left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

intzepeneala intzepenitzilor

Artistii aiudeni isi publica aici lucrarile ... comenteaza-le. Nu trebuie sa fii critic de arta ... doar spune-ti parerea.

intzepeneala intzepenitzilor

Mesajde ganganga » Joi Feb 12, 2004 12:04 am

Stateam si eu in fata paginii main a forumului si ma minunam(ca in fata unei porti autentice)...si aflandu-ma in starea asta de prostratie, un coltisor mai activ din mintea mea(de unde-o mai fi rasarit si asta) imi dadea semne de alarma de genul: nimic nu se mai misca pe acest forum, am fost inghititi cu totii si pietrificati intr-o aventura cibernetica.
Si iata ca azi(dupa cate saptamani de repaos :roll: ) a aparut un topic nou.
Ar trebui sa fie unul care sa ne incite la vorba, zic eu, si il deschid sa vad ce contine.
Si uite ca nici asta nu e momentul iesirii din "criza"...pentru simplul fapt ca autoarea da toate detaliile despre subiectul cu pricina...ne ofera punctul ei de vedere.
Ok. imi zic, si ma inchid in sfere mai putin solidificate...
caut un drum intre naivitatea de a iubi totul si nenorocirea de a nu iubi nimic...
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

wow

Mesajde raluca popan » Joi Feb 12, 2004 7:09 pm

iata ca totusi ai reusit sa misti ceva...
nici nu stiu de cand n-am mai scris pe forumul asta
acuma hai sa-ti povestesc eu cum s-a intamplat la mine: intru pe site si dau sa stau si io la "poarta" cu pricina sa ma minunez sau mai stiu io ce, si cand colo... izbugneste o voce comerciala ceva gen "radio santz" care sa ma anunte noutatea faptului ca ma aflu pe aiudonline
destul de naspa
oare la ce foloseste?
pana la un raspuns ma preumblu mai departe prin asa zisa "aventura cibernetica" destul de plicticoasa de altfel

:shock:
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Joi Feb 12, 2004 7:57 pm

bine ai revenit ... chiar daca cu asha o antipatie

oricum multumim pentru incadrarea care ne-o dai ... incercam sa facem si noi ce putem
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Dum Feb 15, 2004 4:06 pm

Cred ca nu e inca prea tarziu. Asteptam nu doar constatarea intepenelii, ci si activarea forumului. Ultimele mele articole au propus subiecte destul de variate, zic eu. Poate intr-adevar, greseala consta in a expune pareri prea detaliate si care lipsesc potentialii cititori sa sara la rangul de interlocutori. Imi place de Narcotic. El a revenit in forta si chiar mai chestioneaza cate ceva din ceea ce afirm eu.Avem si a newcomer- Engel cu aripioare si rochita albastra (avatar) care sustine si ea pareri personale, cu convingere. Ma bucur ca a revenit si Raluca Popan (cum mai stai cu desenul?), de la care asteptam sa dezvolte pareri (de pilda, ce ai mai citit? ... la subiectul cu cititul. Desi ne bucuram ca esti de acord cu ceea ce zice Ioana! :-))
In rest, draga Ganga, inaintam cum se poate. Eu am observat ca sunt perioade de discutii fervente, pe orice tema si alte dati cand, orice s-ar scrie nimic nu ne scoate din mutzenie. Subiectul tau insa e binevenit, asemeni celui cu "liniste pe pamant si pe forum" (Anofel), pt ca pana nu scuturi aiudenii din dulcele somn, nu vor spune "ninika" ! :twisted: Daca le ataci direct atitudinea reactioneaza, ca deh, ii insulti, hehe , dar apoi se calmeaza iar si rareori chiar raspund serios subiectelor si multitudinii de probleme aduse spre dialog. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde anophelus » Dum Feb 15, 2004 6:47 pm

ganganga scrie:...Si uite ca nici asta nu e momentul iesirii din "criza"...pentru simplul fapt ca autoarea da toate detaliile despre subiectul cu pricina...ne ofera punctul ei de vedere.
Ok. imi zic, si ma inchid in sfere mai putin solidificate...
Asta e doar una din probleme: faptul ca vedem doar ce au de zis ceilalti, fara ca noi sa ne spunem "umila noastra parerea". Nu cred ca exista un subiect despre care sa fie date toate detaliile. Daca nu ne-am inchide toti in sfere mai mult sau mai putin solidificate, subiecte de genul acestei "intzepeneli" nu si-ar mai gazi rostul si obiectul. Nu crezi?

