left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

BigBrother in Romania

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

Mesajde sabu » Joi Feb 12, 2004 9:51 pm

eh .. oricum nu ma uitam ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Vin Feb 13, 2004 11:23 pm

aici in tarile arabae la satelid este o emisiune "star academy" asemanatoare cu Big Brother 12 baieti si fete stau intr-o cladire si .. "invata" sa cante si sa joace roluri .. nimicuri si tot asha pana ramane unltimul
au facut un program special "un canal" unde e live non stop pana se culca toti si dupaia reincepe a 2`a zii cand se trezeste lumea.
mie mi se pare totul o prostie si de curiozitate am intrtebat un fan inrait ce gaseste cool i emisiunea asta !
si mi-a raspuns " the way they live"
si am zis in gandul meu .. de ceee le place .. felul in care traiesc ? de ce nu ar putea face si ei acelasi lucru ?
e o prostie toate chestiile astea .. mi se pare ilogic sa te uitzi la oameni ce fac si ce mananca si cand merg la WC.
nasol ..
cred ca lumea a ajuns intr-un punct i care au ramas in pana de imaginatie .. nu mai stiu ce sa inventeze
puteti sa vedetzi "star academy" pe satelitul NILESAT programul se numeste star academy
vb in araba :p
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Feb 15, 2004 3:25 pm

Rami dear, asa e. Trist cand ti se pare minunat sa-l vezi pe altul mergand la "tron"... si asta zilnic, serial, cum ar veni... hehe.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Lun Feb 16, 2004 8:52 pm

e trist si ce e si mai trist e ca .. e in fiecare zii :D si ya mult timp ... e naso .. de ce nu ii face un program special like BBTV :d si cine vrea sa se uite se uita si cine nu nu !
asta e nasol !!
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde narcotic_ » Mar Feb 17, 2004 3:03 am

ce e si mai trist si nasol e ca exista "big brother" :twisted:
:banghead: ... (narcotic_ ia microfonul in mana) As vrea sa multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au facut posibila reactia mea de a ma da cu capul de perete .. in special creatorilor "Big Brother" .... va multumesc
:shock:
...feels like I'm knockin' on Heavens door
narcotic_
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Feb 17, 2004 11:42 am

Ganditi-va ca exista ceva si mai "rau": cartile. Citesti adesea viata cuiva care nici macar nu exista (fictiune) si nici macar nu vezi ce face, ci trebuie sa-ti imaginezi! ;-)Asta in loc de a iesi la o plimbare, sa explorezi viata... Bizari mai sunt oamenii astia! :P
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mie Feb 18, 2004 9:28 pm

CAritile precum zici tu .. e ceva rau .. dar gandeste-te fara cartile alea nu ajungeai tu pana in irlanda ca habar nu aveai sa aduni 2 numere .. cartile sunt cele care te-au invatat sa citesti .. si acuma pt. ca profesorii au incercat sa te faca sa crezi ca cartile sunt viatza si cartile te fac intelept si daca nu citesti devii un incult .. in interiorul persoanei se acumuleaza u ura inconstienta a unei carti de ajunge sa urasca cartile .. asta nu pt. ca sunt ceva rau .. ci pt. ca un fel de abuz la carti... in ziua de azi cand sunt programe TV si radio si multe altele like internet.
cartile sunt bune .. cand sunt folosite "ciu cap"
cel putin asha cred eu .... am avut aci la engleza o carte de citit si examen din ea .. mi-a fost greata dua ce am terminat prima pagina
in cazul unei persoane caruia ii place sa citeasca e altceva .. si sunt unele persoane care nu inteleg decat prin citire...
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Feb 21, 2004 2:03 pm

Rami, desi modul tau de a scrie si explica lucrurile e f alambicat, am gasit cateva note interesante: una ar fi cea finala, cum ca "unii inteleg numai prin carti". Asa era bunica mea. Pt ea, adevarata viata putea fi inteleasa si traita prin lectura. Atitudine laudabila pana la un punct...asa si cu restul. Unii nu pot trai fara TV si perspectiva aceea de a fi si gandi.Toate lucrurile acelea absurde si lipsite de logica te fac sa cazi parca in transa si sa speri ca viata poate fi ca in filme... sau ca e mai buna in filme (sau in Big Brother). :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Sâm Feb 21, 2004 5:46 pm

asha se intampla de obicei cu cei care se uita foarte mult la telenovele si la un moment dat incep sa isi traiasca viata ca o telenovela .. ceva ce nu mi se pare logic .. acolo totul e o minciuna .. nu e nimic adevarat .. si daca ati vazut toate povestile de telenovele sunt despte careva care are bani si se indragosteste de careva care nu are bani .. si prostii !!
e un fel de virtualitate pe care romanul, in lipsa de bani si sta in casa si urmareste telenovele ...
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Hobby