left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Mint Rubbing

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

Mint Rubbing

Mesajde kinsey » Vin Dec 05, 2003 6:57 pm

"mint rubbing (from Romanian a freca menta) - time and life management technique developed in Romania and practiced by millions of people worldwide. !!"

adica .. *a sta si a nu face nimic*

intereseaza pe cineva ?:)
kinsey
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Sâm Dec 06, 2003 3:54 am

lolz ! da .. pe mine ma cam intereseaza ! ca e cam tot ce fac pe aci !
e nasol sa vb despre ceva ce nu facem ! ce zici :pP? :smoke:
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde blacklove » Sâm Dec 06, 2003 3:12 pm

Eu nu cred ca se poate spune despre cineva ca nu face nimik,
ceva tot face el ,ori nervi,ori paguba,ori rau lui/ la altzii ,etc...:lol:
Cred ca SF se referea la faptul ca in Romania ,multzi freaca menta ,adica nu produc atatzia bani (sau deloc),in raport cu unii de aici, sau cu altzii din alte tzari
blacklove
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Sâm Dec 06, 2003 9:05 pm

http://www.mintrubbing.org/
super linkurile de pe site ... prima data cand le-am vazut (acum ceva timp) am ras chiar bine
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Sâm Dec 06, 2003 9:45 pm

Oare chiar nu avem experti pe aici in d-ale mintrubbingului sau ale productiei de matreata? ;-) E interesant cum Sf a introdus un nou hobby... :-) E placut si necesar uneori sa stai doar si sa iti golesti mintea si agenda de activitati si ganduri (yoghinii trebuie ca stiu, doar nu freaca mintu degeaba si uite ca evolueaza spiritual cel putin, mai repede decat cei care muncesc toata ziulica). In fond, fara o pauza, pana si cel mai acut zgomot pare monoton si demn de ignorat... :idea:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Dum Dec 07, 2003 7:19 pm

deci pe bune ... eu de exemplu din timpul petrecut pe net cred ca 90% il petrec frecand menta ... si cred ca majoritatea tinerilor cam asta fac . chiar am vazut un documentar pe discovery unde spunea ca oamenii petrec cateodata ore in sir pe internet pentru a cauta o chestie care defapt nici macar nu e chiar asa de importanta pentru ei . dar dupa ce gasesc se simt mult mai implinitzi . oricum si eu de multe ori am deschisa o fereastra cu google si cand dau click pe ea ... imi dau seama ca am uitat ce am vrut sa caut . :)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

hm...?

Mesajde Rami » Mar Dec 09, 2003 7:19 pm

necesar uneori sa stai doar si sa iti golesti mintea si agenda de activitati si ganduri

e adevarat ! dar ai mentionat un uneori pe acolo nu crezi ? sunt multzi tineri care cum a zis zeuss isi traiesc viatza pe net frecand menta ! (varianta romaneasca) si sa stii ca m-a cam ingrijoreaza asceasta mentalitate a lor ! in viitor o sa dispara aceste romantzii iesirile afara sau intalnierea unei fete in parc sau ceva de genul asta . totul o sa se intample pe IRC sau pe msn sau yahoo messenger. nu sunt de acord cu crearea unei identitatzi virtulae pe net unde toata lumea pare a fi perfecta ! defapt itzi ingreunezi situatzia prin inguratatea si in acelasi timp te simtzi plin de prieteni . de fapt totul e nimic e doar o cale de comunicare care a ineput sa iese de sub control si cineva ar trebiu sa ii puna capat si lumea trebe sa intzeleaga ca internetul nu eun loc unde sa itzi petreci timpul liber si "his mintrubbing" . Sunt unele chestii care trebe folosite dar intr-o anumita masura .
sunt de acord cu mint rubbing dar nu pe net ! si eu am fost in faza asta ..dar cred ca am reusit sa ma mia dezlipesc de net si incerc sa fac ceva folositor in domeniul IT.:p
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Dec 09, 2003 7:27 pm

Rami, cu cat avem nevoie de mai multa companie reala si comunicare, cu atat gasim moduri mai eficiente de a ne... indeparta de scop. Romantze pe mirc, dar intemeierea unei relatii serioase si a unei familii? Tot trebuie sa te confrunti fizic. Cine stie, stiinta evolueaza asa rapid, incat termenul incomod "odrasle de incubator" nu mai pare un SF (adica sci-fi). Vom ajunge oare atat de pasivi si inexistenti fizic incat sa nu ne mai pese nici de clasica realitate?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mie Dec 10, 2003 9:51 pm

