left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Un vot pentru baieti :)

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde tuti » Sâm Ian 03, 2004 1:18 pm

ops... :oops: , pai atunci o sa-mi fac si eu cateva poze , si o sa le trimit :P
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Sâm Ian 03, 2004 7:18 pm

Robi, as avea o mare rugaminte: Claudiu oferise varianta cea mai potrivita pt titlu: "Tipul de pe Aiudonline". Astfel nu ne limitam la o varsta si sugerez ca acesta sa nu fie neaparat un concurs "Mr". Astfel s-ar inscrie mai multi "tipi" si am avea ocazia sa vedem si cum se prezinta partea masculina a acestui site...

Daca e "baiatul" o sa-mi inscriu nepotul, dar momentan concurentul meu :-) este barbat! Ce facem? In plus stim ca mai multi tineri- adulti frecventeaza Aiudonline si nu stiu cat le-ar conveni sa se inscrie la categoria "boys"... ;-)

Mai am o sugestie: intrebari cat mai incitante sau variate. De pilda sa nu apara de doua ori acelasi lucru: "Care sunt pasiunile tale? ", apoi "Care sunt hobby-urile tale?" Nu sunt cam inrudite intrebarile? :roll:
Exemplu: Ce cosmetice folosesti? Ce ii trebuie unui tip pt a fi "cool"? Cu care star te-ai duce pe Luna?, samd...

Guys, un pic de asistenta aici si propuneri cat mai haioase sau interesante, pt a face o rubrica de top! :P
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Sâm Ian 03, 2004 10:24 pm

ce itzi place la o fata?
ce itzi place sa faci in timpul liber
ocupatzia
obsesii (optional)
:p de denul..:D
eu vreau sa ma inreg la baietzi:P
ce are ? sunt baiat ..
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Dum Ian 04, 2004 7:03 pm

a fost "fata de pe aiudonline"
http://fatadepe.aiudonline.ro
... astfel a urmat "baiatul de pe aiudonline"
http://baiatuldepe.aiudonline.ro
... nu a fost nici un concurs de MISS, nu este nici acesta un concurs de MISTER

pentru asta se va realiza o rubrica separata mai incolo, cu un CONCURS, cu intrebari, pe categorii de varsta.

asadar barbati, baieti, tipi si altii puteti sa va inscrieti la "baiatul de pe aiudonline"

se va putea vota ca la fata de pe aiudonline dupa ce se aduna cel putin 5 baieti
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde robilix » Dum Ian 04, 2004 10:37 pm

iata au aparut si primii concurenti

http://baiatuldepe.aiudonline.ro

robert
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Ian 05, 2004 12:05 am

Daca nu e concurs, de ce sa fie "concurenti"? :roll: Ideea lui Izzy , completata de mine si de altii suna astfel: ce-ar fi sa existe ceva si pt baieti (nu neaparat "baieti" si toti sub 18 ani, cu bicepsi goi, replica la fetele cu fuste prea mini!), pt partea male a Aiudonline-ului. Nici intr-un caz nu as vrea sa fie o umbra a "Fetei de pe Aiudonline", pt ca altfel nu se realizeaza ceva nou si mai incitant. Daca stau bine sa gandesc, Ioan a fost primul care a sugerat cum ca barbatilor le ramane sa-si afiseze si ei poza, chiar daca nu pot face concurenta frumusetii fetelor...

Am vazut deja poza lui Rami si a "concurentului" instalat de mine(ah, nu vreau sa fie nici un concurent... ar trebui sa gasim alta denumire...). Imi plac amandoi, chiar daca unul zice ca este baiat si altul e barbat. "Tipul"- nu crezi Robi ca e o formula mai acceptabila si care include nu numai pustani cat si pe cei adulti, nu numai pe cei dragalasi ca o madona ci si pe cei cu alura mai masculina, nu numai pe cei rupti din soare, dar si pe cei "normali" ca look? Eu asta propun pt o diversitate cat mai mare a participantilor. PARTICIPANTI- iata termenul care ar trebui sa substituie "concurenti". Daca concurezi, automat se voteaza, automat se alege cel mai bun, automat e vizat un titlu sau un premiu, ceva care recunoaste doar unul sau doi fiind cei mai cei...
Daca aceleasi lucruri s-ar fi pretins si de la "Fata de pe Aiudonline", poate s-ar fi inscris si femei, nu numai fetite, unele frumoase, altele inteligente, bine imbracate, neafisand "concurential" doar carne...
Mi-ar place sa se inscrie toti tipii de pe Aiudonline sau whatever. La unii vom aprecia tineretea, la altii educatia, la altii stilul de a se imbraca,etc. :-)