robilix scrie:bine ai revenit ... chiar daca cu asha o antipatie

oricum multumim pentru incadrarea care ne-o dai ... incercam sa facem si noi ce putem
LoL Robert, nu trebuia sa te ataci asa, si-a spus si fata impresia :D
Dar, intr-adevar, vocea aia suna cam obsedanta daca o auzi si a n'shpea oara... ce e excesiv nu cade prea bine. De cate ori se deschide o fereastra noua te pomenesti din nou sarind de pe scaun cand iti suna in urechi la volum maxim "Esti pe aiudonline..."
Am incercat mai multe metode sa scap de ea, chiar si sa setez in optiunile exporerului sa nu mai ruleze automat fisiere media pe internet... pana la urma optiunea cea mai buna a fost sa opresc sonorul calcului de cate ori browsez siteul acesta.

Cat despre intzepeneala: fiecare vede ceea ce ii place. Eu am vazut de exemplu multe subiecte deschise la care lumea se uita dar nu da nici un raspuns (peste 30 vizualizari si 0 -zero- raspunsuri). Problema este ca nu prea exista pareri personale (si / sau originale) in ce priveste subiectele de discutie. Este frumos cand cineva ne exrpima punctele de vedere si noi trebuie numai sa afirmam "vai ce frumos ai spus-o... nici eu nu as fi reusit mai bine!" Incep sa cred ca pentru majoritatea inhabitantilor acestei planete gandesc doar un procent infim dintre ei, restul fiind doar de acord (sau nu), fara sa mai si argumenteze decizia luata.

Sa nu uitam ca nu se face primavara doar cu o floare!

Ah, era sa uit: majoritatea celor care s-au lansat in verva pe forum, umpland rubricile cu zeci si chiar sute de mesaje, s-au dat la fund in ultimul timp. Unde sunt ei acum? O fi abulia, bat-o vina :roll:
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde raluca popan » Lun Feb 16, 2004 5:19 pm

hehehe
si eu cred ca robilix e prea dur cu el / siteul asta... era doar parerea mea personala (in nici un caz antipatie :!: )care nu conteaza daca nu are suportul majoritatii
despre intzepeneala: personal ma feresc de subiectele prea lungi pentru ca nu prea ma descurc in atatea cuvinte, mi se pare ca intotdeauna se poate mai pe scurt, ca sa fie mai accesibil; si mai e problema cand esti la net si nu ai parale sa citesti tot si atunci mai bine lasa... :roll:
eu nu mi-am argumentat parerea pentru ca era deja argumentata (in ce priveste aluzia la faza cu: eu sunt de acord cu ioana) in orice caz daca cineva considera ca gandeste ar trebui sa-si puna urmatoarea intrebare: daca gandeste sau nu bine (pentru ca e o mare responsabilitate sa gandesti, nu-i de joaca) :joint:

numai de bine s-auzim
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Lun Feb 16, 2004 6:09 pm

hehehe
si eu cred ca robilix e prea dur cu el / siteul asta... era doar parerea mea personala

am spus eu mai mult decat ca ar fi parerea ta personala?
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mar Feb 17, 2004 12:33 pm

Anofelus, eu cred ca fiecare are dreptul si obligatia de a-si apara creatia/"copilul".Trebuie insa sa tinem cont si de parerile altora. Pe mine fiecare observatie ma pune pe ganduri, ma afecteaza placut sau dureros, tocmai pt ca sunt interesata de ceea ce fac.
Ma bucur ca ti-ai facut timp sa mai dai si tu cate un raspuns, caci daca nu ma insel ai si tu la activ cateva zeci/suta de mesaje, dar nu contribui asiduu la conversatii.Pe de alta parte, cum zice Raluca, da, unii sunt ocupati, altii nu au net acasa non stop si nu trebuie sa pretindem o frecventa ca la partid :P .Conteaza insa ca atunci cand scriem ceva sa insemne, sa aiba o anumita greutate, sa ramana in memoria noastra.Cred ca Ganga voia sa anime, nu sa acuze, totusi.Pt ca asa cum suntem, noi astia, cativa am facut din forum ce e azi. Ah, ce cuvinte marete! :cry2:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mar Feb 17, 2004 12:45 pm

sa nu uitam ca atunci cand a aparut sunetul a fost primit altfel :wink: .... ca o noutate buna ..... nu mi-a placut "radio santz"-ul :roll: zis de raluca

sunt si eu prezent pe forum, zilnic ... probabil vedeti mai mult prin noutatile aduse in AiudOnline .... si cu cate un raspuns pe forum cand am timp .... dar de citit citesc cam 90% din ceea ce se scrie

nu e usor de intretinut un site ca AiudOnline ... mai exista multe altele pe langa acest forum ... daca ar fi numai forumul ar fi mai usor ............ oricum eu semnez condica de partid zilnic :wink:

robert
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mar Feb 17, 2004 1:00 pm

