left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Religie si politica

Te supara, te deranjeaza ceva, cineva din Aiud? Spune-ti "offfffff"-ul aici.

Religie si politica

Mesajde arty fact » Dum Apr 27, 2008 11:12 pm

Buna, tuturor. N-am mai scris demult pe acest forum si nici nu am mai criticat nimic in ultima vreme. Stiri alarmante insa de acasa ma fac sa-mi pun niscavai intrebari. Nu vreau sa lansez acuzatii fara fond si toate gandurile critice aratate mai jos izvorasc din povestea(auzita) cum ca de Pasti, primaria a facut "caritate" si a inmanat credinciosilor pahare cu "dedicatie", pahare pe care apare numele de Isus si mai incolo al primarului.Spuneti-mi va rog ca e o gluma!Nu cred capabila nici institutia primariei, nici pe cea a bisericii atat de josnice incat sa uzeze de un atare eveniment pentru a face reclama!Mai mult, am inteles ca e o practica la moda in tara, acest gen de colaborare intre biserica si politicieni.
Imi cer scuze in avans daca aceste zvonuri sunt neintemeiate. Daca poate cineva sa-mi explice exact ce s-a intamplat de Pasti as fi recunoscatoare.Multumesc.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Re: Religie si politica

Mesajde ganganga » Mie Apr 30, 2008 10:44 pm

Campanie electorala cu chip smerit. E adevarat. S-a si intamplat. Dar unii nu-si dau seama cat de penibili sunt. Astea-s vremurile si moravurile. Un singur preot s-a opus "curtarii" pe care a exercitat-o autoritatea locala. Cinste lui!
caut un drum intre naivitatea de a iubi totul si nenorocirea de a nu iubi nimic...
ganganga
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Mai 01, 2008 1:47 pm

Mersi de raspuns, Ganga! Ma chiar temeam ca a decedat opinia publica. Da, ar trebui facut cunoscut numele preotului, nu de alta, dar cred ca merita felicitari pt faptul ca si-a aparat credinta(daca asta a fost motivul opozitiei si nu pt ca are afinitati pt partidul de opozitie!:-() .Nu sunt eu persoana care sa se dea peste cap sa frecventeze biserica, dar daca as vedea cum vine Shell sau McDonald sau mai stiu eu ce grupare sa-si faca reclama atat de vizibila si de prost gust in asa circumstanta(caci e Pasti, nu un meci de fotbal!) as protesta cumva.
Acum legat de primarul Josan, nu am avut pareri rele despre actiunile lui (ex: i-as fi pupat mana cu care a iesit sa mature strazile Aiudului! Ala da exemplu civic!), dar implicatia intr-o atare actiune ma face sa ma indoiesc de calitatea consilierilor sai, de puterea integritatii domniei sale.Nu stiu cat ar conta, dar cu asta si-a pierdut un vot!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DnA » Vin Aug 29, 2008 7:02 pm

Un singur preot s-a opus "curtarii" pe care a exercitat-o autoritatea locala. Cinste lui!
De regula se opun fiindca nu le place mireasma politica a banilor respectivi, nu neaparat din principiu.
DnA
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Înapoi la Ce te deranjeaza in Aiud?