Asadar: Fata Aiudonline nu inseamna Baiatul Aiudonline, chiar daca prima i-a inspirat si pe barbati sa vrea a fi afisati. "Fata" arata dupa cum titlul o spune- participante doar de o anumita varsta (diferentele sunt minime). "Baiatul" e o denumire improprie, pt ca primul inscris (Vio) poate fi aproape tatal lui Rami :P. Astept sa vad si poza ta, Robi si a lui Ioan si a lui Dancor, a lui Istvan, Sabu, Tuti, Just Angel, etc.- desigur in posturi cat mai magulitoare pt vazul nostru,al "tipelor" de pe Aiudonline. :D
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Ian 05, 2004 12:34 am

si care este problema la urma urmei :roll:

s-a lansat in urma cererilor si varianta pentru baieti. nu pentru domni, nu pentru mosnegi, nu pentru bebelusi ... pur si simplu pentru baieti. ca suntem cu bicepsi ca nu suntem tot baieti suntem.

sincer, la fete nu ma asteptam sa se inscrie asha multi, a fost peste asteptarile mele ... si crede-ma oricum ar fi sunat acea denumire de "fata de pe aiudonline" tot acel tineret s-ar fi inscris.

nu se da nici un premiu, este scris ca este doar "fata/baiatul de pe aiudonline" ... si NU este nici un concurs de MISS/MISTER .. am si explicat asta de cateva ori atat in mailuri private cate si pe forum.

si Vio si si Rami sunt baieti dupa parerea mea ... indiferent de varsta ... iar daca ei au ales sa se inscrie eu nu pot decat sa le multumesc.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Ian 05, 2004 12:46 am

Robi, o denumire proprie si corecta nu poate fi decat de folos. Si eu am incercat sa explic acest lucru mai sus. Exista nuante si un cuvant poate insemna diferite lucruri, chiar daca radacina e comuna. E clar ca sunt baieti :-), nu contest genul lor, dar nu toti cei care citesc "Baiatul Aiudonline" vor avea curajul sa se inscrie. La fel, in caz ca titlul ar fi fost "Aiud Macho" ar fi indepartat tipii mai sensibili... sunt tot "baieti", dar poate nu sunt macho... sunt tipi care nu mai sunt baieti si poate nu vor avea umorul lui Vio de a se inscrie...
Incercam aici sa definim fiecare rubrica, sa ne completam, iar in caz ca Arty, Clau sau Izzy aduc o sugestie mai buna nu ar trebui sa fie o ofensa pt Robi. Nu?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Ian 05, 2004 1:12 am

nicidecum nu am zis ca e o ofensa ... doar ma gandesc cat timp aloca Robi pentru AiudOnline si noi ne legam de niste lucruri marunte. am incercat sa fac cat mai repede si acest serviciu care a tot fost amintit:

Izzy: ".. va propun un vot la fel pentru baieti"
arty fact: "... sa deschida si concurs pt baieti/ barbati."
IzzY: "doar ce dr** LOR LE PLAC BAIETII .Baieti sunt sigur ca vor fi care sa-si puna poza."

baieti, baieti, baieti

dupa care au venit 2 propuneri cu "macho, tipul"

daca alegeam tipul, sareau cei cu oferta "baitii si tipul"? am ales prima varianta, care se si asemana cu "fata de pe ..." ...

am deschis si aceasta posibilitate ca baietii sa nu se simta in inferioritate fata de fete pe aiudonline.

atat

nu e nimeni ofensat ... doar ma obosesc discutiile astea cateodata (astea din urma) :roll:

astept propuneri pentru MISS si MISTER, care va vrea sa fie mult mai complex realizat, cu intrebari mai multe, cu 2-3 imagini in diferite ipostaze alese de juriu ... fiindca va fi si un juriu, pe langa votul vizitatorilor ... care nu va mai fi asha cum a fost la "fata de pe ..."
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Ian 05, 2004 1:22 am

