left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

MatrimonialzZzZzZzZz

Vrei sa vinzi ceva? ... cauti sa cumperi ceva? ... vrei sa te angajezi?

Mesajde cool zero » Lun Mai 26, 2003 3:18 am

Ce te-ai mai ofticat! :lol: Te streseaza chiar asa de mult viata din Romania, ca nu mai sti de gluma? :flame:
N°1 Te-ai bagat ca musca in lapte, ai grija sa nu te ineci.
N°2 Nici nu sti ce vream sa spun cu intrebarea de mai sus adresata lui Horvath (nu era pt. tine), dar tu ca si un mare psiholog si filosof ce esti ( as mai ajunge si putin cam bagaret) din doua randuri ai reusit sa-mi trasezi profilul psihologic! Ce geniu poti sa mai fi!
N°3"Jucarii! Nu jucari!" Asta ii o lovitura sub centura.Mai "greseala" omul in viata. Nu toti suntem perfecti ca si Domnia Ta (din fericire).
N°4 Lumineaza-ma si pe mine cum faci sa-mi cunosti idealurile si visurile mele? Nici eu nu le cunosc, dar tu , ca si un adevarat Superman (:sperm: ) al psihologiei ai reusit "ancora e ancora" sa ne uimesti cu incredibilele puteri paranormale care le deti. "6 un mito" :sleep:
N°5 Nu crede ca esti singurul care ai trecut prin viata cu un rost si ca doar tu ( si nimeni altcineva) a cunoscut "femei cu calitati". Dupa ce ca ai toate acela "puteri" mai esti si norocos? Asta e prea de tot. :) Ar trebui sa te invidiez? Nu! Eu nu am nevoie sa fiu ca tine pt. ca sa ma simt bine si multumit cu mine insumi.
Incep sa ma plictisesc sa-ti mai tot scriu. Consum timpul si oxigenul degeaba.

PS Daca te oftici si de data asta esti un caz ... :hammer:
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

hmm ..

Mesajde abby3325 » Lun Mai 26, 2003 8:14 am

Baieti ... hai sa mergem la o bere :drink:
Ca de nu ... se pare ca se va ajunge la :hammer: :D
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Lun Mai 26, 2003 8:39 am

cool zero a scris:
Ai vre-o preferinta anume?
Michelle Pheiffer sau Jennifer Lopez ? Sau amandoua impreuna daca este posbil?

Da, este Winona Laura Horowitz
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Lun Mai 26, 2003 10:44 am

cool zero scrie:Ce te-ai mai ofticat! :lol: Te streseaza chiar asa de mult viata din Romania, ca nu mai sti de gluma? :flame:

Ofticat?! Nici vorba! Ai scris, ai atacat, am replicat. E ceva gresit aici? Daca ma streseaza viata din Romania? Da, ma streseaza, dar din cu totul alte puncte de vedere decat cele pe care le poti tu percepe.
cool zero scrie:N°1 Te-ai bagat ca musca in lapte, ai grija sa nu te ineci.

Era un monolog?
cool zero scrie:N°2 Nici nu sti ce vream sa spun cu intrebarea de mai sus adresata lui Horvath (nu era pt. tine), dar tu ca si un mare psiholog si filosof ce esti ( as mai ajunge si putin cam bagaret) din doua randuri ai reusit sa-mi trasezi profilul psihologic! Ce geniu poti sa mai fi!

Adresata lui Horvath? Unde scria asta domnule Geniu? Mie mi s-a parut a fi o replica la mesajul anterior. A fost o greseala? A fost a ta! Si dupa cum iti spuneam, ce trece de puterea ta de intelegere se numeste "paranormal" sau emis de un "geniu"? Universul nu este limitat doar la cel al tau. Cand o sa intelegi asta o sa realizezi si ca celelalte lumi nu sunt "lumi paralele" (definite astfel pentru a le putea integra sau justifica in "lumea" ta), ci ca sunt firesti, ele intregrand si lumea ta (si nu invers!). Cat despre profilul psihologic... incepi sa ti-l trasezi de unul singur, singurul meu rol ar fi acela al unui catalizator.
cool zero scrie:N°3"Jucarii! Nu jucari!" Asta ii o lovitura sub centura.Mai "greseala" omul in viata. Nu toti suntem perfecti ca si Domnia Ta (din fericire).

