left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

greva profesorilor

Informatii care pot fi utile pentru aiudeni chiar daca nu se refera direct la Aiud.

Mesajde r_angel » Joi Dec 15, 2005 12:30 pm

cred ca da
oricum foarte multi studenti au fost afectati de greva asta pt ca noi a trebuit sa recuperam orele pierdute ca ei sa nu ramana fara bani pe cele 3 saptamani de greva
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Vin Dec 16, 2005 2:10 pm

Horvath scrie:Pacat de elevii care vor sa ajunga undeva in viata si vor cu adevarat sa invete, eu cred ca aceste 3 saptamani de greva au afectat grav educatia si despre recuperare, hai sa povestim, e o aberatie..

Fratele meu , cine vrea sa invete invata singur fara nici un profesor. Ia cartea , caietul si baga mare. Ce ai spus tu mai sus nu e scuza.

Horvath scrie:Am auzit profesori care povesteau ca lasa ca mai bagam o grava anul viitor si mai ne mareste leafa

Un punct de vedere care probabil nu o sa-l ia nimeni in seama venind probabil de la o persoana care isi taie porcul in fata blocului sau daca nu si-l taie a fost o gluma spusa pentru a elimina lipsa de seminte.

Horvath scrie:Poti compara un muncitor care lucreaza la patron 10-14 ore pe zi inclusiv sambata si la sfarsitul lunii merge acasa la sotie si copii cu 4 milione de lei? Care este rupt de oboseala si trudeste doar pentru a pune ceva pe masa. Am vazut familii care traesc dintr-un salariu de mizerie si intr-o conditie de nedescris.
Ei pot sa faca greva ? Poate pe lumea cealalta.

Situatia actuala imi aduce aminte de Revolutie cand oamenii nu au mai rabdat meticulozitatea lui Ceusescu de a plati datoriile. Nici acum nu avem rabdare ca guvernul sa-si faca programul financiar respectiv sa ne incadram in cota aia de inflatie prognozata si sa avem si noi un oarece control al economiei. Toate astea sperand la un trai mai bun.
Dar la noi nu are nimeni rabdare toti vor salarii care sa se duca in consum. Macar daca consumul ala ar fi la produse / servicii facute in tara. Insa nu , la noi se cumpara produse din import. Si uite asa noi nu producem nimic dar importam al naibii de bine ... pentru ca ...
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Vin Dec 16, 2005 10:59 pm

claudiu nu mai vorbii de trai bun si alte ale
cum ai vrea ca cineva sa nu vrea salar mai mare cand pt ati plati toate cheltuielile fat de stat iti tre vreo 4 mil...
di nu uita gazul de la 1 ianuarie > cu 17% procete ce trai bun mai vrei poate nepotii nostri
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde r_angel » Vin Dec 16, 2005 11:01 pm

si in legatura cu
cine vrea sa invete invata singur fara nici un profesor. Ia cartea , caietul si baga mare
e usor sa vorbesti dar daca esti la o universitate nu mai e usor de loc
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Mie Dec 21, 2005 1:42 am

r_angel scrie:si in legatura cu
cine vrea sa invete invata singur fara nici un profesor. Ia cartea , caietul si baga mare
e usor sa vorbesti dar daca esti la o universitate nu mai e usor de loc

Tata r.angel eu la universitate is si ghici cum invat. Am profesori care vin la curs/seminar si iti spun povesti iar apoi la examen te intreaba lucruri serioase pe care nu ai cum sa le stii daca nu ai luat cartea si caietul. Deci chiar stiu ce vorbesc.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mie Dec 21, 2005 2:06 am

exact asa e si la noi la tehnici de programare. iti spune ceva asa sa zici ca ti-a zis ceva, dar daca nu faci studiu individual nu poti lua mai mult de 5!!! si cinciu il iei daca sti cam tot ce ti-a zis el in decurs de un semestru.
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Mie Dec 21, 2005 11:18 am

as prefera sa fie asa decat asa cum a fost la mine de scriam 20 de pagini in 2 ore de curs si mai aveam si vreo doau carti pe langa
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Cristy » Joi Ian 05, 2006 12:34 pm

Pe mine ma enerveaza ca profesorii ne aduc sambata la scoala.Da cu ce suntem noi de vina?Noi am facut greva :?:
Cristy
Cristy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Iuly » Joi Ian 05, 2006 12:37 pm

La noi la scoala nu ne cheama decat tot a doua sambata, si orele sunt de 40 minute. Dar am auzit ca se va merge de acum in fiecare sambata.0000
Iuly
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Cristy » Joi Ian 05, 2006 12:48 pm

Stiu Iuly dar cand a fost sedinta cu parintii diriginta a spus ca vom face in fiecare sambata ore.nu te contrazic ca nu vor fi de 40 de min :!:
Cristy
Cristy
Membru Junior
Membru Junior

Anterior

Înapoi la Informatii utile din lume