left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Oferta loc de munca Marea Britanie

Vrei sa vinzi ceva? ... cauti sa cumperi ceva? ... vrei sa te angajezi?

Oferta loc de munca Marea Britanie

Mesajde Rolinx1 » Sâm Feb 12, 2005 5:54 pm

Ofer loc de munca in Marea Britanie ca si aupair, babysitter pana la 2 ani.Anuntul se adreseaza pentru tineri/tinere pana la 27 ani, nivel engleza intermediar. Pret 8 millioane. Pe toata durata intermedierii si a sederii in Anglia se acorda asistenta si sprijin la nevoie. O ferim recomandari la nevoie. Nu se plateste nimic pana in momentul plecarii la ambasada. Biletul de avion este platit de catre familia gazda iar contravaloarea se va inapoia din primul salar. Nu veti regreta! tel 0258-864229 sau 0721-951214
Rolinx1
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Re: Oferta loc de munca Marea Britanie

Mesajde anophelus » Lun Feb 14, 2005 11:55 am

Rolinx1 scrie:Ofer loc de munca in Marea Britanie ca si aupair, babysitter pana la 2 ani.Anuntul se adreseaza pentru tineri/tinere pana la 27 ani, nivel engleza intermediar. Pret 8 millioane.
Pretul cui? Al intermediarului? Este salariul celui care va primi de munca? In acest ultim caz suma mi se pare destul de mica (150 gbp sunt bani foarte putini pentru o luna de lucru in Anglia). De asemenea nu este specificat modul de acomodare.
Rolinx1 scrie:Pe toata durata intermedierii si a sederii in Anglia se acorda asistenta si sprijin la nevoie. O ferim recomandari la nevoie.
Ai putea fi mai mult specific? Ce fel de asistenta? Se acorda asistenta sociala? Se vor plati taxele pentru a permite solicitantului dreptul la asistenta sociala si de sanatate?
Rolinx1 scrie:Nu se plateste nimic pana in momentul plecarii la ambasada.
Cine nu plateste: aplicantul sau cel care aranjeaza chemarea?
Rolinx1 scrie:Biletul de avion este platit de catre familia gazda iar contravaloarea se va inapoia din primul salar.
Cu putin noroc s-ar putea ca primul salar sa ajunga intr-adevar pentru un bilet de avion (desi daca salariul este de doar 150 gbp am mari dubii in privinta aceasta).
Rolinx1 scrie:Nu veti regreta! tel 0258-864229 sau 0721-951214
Asteptam cu nerabdare si impresiile primului angajat :-)
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Mie Feb 16, 2005 10:32 pm

Pai ce mai .... vin saracii d'acolo sa angajeze jalnicii nostrii?
LOL!
NEVER!!!
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Joi Feb 17, 2005 3:46 pm

Nu, Clau, dar vin tot felul de profitori care amagesc oamenii nestiutori. Am intalnit persoane inteligente care au pus botul la 150 dolari, suma pt care nu merita sa te ridici din pat si care nu-ti ajunge pt o saptamana de cheltuieli dincolo. Cat poti avertizezi omul, dar nu-l poti opri de la a se da cu capul de zid. Ajunge o data, zic eu... ideea este sa poti sa te descurci apoi. Decat sclav sau pacalit, mai bine somer la tine acasa, unde totusi poti sa mai strigi un "ajutor!"

Nu s-au mentionat cheltuieli de genul: chirie, telefon, mancare.
Finlanda este totusi o tara mai saraca, iar salariile sunt mult mai mici decat in UK, sa zicem. Cam minimul se plateste 7 euro pe ora (de cleaning). Bani care ajung sa iei paine, lapte, poate niste fructe si un iaurt. That's it.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Anunturi (vanzari, cumparari, oferte, cereri ... )