De unde reiese "perfectiunea" mea? Am declarat eu asa ceva sau randul de mai sus era doar exprimarea unui complex?
cool zero scrie:N°4 Lumineaza-ma si pe mine cum faci sa-mi cunosti idealurile si visurile mele? Nici eu nu le cunosc, dar tu , ca si un adevarat Superman (:sperm: ) al psihologiei ai reusit "ancora e ancora" sa ne uimesti cu incredibilele puteri paranormale care le deti. "6 un mito" :sleep:

Vezi si ultima parte la raspunsul N°2. Si o sa accentuez: ce trece de sfera noastra de cunoastere tindem sa etichetam ca paranormal, genial. Iar logica se pare ca depaseste sfera ta de cunoastere.
cool zero scrie:N°5 Nu crede ca esti singurul care ai trecut prin viata cu un rost si ca doar tu ( si nimeni altcineva) a cunoscut "femei cu calitati". Dupa ce ca ai toate acela "puteri" mai esti si norocos? Asta e prea de tot. :) Ar trebui sa te invidiez? Nu! Eu nu am nevoie sa fiu ca tine pt. ca sa ma simt bine si multumit cu mine insumi.

Ultimele paragrafe nu iti erau adresate in mod direct, ci erau doar o perspectiva la subiectul topicului. Si faci doua supozitii gresite: nu am spus ca "am trecut prin viata cu un rost" si ca "doar eu am cunoscut femei cu calitati". Nu inteleg de ce trebuie sa-mi atribui lucruri pe care nu le-am spus. Este ca sa te poti tu simti mai bine? Te rog, nu pe spinarea mea!
cool zero scrie:Consum timpul si oxigenul degeaba.

Este o afirmatie care iti apartine. Eu totusi nu as fi asa de dur, si asa adauga: uneori!
cool zero scrie:PS Daca te oftici si de data asta esti un caz ... :hammer:

Te rog sa nu iei raspunsurile mele ca pe un semn de oftica. Nu, doar imi utilizez dreptul la replica. Deranjeaza? Nu ar trebui!

Toate cele bune!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Mai 26, 2003 8:16 pm

not again, please...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Mar Mai 27, 2003 2:02 am

arty fact scrie:not again, please...

Ai dreptate. Daca nu, tota "polemica" asta, va dura la nesfarsit.
Se pare ca la amandoi ne place sa avem ultimul cuvant. Suntem ca si doi cocosi. Ridicol, nu? :)
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Mai 27, 2003 2:43 pm

Cool Zero, povesteste-ne cate ceva despre Verona , la calatorii sa zicem. Cate ceva istoric, ce ai vizitat, specificul zonei. Sunt lucruri interesante!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Vin Mai 30, 2003 3:21 am

Ar fi prea multe de povestit doar in cateva randuri.
Oricum e un oras care trebuie neaparat vizitat daca i-ti faci o vacanta in Italia. E orasul lui Romeo si Julieta , deci poti sa-ti imaginezi ca e un loc intradevar romantic( pt. cine mai are timp de asa ceva in ziua de azi :) ).
Pe niste strazi intortochiate,inguste si pavate cu piatra, in apropierea piatei Brà si doar la un pas de "Via Mazzini"( cea mai populara strada di Verona, unde gasesti cele mai scumpe magazine) se afla balconul lor .E intr-o curte, care din exterior nu-ti inspira nimic deosebit, doar dupa ce intri poti sa vezi balconul si statuia lui Julieta ( e un obicei stranu cu statuia. Toti turisti care-si fac poze cu statuia pun mana pe sanul drept al Julietei. E o statuie de bronz, iar in timp de atata "pipait" la Julieta, sanul drept a pierdut di culoare fata de celalat( am contribuit si eu la asta :) ) . Cum spuneam e un obicei foarte stranu si nu se stie exact motivul pt. care se face. Banuiesc ca, lumea crede ca poarta noroc.)
Un alt monument foarte important e "Arena". E o arena din timpul romanilor( nu stiu sa-ti spun exact data cand a fost construita, dar din cate am auzit e cam din aceeasi perioada a Coloseumului de la Roma. Atata doar ca e putin mai mica , dar sa pastrat mult mai bine in timp.) care este defapt si simbolul orasului. In aceasta arena in timpul veri se organizeaza spectacole de toate tipurile. De la teatru, opereta pana la concerte de muzica. Am avut privilegiul sa vad anul trecut "Aida". E ceva de nedescris. Am vazut si finala la "Festival bar" ( nu stiu daca i-ti mai aduci aminte cand se vedeau si la noi in Ro. canalele Mediaset). Printre alti au participat la finala U2, Tatu, Avril Lavigne si Alicia Keys. Imagineaza-ti 25 de mii de spectatori intr-o constructie veche de cel putin 2000 de ani ascultand U2. "Magico e da non credere."
Nu am timp si rabdarea necesara ca sa-ti spun tot ce-ai putea sa vezi in Verona. :) Ai nevoie de cateva zile sa poti sa vezi doar lucrurile importante. Cred ca cel putin odata in viata toti ar trebui sa vedem Venezia, Firenze, Roma, Napoli, Verona. Trebuie sa fiu foarte fericit ca eu am norocul sa vad unul din aceste orase in fiecare zi. Si de cate ori l-ai vedea crede-ma ca nu incetezi sa te "saturi" de el. Eu unul, inca mai am "foame" .
Au fost niste prieteni de-ai mei din Romania de Pastele catolice pe la mine, si-am facut o gramada de poze. O sa trimit cateva la "Albumul aiudenilor" si o sa vezi ca nu vorbesc in van. :)
O alta atractie turistica foarte importanta e "Lago di Garda", care e situat la N-V de Verona, cam la 20 Km.Vara e foarte cool, pt. ca e plin de turisti de peste tot. Aici pe lac e si "Gardaland" ( al 2 lea parc ,de distractie,ca marime din Europa , dupa Disneyland din Paris), un alt loc care nu trebuie sa-l pierzi.
In concluzie, pot sa zic ca e o zona superba ,cu o clima foarte placuta ( iarna, rareori se ajunge la -2°, -3° C) si cu locuitori destul de Ok.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

