left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Cronica lu' Horvath

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

Mesajde stefania » Mie Mai 28, 2003 4:43 pm

da, se poate sa fie si cum zici tu, dar la un cuplu, intr-un mariaj, este bine ca si barbatul sa-si arate latura romantica pe care de altfel toti o au, mai mult sau mai putin dezvoltata.
si ce ar trebui sa faca omul sanatos ca sa nu-si piarda timpul prin medii non-naturale?
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Joi Mai 29, 2003 8:46 am

Eu sunt întradevăr un romantic, î-mi place să să fiu aşa. De multe ori, într-o relaţie nu este prea bine (sau nu am gasit perechea potrivită), dar multe fete care mă cunosc şi sunt deja legate, spun că sunt un tip de milione.
Mă pricep mai la toate, mâncare,spălat,curăţenie şi sunt foarte romantic, spun ei, dar dezavantajul este că, nu ştiu de ce, dar femeile preferă bărbaţii puternici, cu o fire explozivă, e treaba lor, eu aşa sunt şi aşa voi fi mereu.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mie Iun 18, 2003 10:24 pm

Am citit pe undeva:

Cea mai mare inspiratie a omului pe plan social, este de a trai fara a fi nevoie sa munceasca.

Este adevarat sau nu?
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Vin Iun 20, 2003 10:50 am

Inspiratia foloseste la a face ceva, nu la a sta pasiv. Insa ai dreptate, eu am votat la poll ca as prefera vacanta decat sa lucrez ca nebuna, sa ma stressez si sa imbatranesc inainte de vreme platind altora ajutor social.:-)Nu vreau sa mai studiez aiurea, nu vreau sa lucrez ceva brut, nu mai vreau sa plec in strainatate, nici sa stau acasa, nu mai vreau nimic decat sa savurez viata asta scurta si sa fac mici lucruri "absurde"- gen a citi, a picta, a scrie, a ma plimba , a face dragoste, samd ;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Iun 20, 2003 11:39 am

sunt totusi lucruri "absurde" dar "constructive" pentru corpul si mintea ta, nu-i asa, Arty :?: :wink:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Vin Iun 20, 2003 12:54 pm

you got it!;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

inspiratie=aspiratie?

Mesajde stefania » Vin Iun 20, 2003 2:18 pm

as mai face o precizare aici: - tare proasta inspiratie a avut omul ala cand a scris asa ceva :!: :roll:
p.s. acum mai depinde si ce fel de munca prestezi :wink:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Dum Iun 22, 2003 6:40 pm

Si ce ar fi sa fii pensionar de la 18 ani pana la 40 si de la 40 de ani lucrezi?
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

inspiratie, expiratie

Mesajde ioan » Dum Iun 22, 2003 10:09 pm

Cand vei ajunge in apropierea varstei de 40 de ani sau vei modifica varsta de pensionare : 18 - 50...60...sau vei citi chestii destepte din care va rezulta ca aspiratia/inspiratia suprema a omului este sa fie... pensionar. Am totusi o dilema, daca citatul spus de tine se referea la inspiratie sau la aspiratie
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mar Iun 24, 2003 8:05 am

It’s a good joke mister Ioan; of course, I’m talking about inspiration.
Ideeeeea este de a te distra la tinerete, nu la batranete. Eu prefer varianta asta.
Apropo de batranete, mi-e groaza.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Iun 25, 2003 4:22 pm

am luat-o ca pe o gluma, Horvath, mai ales faza cu pensionarul tinerel, lasand gluma la o parte, eu una prefer sa si muncesc si sa ma si distrez de pe acum, nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi peste 50 de ani, in ritmul vietii de acum nici nu cred ca voi mai apuca eu o varsta onorabila :!:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Iun 25, 2003 4:38 pm

Horvath, ma ingrozesc la ideea ca ai aspiratii de tehnoredactor(am auzit pe undeva ca ai facut treaba asta!)- fac si eu ca Pruteanu, acum, dau exemple de folosire a cuvintelor "inspiratie" si "aspiratie"(vad ca nu pricepi daca te ia Ioan cu frumuselul:-)))-

Aspiratie- dorintã puternicã; nãzuintã; tendintã.

Inspiratie- stare psihicã ce contribuie în cel mai înalt grad la crearea unor bunuri spirituale; fortã lãuntricã creatoare; avânt. Idee apãrutã spontan în constiintã....hehe
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Vin Iul 04, 2003 1:56 pm

Este vorba de aspiratie. Va rog domnilor ASPIRATIE.
Si apropo de cand am vazut pe monitor ca ai amintit de animalul de pruteanu, era sa vars pe sistem. Te rog fara.
Eu lucrez de zece ani si voi mai lucra inca vreo 30-35 de ani, dar pentru ca la batranete statul sa-si bata joc de mine cu o pensie de nimica.