Hehe... si io, aproape zilnic. :-) Da, sunt unele chestii care sunt primite bine ca noutati, dar apoi se epuizeaza sau sunt luate drept negative.Eu sugerez sa mai trimita Tudor (?) cateva promo-uri, dar poate sa sune altfel si ca text. Daca ar fi ceva mai amuzant si nu "tipar" (gen Pro TV- mie de asta imi aminteste!). :idea:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ganganga » Mar Feb 17, 2004 11:07 pm

ma bucur sincer ca intzepeneala a reusit sa starneasca pe unii oameni sa iasa taras-grapis :o din ascunzisuri si sa ne mai spuna de ale lor...artistice sau pur si simplu pareri personale.
observ si eu ca sinceritatea e buna la ceva...

as mai incerca sa provoc un val de sentimente, care de care mai diverse, dar nu in fiece zi e duminica si poate ca unii, cu inima mai slaba nu vor rezista unor "socuri" repetate
pentru acestia inchei aici :pc: punct
cei care vor sa le mai spun cate ceva din cand in cand pot sa ma caute :wink:
caut un drum intre naivitatea de a iubi totul si nenorocirea de a nu iubi nimic...
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde ganganga » Mie Feb 18, 2004 12:51 am

draga arty, dragi cititori...

iata ca sunt eu cea socata! :shock:
pentru ca am scris la subiectul care mi se parea la inceput nepromitator...si unde...dupa cum vad eu...vor mai curge multe vorbe, se vor mai face niste confidente...
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mie Feb 18, 2004 5:27 pm

:?:
Ganga, oamenilor le place mult sa faca planuri/promisiuni si sa discute despre ce ar mai trebui sa faca. Asta insa nu garanteaza ca se vor apuca de treaba... hehe... sa vezi daca nu va trebui sa reactivezi intepeneala peste o saptamana, sa zicem...;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ganganga » Mie Mar 03, 2004 12:18 am

ZIS SI FACUT! cred ca aici(mai sus) ai grait bine!
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

de ce am iesit din intepeneala

Mesajde Ioana » Vin Mar 19, 2004 12:53 pm

a venit primavara.
soarele straluceste.
din nou.
e cald.
ce frumoasa e primavara!
au inceput sa misune gazele.

si eu am scos din nou capul la lumina. (trebuie sa ma mai gandesc cu ce soi de gaza m-as identifica...... ).
si nu mi-s oasele intepenite. pentru ca de la valul asta de caldura, mai degraba ma preling printre cladirile frumos spoite ale Clujului.... or, prelingerea implica miscare, deci nicidecum intepeneala

in al doilea rand, s-a dat startul la sezonul de conferinte... :tocrazy:
si sunt 100% branchee timp de cateva zile in fiece saptamana.
(brancher, vb, FR, sens figurat)

zau daca am timp de intepeneala!

si eu mai fac slalom pe forum, si ma distrez de replici si reactii. dar e ca la conferinte sau expozitii... nu-i musai sa produci o "scurta alocutiune" intru luminarea publicului, poti si numai sa-ti bucuri ochii/ sa -ti lasi urechile gadilate de sunete...

nuuuuu? :roll:
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde vasi » Sâm Apr 10, 2004 4:31 pm

...ce greu e cu intzepeneala asta...
...nu-i asa?...
cand m-a lovit tacerea peste gura, am vrut sa o sarut cu glas dar nu mi-a mai ramas
vasi
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde ganganga » Sâm Mai 22, 2004 4:52 am

Da...si de cand a "dezertat" si arty parca luptam sa nu inghetam de tot...
noroc cu caldura de afara...ne topim, nu mai e nevoie sa ne bronzam la monitoare :evil: .
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

Înapoi la Artisti aiudeni