:
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

nepasare

Mesajde stefania » Mar Feb 04, 2003 1:07 pm

aici dupa parerea mea e delasare ca sa nu spun nepasare si dupa cum spuneai si tu mai devreme, multa lume nu prea intelege cu ce se mananca internetul asta, asa ca prea putin le pasa (fiind vorba de cadre didactice :o -probabil ca nu prea au venit in contact cu asa ceva, unii, banuesc), probabil daca lipesti afise prin licee, elevii vor avea o reactie mai buna, zic si eu. :)
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Feb 04, 2003 1:52 pm

Nu cred ca lumea nu stie... dar e lenesa si dezinteresata si comoda, asemeni lui para malaiata, asteapta totul de-a gata si nu e doar un sindrom aiudean ci national: tari de mana a treia care s-au obisnuit doar a se plange si a cere ajutoare, normal ca s-au dezobisnuit de ideea ca trebuie sa lucreze sau sa faca si ele ceva, un efort...Cafe interneturi sunt destule in oras si pline de mircuitori de toate varstele, mai ales elevi in ani terminali, dar e mai important sa vorbeasca non sensuri decat sa chiar faca ceva util!Ba, mai nou se poarta si in Aiud instalarea la un pret acceptabil a netului direct acasa...nu stiu la ce le-ar servi daca nu se folosesc de el!

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mar Feb 04, 2003 3:28 pm

teribilismul varstei se manifesta si sub aceasta forma, nu trebuie decat sa fie la moda, neaparat sa si il foloseasca? :o Oricum parintii ar plati facturi grele de pe urma odraslelor impatimite, asa ca..... la un net te mai intalnesti cu "gasca", mai bei...ceva, esti mult mai relaxat, cam asa vad eu lucrurile.la un mic incident de genul asta am asistat si eu nu cu mult timp in urma, cand o persoana vine la colegul meu de birou- in calitate de mama pt. a se consulta si informa asupra modalitatilor de conectare la internet; dupa ce ca achizitionase cu efort un pc, copilu' mai vroia si internet iar
d-sa se dadea de ceasul mortii cam cat o sa plateasca pe luna moftul baiatului. :) asta in cazul in care parintii nu sunt cu dare de mana :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Mar Feb 04, 2003 3:52 pm

in aiud sunt deja 3 firme care ofera internet pe cablu ... ceea ce e bine, scapi de romtelecom

si preturile sunt foarte bune zic eu
la 400.000 lei full internet nu e rau
la dial-up numai sa stai 1-2 ore pe zi si se aduna 400.000 pe luna
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mar Feb 04, 2003 7:39 pm

Am auzit si eu varianta asta, dar stii cum e vorba romanului- avem, facem, rezolvam noi. Se monteaza doar in anumite zone, din imposibilitatea de a pune net mai departe, de ex, pe langa fostul DCA, prin gara, exista persoana doritoare sa-si monteze, dar nu se poate inca...pt ca nu se prinde net pe distanta aia, sau ceva de felul asta...ce sa zic, si in Finl, exista probleme, sistari neprevazute a internetului... si noi platim!

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Feb 05, 2003 10:50 am

da, stiu de problema
insa e tot problema oamenilor, fiindca daca ar dorii maimulti internet in acea zona s-ar extinde si pana acolo
pentru 1-2 persoana nu e rentabil nici pentru firme
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

mesaj ptr.robilix

Mesajde dancor » Sâm Feb 08, 2003 11:04 pm

- nu stiu daca e cazul sa aduc aici discutia dar sper ca nu are importanta, mai ales ca am vazut la tine mai sus o vaga deschidere de subiect .. si anume:
- am vizionat si eu site-ul hcc.alba.astral.ro - SLAB !!!!! SLAB !!!! dupa ce au mai si copiat modulul paginatiei ptr.mesaje ...
- gindeste totusi in ce masura s-ar putea finaliza ideea aducerii pe ecran a pozelor fiecarei promotii terminate - macar ptr.inceput la Titu Maiorescu - sigur ca este o munca grea - cine face pozele reduse dupa fiecare tablou, care este generatia de la care mai sunt tablouri - poate totusi incerci o consultare de studiu cu colegii aiudeni ... poate eu stiu .. are cineva o idee buna si se poate rezolva ceva ...
- exprimati-va opinia :arrow:
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Dum Feb 09, 2003 12:33 am

la colegiul bethlen gabor sunt o groaza de tablouri, unele foarte foarte vechi, cand trec prin aiud mai trec si prin colegiu sa fac poze

de luni va asteapta oricum o noua galerie foto, cu peste 1200 de fotografii cu si despre aiud

cum se intra la titu maiorescu in weekend? stie cineva?
poate fi un portar rautacios care sa sara la tine .. e voie sa vizitezi cladirea?
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Feb 10, 2003 1:57 pm

Ultimele generatii au renuntat deja la clasicul album al clasei si la tablouri si au facut direct propria pagina de web cu date despre clasa respectiva. Pacat insa, asa se izoleaza fiecare in cate o paginuta virtuala si anonima, in loc sa se stranga cu totii pe un site mai cunoscut (cum este cel de fata) si mai des accesat.

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Lun Feb 10, 2003 9:04 pm

deci vreau sa precizez : siteul colegiului hcc (unde sunt elev) este facut de un coleg de clasa (are 17 ani) nu shtiu ce sa zic dar la 17 ani ceea ce a facut el e destul de bine.zic asta ca mai intru pe site-urile unor universitatzi si cand le vad ma dor ochii ... si k si robi face acest lucru doar atunci cand are timp liber si nu-l obliga nimeni sa faca acest lucru . si treaba cu forumul : este freeware daca pot sa zic asa ... adica e facut de cineva si dat in folosintza gratuit . acest forum nu este facut de robi :)
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Feb 10, 2003 11:03 pm

da, am zis deja si o mai zic inca o data
acest forum nu este al meu, este un free forum pe care il poate folosi oricine
de asta nici nu se pot face modificari dupa toate placerile noastre
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Habar nu au...

Mesajde claudiu » Mar Feb 11, 2003 5:14 pm

Faptul ca nu te-a contactat nimeni draga Robi pentru a face site-ul unui liceu sau in domeniul asta este dat de un exemplu :
Un coleg de-al meu merge odata la directorul scolii IMA ( nu dau nume , il stiti voi) si zice catre dansul citez :
Domnule .... (numele) doresc sa fac O pagina a liceului IMA acum Grupul Scolar Avram Iancu si vreau sa-mi dati niste date despre Liceu...cand s-a infiintat ..etc kestii d-astea
Domnul director : Numa una faci?
----------
NO COMMENT!
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Joi Feb 13, 2003 10:33 pm

eu nici nu vroiam sa fiu contactat de nimeni
am rugat pe cineva sa mearga sa intrebe
dar inca nu e nimic pierdut
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Următorul

Înapoi la Aiudeni de peste tot