left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

MatrimonialzZzZzZzZz

Vrei sa vinzi ceva? ... cauti sa cumperi ceva? ... vrei sa te angajezi?

lolo

Mesajde abby3325 » Joi Apr 10, 2003 5:05 pm

Kati, un asemenea "animalut", chiar mi-ar placea sa am prin casa :lol:
Dar , eu nu ma refeream la acel animalut , ca si la o "prietena", pur si simplu doar asa .. :lol: Daca e sa vb de o prietena.. atunci se schimba treaba :oops:
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Apr 10, 2003 8:18 pm

E foarte ciudat, caci o femeie poate fi tot ce ai spus tu ca doresti, dar in cazul in care simte ca este tratata ca un "animalutz" schimba placa (tot de nevoie) si devine o fiinta iritabila, infidela, pretentioasa si te mai si tine sub papuc, altfel neputand fi respectata, nici iubita... sunt persoane si cazuri care chiar asta tintesc- buna intelegere si totusi, conflictul e inevitabil, adesea adauga condiment unei relatii...Oricum, spontan nu se inraieste o femeie, mai ales daca e pretuita. Daca ei cer "palme" nu e vina tipelor.Si se pare ca adesea o mama de familie e mai putin atractiva decat o tanara fara creier, rea si sadica, amanta cheltuitoare... de ce oare?:-;
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Hmmm ...

Mesajde abby3325 » Joi Apr 10, 2003 10:34 pm

Hmmm ... :smoke:
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Mar Mai 13, 2003 11:38 am

I-mi place rubrica asta. Sper ca voi gasi si eu pe cineva pe gustul meu. Adica.

Caut disperat femeia:

Slaba.................Micuta..................Bruneta......................Nebuna.................Intelegatoare.....................Dependent de sex si sa aiba pesonalitate.

Asta da caracterizare.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mar Mai 13, 2003 12:19 pm

acum depinde si ce relatie vrei sa ai cu : femeia, Horvath, cum a scris Arty mai sus: mama de familie sau... , femeia caracterizata de tine este un "personaj" mult mai palpitant decat o mama de familie cum ne-o imaginam cei mai multi dintre noi, nu? :!: :idea: :iubire:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Mar Mai 13, 2003 12:53 pm

Este vorba de o relatie cat se poate de serioasa. Si vorbesc sertios.
N-am chef de glume cu tipele, si nici rabdare. Sunt curios daca exista genul de fata pe care am caracterizat-o mai sus, este genul meu de partenera cu care pot fi fericit. I’m just try too find my half.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mar Mai 13, 2003 2:27 pm

succes, oricum, Horvath!!!!
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Mie Mai 14, 2003 11:30 am

Mersi mult pentru incurajare, dar o caut cam de mult si inca nimic.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

.

Mesajde abby3325 » Mie Mai 14, 2003 5:13 pm

Niciodata nu vei gasi atunci cand cauti ...
O sa gasesti cand te astepti cel mai putin, sau cand nu te astepti de loc ...
Asta e un fel de "regula" se pare... :D
Deci ... rabdare :smoke:
Fiecare are pe cineva , undeva ... iar candva , se va intampla :D
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Joi Mai 15, 2003 1:14 am

eu cred ca (virgula) chiar daca gasesti persoana caracterizata de tine tot nu ajunge ... mai trebuie ceva .. si acel ceva e cel mai important :)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde cool zero » Joi Mai 15, 2003 3:01 am

"Deci...Rabdare" spui Gabitza? :plange:
Vad ca ai ramas acelasi... "para malaiata in gura lu-i natafleata". Tot ce a incercat sa te invete CIUPA vad ca nu a folosit la nimic. :bebe:
Asteptare placuta... :D Cu o astfel de strategie sigur vei avea succes ( la fete mari de peste 35 de ani).
Scuza-ma ca te-am luat asa tare, dar in ziua de azi nu ai voie sa astepti. Concurenta e foarte acerba.
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

lolo

Mesajde abby3325 » Joi Mai 15, 2003 3:40 am

Ma faci sa zambesc :D
"concurenta acerba" in cautarea/gasirea fetelor ? Scuze, nu cred :lol:
Asa ai spus-o de parca ar fi un concurs de atletism, sau ceva de genul... Ehh ... "jumatatea fiecaruia" e acolo undeva, pt. toti, iar in cea ce priveste cealalta chestie si anume ca intre timp, pana la "gasirea jumatatii" mai sta fiecare cu una, alta.. asta e altceva, dar tot nu poate fi numita "concurenta" , ca doar nu e o tabela de marcaj pe care sa scrie fiecare cu cate a stat sau cat de repede si-a gasit "jumatatea" iar cel de pe "primul loc" sa i-a si premiu :D Nu esti de acord cu mine ? Doar avand rabdare vei gasi "jumatatea" .. acum .. ce inteleg eu prin rabdare ? Deci .. nu ma apuc sa stau cu cat mai multe si sa le intreb "tu esti jumatatea mea" ? Ete cucu` :D Pur si simplu iti place o fata, stai cu ea, incepi sa o cunosti, vezi ce si cum, iar restul vine de la sine, iti vei da seama daca e sau nu e "jumatatea" .. In sensul asta am spus "rabdare" , pur si simplu lasa lucrurile sa curga de la sine, vezi o fata, nu o sa mearga, vine alta .. si asa mai departe ...Nu trebuie sa dispere nimeni ca e un timp limita in care sa-si gaseasca "jumatatea" .. sau alte chestii de genul acesta, asta nu e un concurs .. asta e viata pur si simplu :D
Hmm .. nu ma recunosc .. :roll: am scris eu toate astea de mai sus ? Mai bine tac si ma retrag :P
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Joi Mai 15, 2003 8:02 am