Asta zic si eu, propunerile, conceptele evolueaza. Schimbarea e reflectata in dialogurile noastre, fie ele si obositoare. Mie imi place sa detaliez, pt ca detalierea aduce un plus.La inceput nici eu nu am luat prea in serios ceea ce a zis Ioan, apoi a venit Izzy cu propunerea si m-am amuzat si uite ca am inceput sa consider- yes, se poate face chiar o super treaba! Asta inseamna timp, si de la noi si de la tine, discutii si comparatii, dezvoltarea unor puncte de plecare.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Ian 07, 2004 11:51 pm

Ah, ce ai mai crescut Bogdanel (Daramus)! Dupa hobby-uri si comentarii constat ca te-ai emancipat a lot si suspectez ca nu mai esti timid. Smart si cu mult bun simt erai si acum cativa anisori... :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

:)

Mesajde IzzY » Joi Ian 08, 2004 8:09 pm

salut baieti ..multumesc roby pentru tot ce faci pentru noi si pentru timpul pe care il ocupi cu noi.ACu sa ma tin si eu de cuvant si sa pun o poza .Multumesc la toti care au ajutat arty fact ,Ramy din iordania ,bogdy,la toti REspecT Ya
IzzY
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Vin Ian 09, 2004 12:08 am

baieti noi in pagina "baiatul de pe AiudOnline"
http://www.aiudonline.ro/baiatuldepe
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Vin Ian 09, 2004 12:15 am

Cool, a aparut si Izzy! Fetelor, o sa aveti in curand ce vota! ;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Ian 13, 2004 11:11 am

Vreau sa multumesc celor care voteaza pt "baiatul" meu. :-) Nu credeti insa ca merita si Tudor un vot?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Dum Ian 18, 2004 6:35 pm

Mi se pare interesant ce a scris ultimul inscris- Moldovan Adrian, daca nu ma insel.Nu stiu daca citeste ce scriu eu aici, dar: sunt de acord- originalitatea trece mai presus de greutate si inaltime, insa a-l imita pe Eminem probabil conduce spre insatisfactiile tale (vocabularul!) si te indeparteaza de unicitate. Tu, trebuie sa fii tu. Faptul ca admiti a avea probleme cu limbajul este un prim pas pozitiv. Devii adult si constati ca nu mai e suficient sa te joci de-a hip hop-ul. Pur si simplu nu renteaza, fie ca vrei sa fii simplu, fie original.De aceea recomand sa te ocupi mai indeaproape de cizelarea talentelor tale (desenul, de exemplu). Nici nu se poate altfel, daca intr-adevar te roade "viermisorul" faimei si dorinta de a fi cineva in lumea asta. Asadar, spor la a te descoperi si a te perfectiona! :wink:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Dum Ian 18, 2004 10:12 pm

am primit o inscriere acum cateva zile pe "baiatul de pe AiudOnline" cu o poza a baiatului cu un pistol in mana (nu arma de vanatoare .. ma refer la faptul ca nu era o imagine vanatoreasca ci un baiat, cu bustul gol, sezut langa un gard si cu un pistol in mana, focalizarea imaginii fiind pe pistol).

am raspuns ca inscrierea nu poate fi acceptata din cauze pozei.

am si primit raspuns:
de ce nu va place poza????
trebuia sa am o carte nu un pistol??????
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde Rami » Lun Ian 19, 2004 7:21 pm

loool pare foarte inteligent baiatul .. de unde e ? l-am vazut si eu . .darnu am vazut poza completa..:D
cred ca ar trebui sa pui un WARNING
fara poze obscene ..ceva de genu
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Ian 20, 2004 7:46 pm

Da, trebuia sa ai mai bine o carte decat un pistol!!! :evil:

O fi din Aiud insul respectiv? Oare chiar asta e ultimul trend in barbatie? Prefer un steag alb pe ...organul erect, ei na, ca sa nu se zica ca sunt incuiata. E mai mult decat obscenitate, Rami, e o chestie periculoasa. Nu "organul", ci pistolul uzat ca simbol pt o masculinitate care nu exista! Rusine!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mie Ian 21, 2004 1:26 pm

da asha e din pacate lumea nu se mai gandeste decat la ura si crima .. nu mai incearca sa rezolve totul pe cale pasnica ..
si acest baiat care a aparut cu bustul gol tot incordat sa ii apara mushii si cu un pistol se crede mai presus de oricine? .. e o greseala de mentalitae lumea incearca sa fie tot mai kool no metter what si ajung la decizii disperate cand raman in pana de idei si .. atunci ei apeleaza la pistoale si cutzite si nu mia stiu eu ce
Rami
Membru Senior
Membru Senior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Aiudeni de peste tot