Dragi guvernanti va transmit ceva. FUCK THE SISTEM.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Vin Iul 04, 2003 2:40 pm

Horvath, crezi ca e posibil sa traim in frumoasa si libera anarhie? Nu crezi ca orice eliberare de sistem vechi sfarseste prin adoptarea de noi legi si reguli, adica un nou sistem?... pe care il vom uri la fel de mult? Si mie mi se pare ca exagereaza Pruteanu:-))))... cateodata, dar daca faci munca legata de litere, trebuie s-o stapanesti.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mie Iul 09, 2003 9:30 am

Eu de multe ori ma inchid in mine si ma gandesc in general la tot universul asta mare de tot si vad universul in forma de om, unde noi "tera" suntem un fel de celula din acest om. Cat de mult depindem noi de altii? Foarte mult.
Cine suntem noi cu adevarat? Intrebare fara raspuns. O fi omul pe care-l vad Dumnezeu? Cine stie daca da sau nu. Important e ca suntem si incercam sa facem lumea mai buna (unii). Trebuie sa ne multumim cu ceea ce avem.
Eu sunt fericit asa cum sunt. Iubesc si sunt iubit.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Iul 09, 2003 6:52 pm

Hm, un foarte diferit si optimist Horvath remarc eu azi.Nu-i asa ca un moment de fericire iti schimba opiniile si viziunea despre lumea asta? Venind vorba de planete, ai auzit ca s-a descoperit un soi de planeta similara cu Jupiter si se speculeaza ca s-ar putea gasi un intreg sistem planetar la fel cu al nostru, prin urmare e posibil sa mai fie inca un Pamant?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mie Sep 17, 2003 8:15 am

Scuze si miiiiii de scuze, ca nu am dat inca tarcoale pe aici. S-a intamplat unele schimbari in viata mea, adica m-am indragostit rau de tot si ma simt foarte bine. Viata mea a luat o intorsatura in bunul sens al cuvantului. Daca cineva vrea sa vada de cine, atunci iata adresa de web: http://www.3325.home.ro si ce mai ca ne vom casatori la anul.
Multumesc pentru felicitari.

Ce bine spunea cine spunea ca ce este al tau este pus deoparte. Si nu cauta ca vei gasi cand nu cauti. Este foarte adevarat. Acum sunt fericit, am gasit in sfarsit si eu rolul meu in aceasta lume, sa am familia mea si realizez ceva bun pentru tot ceea ce inseamna familie.

Nici nu mai stiu ce sa scriu de fericire ce dureaza de cateva luni, trebuie sa-mi revin dar sincer sa fiu nici nu vreu, i-mi place asa cum sunt.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Sep 17, 2003 11:22 am

Iuliu, ti-am vazut pozele iubitei tale. E o frumoasa si tu un fericit. Sper sa dureze euforia de acum cat mai mult. Cunoscand insa natura lucrurilor pt toti oamenii, stiu ca intr-o buna zi vei izbucni in cronica ta si vei spune contrariul a ceea ce simti acum. Human nature, asta-i tot. Esti putin exhibitionist. Nu crezi ca unele lucruri ar trebui pastrate secrete (ex- scrisorile de dragoste)? Si ce faci la Budapesta, anyway? Te-am vazut in poze la tabara lui Istvan.Mai stireste-ma ce se discuta in sedintele de redactie ale rev Inter Art.Pe cand next issue si cu ce participi?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde levynagy » Mie Sep 17, 2003 2:02 pm

He-he! Încă unul îndrăgostit, adică realizat în viaţă. :notworthy: Dragostea este primul şi ultimul lucru pe care merită să îl faci în viaţă; este începutul şi sfârşitul. :angel: Horvath, dacă cumva nu va merge, cel puţin vei ştii că nu e sfârşitul, că urmează un nou început - şi că viaţa ta nu e inutilă. Frumos! :aplauze: Felicitări!
In search for the truth...
levynagy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Vin Sep 19, 2003 8:43 am

Vă mulţumesc pentru tot.
Întradevăr unele lucruri sunt trecătoare adică într-o bună zi totul de va termina, dar vreu să spun că SPER ca dragostea mea faţă de Adriana să dureze cât mai mult, unii dintre voi poate ştiu că eu pun suflet în aşa ceva şi sunt sigur de sentimentele mele şi de sentimentele ei, dar dacă spun că a fost dragoste la prima vedere sunt sigur că nimeni nu mă va crede. Dar mă rog, asta e şi sunt fericit. Cât despre scrisoarea mea pe care am trimis-o ei a fost mai mult un feeling decât declaraţie de dragoste. Din Budapesta am venit acasă "serviciul". Dar haideţi totuşi să aud părerile voastre, există dargoste la prima vedere?
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Hobby