left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Craciunul tau - K. Cuculescu, V. Gligor - You are my ...

Concursuri organizate de AiudOnline sau la care a participat AiudOnline in decursul anilor

Craciunul tau - K. Cuculescu, V. Gligor - You are my ...

Mesajde robilix » Mar Dec 02, 2003 2:43 pm

Nume: Katiusha Cuculescu, Viorel Gligor

Oras/tara: Espoo, Finlanda

Tehnica: design PC

Titlul lucrarii: You are my Christmas present!

Descriere: Lucrarea e-mail art "You are my Christmas present!" a fost realizata de catre Katiusa Cuculescu si Viorel Gligor, in ideea intrunirii sentimentelor calde de Craciun sub forma acestei felicitari, avand un design PC placut , intim si inclusiv comercial.

http://www.aiudonline.ro/concursuri/cra ... ucrari.php
Ultima oară modificat de robilix pe Dum Feb 20, 2005 11:15 pm, modificat 1 dată în total.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mie Dec 03, 2003 1:19 am

Ma bucur ca am reusit sa cream aceasta lucrare impreuna... conceptul a fost concretizat duminica trecuta cand am stat amandoi la calculator si am perfectat ideea de a face ceva frumos si inteligent in timpul liber, nu numai de dragul artei sau a concursului , ci pt sufletul nostru. Cred ca e necesara o mare incredere si un feeling de relaxare pt a putea crea nu doar izolat, asa cum tipicul artist o face, rupt de lume si orice influente. Am lipit o versiune a lucrarii printate si pe dulapul din dormitor, ca sa ne aminteasca zilnic cat de important este sa existam ca familie si faptul ca timpul in doi poate fi petrecut cu mai multa imaginatie decat a sta la TV si a manca spaghete pana la refuz... (sfat pt alte cupluri atinse de rutina si plictis :idea: )...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ioan » Mie Dec 03, 2003 1:44 am

ioan se joaca cu gluma:
am sa ma lipesc si eu pe dulapul din dormitor, ca sa fim doi, ca intr-un cuplu, si daca "scartaim" o sa dau vina pe dulap :oops:
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Dec 03, 2003 5:54 pm

Nu stiu, poate gluma se datora faptului ca nu am mentionat clar despre tovarasul meu in d-ale creatiei (cel putin cand vine vorba de calculator unde am nevoie de ajutor!!!)- Vio. :oops: ... si atunci suna "eu si cu mine" :-)))...
dar ce parere ai despre lucrare?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde liondor » Joi Ian 01, 2004 2:39 pm

Ideea este buna,imaginea in schimb este prea ,,incarcata"... :)
liondor
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde arty fact » Joi Ian 01, 2004 4:19 pm

Eh, asa e. Dar observatia este demna de retitut, Liondor. Data viitoare poate vom incerca si ceva mai aerisit. Intr-adevar, cand prima data faci asa ceva, nu prea stii si fie lasi prea mult gol, fie incarci cu cat mai multe simboluri, pt ca macar unul- doua sa sune in concordanta cu ideea. :-)

Daca ar fi sa "iau" ceva lucrarii ar fi bradutul de jos. Acela pare elementul in plus.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Arhiva concursuri