left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

SAH Pescuit ...and let's not forget the COMPUTER (PC)

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

SAH Pescuit ...and let's not forget the COMPUTER (PC)

Mesajde claudiu » Mar Feb 25, 2003 3:18 pm

Daca imi place sa joc ceva in timpul liber...asta nu ii decat Sahul. Hehe Joc acum numai pe Computer deoarece prin colegi , vecini,rude am "semanat" prapadul ... :D :D :D . Aveam cand eram mai mic un mic "campionat" in scara blocului. Ne adunam vreo 2 la inceput si jucam ( pe urma se adunau in jur de 10 : simplii trecatori , alti vecini ..etc) Jucam cu Alin Aioanei(plecat in Irlanda pe care de cele mai multe ori il bateam. O vreme s-a adunat multa lume acolo - care dadeau si ei sfaturi in stanga in dreapta-ceea ce nu imi prea facea placere. In fine a fost frumos. Cred ca am jucat peste sute de partide in acea vara.
Bun asta o fost cu Sahul...
Pescuitul e pe locul 2 pe care insa l-am neglijat in ultima vreme din cauza Pc-ului ( addicted :shock: ) dar mai merg totusi.
hehe si oricum pescuitul nu e un sport ieftin cum multa lume crede. Nu sunt genu ala de pescar care aduce tot pestele acasa :) prefer mai bine sa-i dau drumul ( tin doar exemplarele mari - peste un kilogram). Fac totul din placere ...si sa nu mai amintim de relaxare...
Cineva hobby-uri asemanatoare? Ca poate "punem " de o expeditie in Delta Dunarii ( vb serios) ...
No gata ca va las...v-am plictisit destul :roll: :lol:
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Feb 25, 2003 8:08 pm

Hobby e pasiune, pasiunea presupune atasare, dependenta de ceea ce-ti place, pt mai mult sau mai scurt timp.Si eu sunt tot cu capu' in calculator, dar reusesc sa fac exces din toate pasiunile mele, pana ma satur odata si apoi renunt la ele, macar pt o luna- doua, altele pt a nu le mai relua niciodata sau dupa mai multi ani( ex- coaserea goblenurilor, care ma exaspereaza si pe mine, caci vreau sa fac si eu o treaba de femeie si toate imi ies anapoda si strambe...:-)). Am perioade bune de pictat, iar dupa ce epuizez ce am de spus, fac pauza, asteptand urmatoarea explozie, inspiratie pt a scrie, de pilda.

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Sâm Mar 01, 2003 3:25 am

hobby .. hmm ... in copilarie era filatelia . intr-o vreme (nu de mult) eram tot cu capu` in 3dmax si in bryce 5.0 pentru a realiza ceva 3d art :) mai nou tot fac piesutze (psy/goa si dnb/breaks) si imi dau seama ca-s afon la muzica :) (ce-mi iasa sunt ceva nishte negative hip hop :evil: insa nu vreau sa fac d'astea ! :D )
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Hobby