left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

cum se face totul pe dos......

Te supara, te deranjeaza ceva, cineva din Aiud? Spune-ti "offfffff"-ul aici.

cum se face totul pe dos......

Mesajde r_angel » Lun Aug 23, 2010 8:31 am

salutare la toata lumea ... care mai este activa pe acest forum
dupa cum probabil ati observat nu am mai activat pe forum de foarte mult timp si am revenit deoarece in ultimele 2 saptamani am observat anumite chestiuti si sunt curios de parerile altora legate de aceste observatii....

sunt convins ca toata lumea stiu drumul aiud - buru si cum arata acesta pana luna trecuta ... cand intr-o zii deplasandu-ma spre magina am constatat ca drumul a fost asfaltat, desi lucrarile au inceput cu un an in urma, bucurie mare pe soferi care nu-si mai rupeau masina pana la magina...
saptamana trecuta faca iarasi o deplasare la magina cand spre uimirea mea ce observ?....asfaltul turnat cu 2 saptamani in urma era DEJA SPART, si dc? pt ca firma carese ocupa de reamenajarea drumului desi a avut un an la dispozitie nu a considerat necesar refacerea podetelor care permit scrurgerea apei pe sub drum! cred ca deja e tipic romanesc sa spargem un drum drum imediat ce a fost asfaltat, sincer eu as demite pe cel responsabil de acel drum ...ACELE PODETE TREBUIA REAMENAJATE PRIMELE APOI SA SE CONTINUIE CU CELELALTE LUCRARI ....

legat de portiune de la generala 1 si pana la iesirea catre magina... chiar nu se gaseau bani pentru 3 km de drum? macar un covor asfaltic daca de refacerea totala cu trotuare si acostament nu poate fi vorba, si stoparea scurgerilor de apa din curtile oamenilor care iarna devin o problema...

tot saptamana trecuta am observat noua firma care curata aiudul ... noile masini portocalii de la firma greendays ...
legat de acestea as dori un raspuns din partea unui reprezentant de la primarie care sa-mi explice dece acea masina dotata cu perie, apa si aspirator isi facea treaba ziua in amiaza mare???dc nu lucreaza noaptea asa cum ar fi normal???
a doua chestiune legata de aceeasi firma: dece stropi drumul la 9 dimineata cand e racoare si nu la ora 14:00 cand sunt 30 de grade??

dar probabil acesta e dulcele stil clasic in care se fac treburile in aiud ... doar ca sa fie facute chiar daca sunt facute aiurea...si avem destule exmple...
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Înapoi la Ce te deranjeaza in Aiud?