iaca si eu

Mesajde ioan » Sâm Mai 31, 2003 12:13 am

De ce o cearta atat de reusita intelectual devine gonflabila cand apare femeia in carne si oase? Si asa, "luptatorii" devin din masculi fiorosi "ligvistic" povestitori tandri si cuceritori. Of, mai,mai
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Dum Iun 01, 2003 3:17 pm

Faina descriere... desi lui Ioan i-ar place ceva mai "belicos":-))))
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Lun Iun 02, 2003 2:12 am

:) Nu cred ca o poti numi "faina descriere". Nu sunt unul care stie sa "jongleze" cu cuvintele. As pierde o viata si tot nu as putea reproduce exact ce senzatie ai cand intri, de exemplu, in "Duomo di Milano". Trebuie sa fi acolo sa simti mirosul care e inautru sau sa pozi vedea reflexele luminii care trece prin "vetrate". Neaparat trebuie sa te afli in prima persoana.
Ioan. Nu cred ca ar fi dus la nimic constructiv "conflictul" nostru de idei, iar apoi nu ar fi fost frumos sa continuam in fata unei "lady".Chiar nu incercam sa fiu "cuceritor" :) . As vrea ca voi toti sa puteti vedea doar cateva din locurile amintite de mine mai sus.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Iun 02, 2003 12:16 pm

Un lucru tare interesant ca ai mentionat folosirea altor simturi decat cel vizual... sa mirosi lucrurile. Ador parfumul cartilor vechi, lucrurilor de anticariat bine pastrate.Mi-ar place desigur sa ajung si eu in zona... tu ce faci, ai concediu? Mergi undeva in aceasta vara?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Lun Iun 02, 2003 8:32 pm

Am o luna de concediu iulie-august. Voi merge pana in Romania sa-mi vad parintii si bunicii (nu am fost acasa de aproape trei ani), iar apoi o sa colind putin Europa la intoarcere ( Viena, Amsterdam, Paris, Monte Carlo). Mi-am stabilit deja intinerariul, nu vreu sa am surprize neplacute.
Tu?
Daca ajunngi in "zona"( Italia), spune-mi, ca iti voi da niste sugesti.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Iun 02, 2003 8:45 pm

Cool Z, sa continuam discutia unde trebuie, iti scriu la calatorii, altfel lumea va crede ca se infiripa ceva intre noi la matrimonialzzz:-), ok?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Lun Iun 02, 2003 9:10 pm

:lol: Pot sa creada ce vreau. "Me ne frega!" :D
A deschis Stefania un nou subiect "Vacanta de vara". Daca vrei putem sa continuam acolo.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

de-a fuga

Mesajde ioan » Mar Iun 03, 2003 8:08 am

Nestatorinicilor, o sa alergam dupa voi pe online sa prindem si noi ceva din culoarea & mirosul discutiilor de altadata/ alta data...
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Mar Iun 03, 2003 12:36 pm

cool zero scrie:Ai dreptate. Daca nu, tota "polemica" asta, va dura la nesfarsit.
Se pare ca la amandoi ne place sa avem ultimul cuvant. Suntem ca si doi cocosi. Ridicol, nu? :)

Te rog sa vorbesti la singular in momentul in care ai tendinte sa judeci persoane pe care nu le cunosti!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Iun 03, 2003 1:41 pm

Si uite asa, predictia lui Cool Z se adevereste- Anofel, chiar nu te poti abtine? (Se pare ca nici eu, altfel nu-ti atrageam atentia... oi avea si eu vana de cocos?:-))
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde cool zero » Mie Iun 04, 2003 1:54 am

:banghead: Aaaaaaaaa... oare ar trebui sa pun gaz pe foc?! :mamaigandesc: Non valle la penna.
Vlad
cool zero
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde anophelus » Mie Iun 04, 2003 1:06 pm

Nu, te-am rugat doar sa nu vorbesti in numele meu! E chiar atat de inoportuna sau de incomoda rugamintea mea?
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Anunturi (vanzari, cumparari, oferte, cereri ... )