left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Copiii din Aiud au primit in dar o... gradinita

Articole care au aparut despre Aiud, despre aiudeni.

Copiii din Aiud au primit în dar o... grădinită!

Mesajde robilix » Lun Dec 22, 2003 11:20 am

Unirea - 20 decembrie 2003

Copiii din Aiud au primit în dar o... grădiniţă!

Grădiniţa cu program normal nr.3, din Aiud, a funcţionat până de curând într-un imobil pe care proprietarul de drept l-a revendicat şi l-a obţinut. Prin urmare, pentru această instituţie era necesară găsirea unei noi locaţii. Problema micilor aiudeni a fost rezolvată tocmai acum, în preajma sărbătorilor, Primăria punându-le la dispoziţie un nou spaţiu în cadrul fostului liceu agro-industrial. Spaţiul respectiv a fost reparat şi amenajat în mod adecvat, prin contribuţia administraţiei publice locale, Consiliului Judeţean Alba, SC "Dunarex" SRL Aiud şi, desigur, a părinţilor. Pentru acest cadou, ca şi pentru cele aduse "cu sacul" de aceiaşi "moşi", copiii şi cadrele didactice transmit cele mai calde mulţumiri celor ce nu i-au uitat! (I.H.)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Dec 22, 2003 11:45 am

Ehe, nu as considera cadou faptul de a muta niste copii dintr-un loc in altul, cat despre punerea la punct a noului spatiu eu zic ca e datoria comunitatii, primariei si pt asta, pt indeplinirea datoriei cu promptitudine merita toate laudele. Insa de cadou... cum ar fi sa vii acasa si sa-ti zica nevasta : "Ciorba de azi ti-o fac cadou" (asta inseamna a astepta ceva in schimb, macar multumiri in versuri!) ;-) Obligatia de a-ti face serviciul (cazul primariei) nu coincide cu un cadou ... :!: parintii, la fel- nu cred ca isi ajuta copiii decat pt ca e obligatia lor. Sponsorii poti zice ca au facut ceva dragutz.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde levynagy » Lun Dec 22, 2003 9:56 pm

Corect!
In search for the truth...
levynagy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Dec 22, 2003 10:10 pm

Salutare, Levy! Nu te-am mai vazut pe aici de o vreme, asa ca nu pierd ocazia sa iti urez sarbatori linistite si un an nou mult mai bun decat cel care tocmai se incheie!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ioan » Mar Dec 23, 2003 9:06 am

Articolul aparut in ziarul "Unirea" poarta semnatura Ioan Hantulescu. Asta pentru cei care credeau ca stiu totul.
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Dec 24, 2003 1:17 am

Hahahha... sa stii ca mi-a trecut si mie candva prin cap aceasta idee ciudata. I.H. Important e ca nu e I de H ! :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Articole, publicatii, ziare