left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

14 martie 2004, zi de doliu national

Sa ne amintim de cei care au trecut in nefiinta.

14 martie 2004, zi de doliu national

Mesajde robilix » Dum Mar 14, 2004 11:35 am

14 martie 2004, Zi de doliu national

Guvernul Romaniei a decis declararea zilei de 14 martie zi de doliu national in memoria cetatenilor romani care au cazut victime ale actelor teroriste savirsite in data de 11 martie la Madrid si in semn de solidaritate cu poporul spaniol.

Totodata, executivul a decis, alaturi de statele membre ale Uniunii Europene, organizarea, in cursul zilei de luni, 15 martie, a unui moment de reculegere la nivel national, la ora 14.00, cu durata de trei minute.

sursa: evenimentul zilei, 14 martie 2004
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde JustAngel » Mar Mar 16, 2004 7:48 am

Ce este interesant ca acum cativa ani cand au murit multi romani in Israel nu s-a scandalizat nimeni. Acum ne doare cumva integrarea?
JustAngel
Moderator - aiudeni in strainatate
Moderator - aiudeni in strainatate

Mesajde arty fact » Mar Mar 16, 2004 2:11 pm

Just... ne doare numai ce ne afecteaza direct. In exemplul tau - ne doare cand vor altii. Ne doare la comanda.Pe cei de pe online ne doare doar de cateva zile, de cand s-a facut rubrica aceasta. Sunt necesare si comemorarile. Pe mine m-a durut si atunci cand am auzit ca o alta invatatoare (Pojar Doina, parca) a murit de curand. M-a durut si sa aflu de copilul acela care s-a spanzurat acum o luna si ceva. Nu s-a scris nimic, dar uite, de acum se va scrie, pt ca s-a creat o rubrica. O sa ne poate durea si online, nu numai privat, in camarile sufletului nostru.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Comemorari