Eu caut in continuare, deoarece daca nu cauti nu vei gasi.
Dar problema este unde se afla aceea persoana ?

Stiu, cauta in continuare.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Vin Mai 16, 2003 1:09 am

Ai vre-o preferinta anume?
Michelle Pheiffer sau Jennifer Lopez ? Sau amandoua impreuna daca este posbil? :D
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anophelus » Vin Mai 16, 2003 9:44 pm

Cred ca o tipa gonflabila ar fi raspunsul la dorintele voastre: e draguta, e cuminte, e tacuta si, pe deasupra sta in orice pozitie. Ce spuneti?

Numai bine!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde cool zero » Vin Mai 16, 2003 11:23 pm

Vad ca ai o oarecare experinta cu astfel de "jucari". :)
Ai cumparat-o din magazin sau ti-ai facut-o singur in casa? :lol:
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Mai 17, 2003 10:16 am

anophelus scrie:Cred ca o tipa gonflabila ar fi raspunsul la dorintele voastre: e draguta, e cuminte, e tacuta si, pe deasupra sta in orice pozitie. Ce spuneti?

Numai bine!

Hahahahaha Anoph. pai tu ce zici ti-ar place un ursuletz din plus sau unul adevarat? :fluiera:
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Joi Mai 22, 2003 8:47 pm

Mie mi s-a intamplat sa fiu "gasita" exact cum spunea Abby, cand nu ma asteptam.Ce-i drept nici stand ca gonflabila nu ai sanse, trebuie sa te implici. Totusi, nu credeti ca povestea cu jumatatea e doar un mit? Vorba fetelor din "Sex and the City"- ce te faci daca nu gasesti o jumatate ideala? Meriti o asemenea pedeapsa de a ramane singur si a crede ca nu esti facut pt o viata in doi? Sau trebuie sa mai lasi de la tine si din pretentiile exagerate (gen- vreau sosia lui J Lo) si efectiv sa-ti incerci norocul cu oricine?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Vin Mai 23, 2003 2:45 am

Ai dreptate cand spui ca povestea cu jumatatea e un mit. Trebuie sa stim sa toleram "defectele" celuilalt si asa putem construi un mit doar al nostru.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anophelus » Dum Mai 25, 2003 12:31 pm

cool zero scrie:Vad ca ai o oarecare experinta cu astfel de "jucari". :)
Ai cumparat-o din magazin sau ti-ai facut-o singur in casa? :lol:

Nu e experienta, e logica. Dar daca tu consideri asta experienta se pare ca stii foarte multe in domeniu. Apropos, care e reteta confectionarii in casa (nu mai auzisem de asa ceva inainte, dar si aici experienta isi spune cuvantul, nu-i asa?)? Cred ca sunt cate unii care ar avea multe de invatat de la tine in domeniu. Le poti impartasi din secretele confectionarii si intretinerii gonflabilelor. Desi, sincer, mi-ar cam fi rusine sa locuiesc in Italia si sa-mi confectionez "in casa" o "partenera". Sunt cam multe concluzii de tras (si nu toate iti sunt favorabile)!

Cat despre mine... nici macar de incercat astfel de "jucari" (corect ar fi fost "jucarii") nu am nevoie, fiindca am sotia si partenera de viata ideala. Pentru mine este desavarsita din aproape toate punctele de vedere.

Cand o sa depasiti faza viselor despre idealul feminin sau a "jucariilor" (unii) o sa constatati ca sunt in jurul vostru femei cu calitati la care nici nu va gandeati inainte si pe care nu le-ati fi inclus in tiparele "idealului". Sunt femei langa care iti poti cladi cu usurinta o intreaga viata si care pot fi o adevarata provocare in acelasi timp. Sfatul meu este sa nu fiti lenesi sau comozi (atributele majoritatii barbatilor), sa treceti peste niste false principii de viata si sa acceptati provocarile ce vi se ofera. Iar intr-o zi veti putea spune "Mi-am gasit jumatatea!", chiar daca aceasta "jumatate" nu corespunde idealurilor de acum cativa ani...

Numai bine!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Anunturi (vanzari, cumparari, oferte, cereri ... )