...da eu inca sper sa isi revina lumea la realitate si sa infurnte realiutatea asha cum e ! si nu sa se ascunda in fatza unui monior ..
mai sunt shanse ..chiar daca situatzia e cam grava .. oricum .. daca continuam in ritmul asta .. o sa fie rau ..
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Vin Dec 12, 2003 9:49 pm

rami eu nu sunt intru totul de acord cu tine . daca cineva sta pe net si pateste ceea ce zici tu inseamna ca are anumite probleme si nu ar strica sa consulte un medic de specialitate . chatul ... pentru mine nu e o modalitate de a agatza si de a cunoaste noi oameni ;) . folosesc acest servici din simplu motiv ca e extraordinar de ieftin in comparatie cu telefonul . si cred ca multi oameni gandesc ca mine ... si 100% nu se va ajunge la ceea ce ai zis tu ;) totul va trece ... uita-te de exemplu pe undernet ... majoritatea sunt romani ... de ce ? pentru ca suntem in urma . cand se plictisesc romanii de undernet cade si undernetu . restu serverelor irc cine le foloseste ? chiar acei oameni de care vorbeam eu . cei care deja CUNOSC oamenii cu care vorbesc sau sunt servere de warez (rulz!) ;) irc-ul nu trebuie privit ca un mijloc de a-tzi face noi prieteni (la faza cu asa zisii prieteni ai dreptate) si ca un simplu mod de a comunica rapid si ieftin.
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Dum Dec 14, 2003 2:14 am

deci nu ma refeream la probleme fizice sau psihice .. deic pur si simplu probleme ! exemplu:familie .. poate ii rusinos/a nu ii place sa iese in public .. chestii de genul ..
la chestia cu undernetul ai dreptate .. sunt de acord cu tine si ca internetul e foarte ieftin ok ..
dar tu ce vezi prin internet? chat? si e-mail ?
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Dum Dec 14, 2003 6:35 pm

simplu . informatii . care pot veni prin email ca si newsletter sau prin chat (de la prieteni) . a da ... si mai vad multa piraterie ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Dum Dec 14, 2003 6:43 pm

hmm...
eu vad mult mai mult ..
dar nu pot zice ca folosesc .. ! da pirateria e ceva predominant pe net !:P
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde kinsey » Mie Aug 18, 2004 2:58 pm

The awful truth, the internet makes you stupid

dovada:

[21:13:20] <cami_16> hy
[21:13:27] <SF> Expresia "HY" este foarte populara printre cei care intra pe internet de la INTERNET CAFFE-URI din zonele rurale ale României, mai precis DE LA TZARA. Hy nu inseamna nimic, nici in limba engleza, nici in limba romana. Semantica si scrierea corecta a expresiei "buna" in limba engleza este "HI".
[21:13:51] <cami_16> k

ce ii asta? majoritatea oamenilor se duc la net cafe-uri sa se joace CS sau sa chatuiasca .. daca se poate spune asa la frazele de maxim 2 silabe care le scot

"hy" "k" "ok" "ce faci" "u1"

la revedere drag popor la revedereeeeeeeeeeee :D
kinsey
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Joi Aug 19, 2004 11:54 pm

incredibil ! ai uitat ASL PLS :D so ... pliiiiz send me a photo !!! pliiiz! u1! :D
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde raluca popan » Sâm Iul 23, 2005 6:20 pm

ce bine ca am gasit threadu asta! (simplu proces de rubbing de altfel)
am vrut sa imi apar concetatzenii de la tzara ca doara de acolo ne tragem cu totzii(ma duc la bunici in vacantza si sunt o gramada de specimene pe acolo how fun) - totusi cred ca omenii de la tzara is tampitzi daca tot i vb de calculatoare - tre sa fie ei buni la ceva
never deny your roots! ...asta i o greseala de baza pt ca tre sa stii de unde ai plecat ca sa nu te intorci acolo god damn :evil:
si nu radeti de cami_16 si de alti chat maniaci pt ca ei au o problema grava!! PRACTICA mint rubbing fara sa stie - sacrilegiu :shock:
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Iul 23, 2005 6:41 pm

Ma` roots? Chiar ca "never deny your roots"! root > login > Unix Box. :D
I mean you CAN lie, when your cought by the Efbiai... (am scris asa pentru ca porcii filtreaza tot netu pentru cuvinte dubioase ;))
Did i said World trade center ? Bomb , uk? :D

Anyway , oamenii de la tara is totusi buni la ceva. Foooooood... , hospitality, si baraj natural in calea apelor :) .. aa jokin`

(edited by Chris Rock)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde raluca popan » Sâm Iul 23, 2005 7:46 pm

avem mai sus un bun exemplu de mint rubbing cu infuzii de mind rubbing

iar aici avem acelasi lucru :wink: tre sa ma sfatuiesc sa plec naibii de la calculator..mda...
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde raluca popan » Sâm Iul 23, 2005 7:47 pm

careva sa stearga mesaju asta ca io nu pot :roll:
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Iul 30, 2005 8:51 pm

raluk, o sa-ti stergem mesajul cat de curand posibil. Din pacate am uitat parola de la administrarea site-ului :(

Here.. have some mint...:D
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Hobby