left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Fotografii digitale - Robert Lixandru

Artistii aiudeni isi publica aici lucrarile ... comenteaza-le. Nu trebuie sa fii critic de arta ... doar spune-ti parerea.

Fotografii digitale - Robert Lixandru

Mesajde robilix » Sâm Ian 17, 2004 11:02 am

Mi-am facut si eu un mic portfolio cu cateva din fotografiile digitale pe care le-am realizat de-a lungul anilor.

Astept parerile voastre despre acestea, care categorii v-au placut mai mult? O sa va spun si eu dupa aceea preferatele mele :)

http://www.robilix.com/digital

robert

p.s. toata pagina http://www.robilix.com (cea care sustine/mentine si intregul proiect AiudOnline :) ) s-a schimbat, s-a relansat cu un nou design.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde Rami » Sâm Ian 17, 2004 2:17 pm

sa itzi spun dret mie imi plac foarte mult peisajele si de asta mi-au placut foarte mult pozele de la Winter season sunt foarte reusite .. imi plac mult .. foarte frumos.:D Bravo Robi
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Ian 18, 2004 5:54 pm

Le-am vazut si eu ieri si iata cateva pareri: remarc inclinatia ta de a face fotografie de "moda"(nu ma refer la evenimentul cu miresele!), chiar daca mai trebuie lucrat la fundal si pozitiile modelelor (si altceva decat portrete!) si ... vestimentatie. Daca nu asta vizezi cand fotografiezi fetele frumoase pe care le-am vazut in portofoliul tau :-), atunci o fi de vina si incercarea lor de a poza ca modele, cand ar fi mai de efect sa fie ele insele. Greseala persoanei de rand care este prinsa in poza este sa incerce a "poza" asemenea marilor manechine. Inclusiv si eu am o tendinta spre acest gen de "teatralitate" ;-) si cred ca se pierd multe alte posturi, expresii normale sau chiar anonime, care ar spune ceva NOU.

Mi-au placut in schimb foarte mult pozele cu Ania. Iata un mic "model" care inconstient exprima mai mult decat tinerele, pt ca nu cauta ochiul camerei si nu-si studiaza imaginea. :-)

"Country life" este un alt ciclu promitator. Imi plac animalutele dinamice pe care le-ai surprins! Daca ai adauga cate ceva si despre viata oamenilor, casele de la tara, ar rezulta un material bun de catalog!

Sunt o fana a imaginilor citadine. De aceea consider ca stiind a aprecia arhitectura de pilda, vei sti sa prinzi si unghiurile perfecte (netrunchiate, ca la o catedrala din Luxemburg, in favoarea unui subiect uman, "turist". E important sa aparem si noi in cadru, pt a spune ca am fost acolo, dar cand ai de fotografiat ceva grandios, trebuie sa te focusezi pe cladire si s-o prinzi in totalitate, chiar daca renunti la omul din poza...).

As putea sa-ti comentez fiecare poza in parte, dar timpul nu-mi permite. Astept insa sa ne vedem candva acasa, in Aiud si sa purtam o conversatie detaliata despre fotografie si alte proiecte. :-) Pana atunci, spor la treaba!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde EnGeL13 » Mie Feb 25, 2004 9:16 pm

cred ca indvidia din noi vorbeste...frumoase poze...frumoase idei...Bafta in continuare
Singura prietenie de pret este cea care s-a nascut fara motiv. - Arthur van Schendel
EnGeL13
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde ioan » Sâm Feb 28, 2004 8:58 pm

Portofoliul tau, Robilix, este interesant si incitant. Pe cand prima expozitie online, gandita, de ce nu, ca un acces in lumea de dincolo de imagine, cu sau fara o tema propusa ?
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Artisti aiudeni