left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

PARCARILE!

Te supara, te deranjeaza ceva, cineva din Aiud? Spune-ti "offfffff"-ul aici.

PARCARILE!

Mesajde bazatu » Dum Dec 26, 2010 3:07 pm

Domnule administrator de site,am o rugaminte la tine ,fa tot posibilul si anuntal pe primar[stiu ca ai posibilitatea sigur!]in ceea ce priveste parcarile.De ex. pe strada mea Mihai-Viteazu,platesc parcare si stau pe ,,pamant curat,,fara nici o amenajare ca sa nu mai vorbesc ca am platit si impozit pe pamantul parcari ceea ce este ilegal pentru ca nu sunt propietarul terenului,plus ca am platit impozitul la inceputul anului inclusiv parcarea cu reducerea de zece la suta si trebuia sa includa atunci deci o prima gresala din partea angajatilor ,binenteles ca nu a primarului ca nu trebuie sa stie el tot [oricum nu stie,numai are impresia]-dar nu aspectul acesta este cel mai important ci ca ceilalti propietari care au auto si nu platesc parcare tot parcheaza in jurul locuintei lor,s-au in locul nostru care avem parcari platite iar domnul primar ne lasa sa ne certam intre noi[normal ca-i convine,nu se pune cu cei cel voteaza rau]dar obligatia si autoritatea este a lui sa trimita reprezentant si politia comunitara sa faca ordine nu sa tot reclamam noi si sa nu faca nimic cei care ii dam bani anual[cear fi sa nu mai platim niciunul si sa parcam,mai vin bani la buget],parca vad ca trimite politia comunitara sa pazeasca pamantul sa nu ne mai lase sa parcam,asa ca poate sa se faca ronduri de catre politisti ca si asa nu fac nimic si sa ia masuri iar daca se lasa cu cateva amenzi sigur ii pune la punct pe cei care spun ca nu o sa platesca ca fraieri parcare ca si asa parcheaza unde vor ei.Deci te rog inca odata anuntal pe primar intrun mod care vrei tu,,sensibilizeazal,,cumva ca de noi fraierii care platim nu asculta s-au este posibil ca subordonatii sa nu-l instiinteze de situatia din teren.MULTUMESC ANTICIPAT!
bazatu
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Re: PARCARILE!

Mesajde robilix » Sâm Ian 01, 2011 8:36 pm

Am aceleasi posibilitati ca si dvs, site-ul oficial al primariei (www.aiud.ro) unde se gaseste si adresa de email a primarului.
o zi buna
Robert
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde Maxalama » Lun Feb 21, 2011 10:34 pm

Nu vrei sa recunosti ca poti... (!) :lol: Omu'ti cunoaste valentele, ca, deh, uite ce zice:"fa tot posibilul si anuntal pe primar[stiu ca ai posibilitatea sigur!]".Ba chiar stie si cum ar trenui sa-l abordezi:"Deci te rog inca odata anuntal pe primar intrun mod care vrei tu,,sensibilizeazal". :lol: :lol:
Maxalama
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde adrian » Dum Feb 27, 2011 11:07 pm

Sunt de acord cu ceilalti !Mi se ia taxa pe parcare si tot eu trebuie sa platesc impozit,lasandu-ne sa ne certam cu cei care le ocupa abuziv.Macar inscriptii cu datele proprietarilor daca nu se ofera sisteme de blocare a parcarilor fie si ele contra cost in rate !Dar e foarte simplu pentru ei ca si in cazul sistarii apei in blocul 23(si am auzit ca urmeaza si altele) la toti locatari lasandu-i sa se certe intre ei,in locul gasirii unor solutii strict la problemele aparute(rau platnicii).Ca la noi la nimeni!
adrian
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Înapoi la Ce te deranjeaza in Aiud?