left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

tot eu

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde claudiu » Sâm Feb 22, 2003 5:33 pm

Hahaha..arty ma faci sa rad.Hai sa fim seriosi.Ce ar putea sa ne faca ? Sa ne majoreze facturile la intretinere? :D Eu m-am certat si cu directorul Grupului Scolar "Avram Iancu" si culmea ca dadeam si bacalaureatul atunci :shock: Imi era ciuda pt simplu fapt ca unii dadeau 200$ si se "rezolva" examenul.Nu era cinstit. In fine ne bagam in altceva si oricum hotul neprins e negustor cinstit :x
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Feb 22, 2003 10:59 pm

Ma bucur sa constat ca problema ridicata are adepti si sunt convins ca va capata si finalitate. Poate spune cineva ca avem ceva de ascuns ? sau chiar daca aducem in discutie subiecte mai "fierbinti" pentru noi ,sau spunem lucrurilor pe nume, avem de ce ne teme.
Vreau sa aveti in vedere urmatoarea invatatura , mai ales ca ea provine de la marele om care a fost R.Tagore .. citez < DACA RABZI RAUL FARA SA PROTESTEZI ESTE CA SI CUM L-AI RASPLATI >
Asa ca, cu atit mai mult, spune-ti lucrurilor pe nume chiar daca aveti afisata poza - eventual cautati una cit mai artistica ca sa faca si impresie, poate mai stii , la viitoarele alegeri ajunge careva si primar de Aiud !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Feb 23, 2003 4:28 pm

Eu am fost si sunt rebela prin excelenta. Cei care ma cunosc stiu. Am avut multe de tras pe urma acestui fapt, de a spune lucrurilor pe nume si da, conteaza forma in care formulezi problema- a fi inteligent inseamna nu doar sa-ti tai craca de sub picioare, pt ca atunci tu esti singurul care cazi.Sunt de acord sa fim sinceri si sa ne cerem drepturile in caz ca exista presiuni asupra manifestarii lor.Multumesc oricum pt sfaturi .:-)

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Mar 01, 2003 1:31 pm

ptr.arty se adapteaza urmatorul citat : - Thomas Edison
< Nelinistea vine din nemultumire si nemultumirea este prima conditie a progresului. Aratati profund multumit si eu va arat un esec >
< Nu progresezi stand de o parte, lamentandu-te si dand vina pe altii. Progresezi prin implementarea ideilor. >
- si cu asta cred ca i-am lamurit pe multi ca nu e bine sa stai deoparte... vreau sa va spun chiar o mica istorioara ... in 1992 am candidat la functia de Primar al Iasului si am facut o mare greseala.. sa spun ca sunt ardelean .. ceea ce de fapt nu convine moldovenilor.. care sunt mai moi, mai "lasa-ma sa te las" .. asta pe de o parte iar pe de alta parte tot timpul indiferent de situatia in care ma aflu .. "ce-i in gusa si-n capusa" care de fapt mai tot timpul imi aduce renumele de omul care-i pune la punct pe toti.
Eu zic ca numai asa poti sa fii cineva in viata ..
- deci fratilor spuneti lucrurilor pe nume . mai ales acum ca poti sa o faci in orice situatie si in orice loc --
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde simon slash » Sâm Mar 01, 2003 1:49 pm

nu am stiut ca e necesara poza si cum spune cineva mai sus nu sunt obligat sa o trimit! cat despre a scrie corect ,e posibil daca stai linistit ,dar in situatia mea ,timpul costa bani si nu-mi permit deocamdata luxul da a scrie corect!cine vrea sa m-a inteleaga o poate face oricum!
cat despre locatie tast din madrid moentan!maine s-ar putea din franta
etc..
simon slash
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Vin Mar 07, 2003 1:09 am

mie mi-e dor de dancor :roll:
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Vin Mar 07, 2003 9:37 pm

Sa stii ca si mie!!!!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Vin Mar 07, 2003 11:18 pm

:D :wink: :lol: :?: :arrow: OK
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Mar 08, 2003 12:28 pm

Pai numai in semnuletze comunicam azi? :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Dum Mar 23, 2003 12:11 am

Sunt din nou mai activ - adevarul este ca in afara unor dispute de ordin - sa-i spunem ... dar mai bine nu-i mai spunem - pe care le-am avut cu " anophel " . care si-a arogat dreptul de a da "putin" cu tifla ....... incolo au mai intervenit si o serie de lucrari destul de mari care-mi blocau cca 10 ore pe zi , dupa care va dati seama ca nu mai eram bun de lucru si pe internet - noaptea - dar oricum urmaream sa vad cum se deruleaza "ostilitatile" - deci nu chiar eram "in afara" lucrurilor .
Inca odata felicitari pentru sabu .. care are o poza extra . , si ar fi bine sa-i urmeze exemplu si altii .. nu ?
Eu trec in alta "fereastra" ...... :o
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 5:27 pm

- SABU / 06.03.2003 - < mie mi-e dor de dancor >
- ARTY / 07.03.2003 - < sa stii ca si mie >

- daca intiamplator cineva va deschide aceasta fila sa-i atentioneze pe cei doi prieteni ai nostrii ca sunt "activ" si le recomanda din pagina <Aiudeni de peste tot> sa citeasca toate paginile - din interventiile mele complete - vor lamuri multe semne de intrebare, bine-nteles daca acestea au existat, daca nu atunci nici o problema !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Aiudeni de peste tot