left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Club Capitol

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Mesajde MaTZu » Mar Sep 19, 2006 1:48 pm

Erau vremuri bune pe atunci!Imi pare rau sa aud ca inca nu e nici o schimbare in club pe plan muzical!Vbeam cu un amic zilele trecute pe messenger si chiar imi spunea ca nu mai merge sambata la club din cauza k nu mai poate auzi aceeasi muzica in fiecare saptamana :? ..nasoala treaba daca tinem cont cata muzik exista pe planeta asta si cate releasuri apar in fiecare zi!Mai multe nu vreau sa spun pt ca nu vreau sa supar pe nimeni.Bafta celor care vin din urma,poate ei reusesc sa schimbe ceva!
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Vin Oct 13, 2006 9:35 am

A Fost O Data Ca Niciodata....Club Capitol....Fratzilor acum e Discoteca in toata regula..mai lipsesc ceva manele si e noul High-Life.Muzica e super aiurea...pot spune ca i-am facut muzica noua la Tutu dar zice ca nu are pt ciine sa o bage...Daca mergi de 2 sau 3 ori la Club o sa asculti aceeasi muzica in fiecare seara...Chefuri de acum inainte o sa fie in Aiud dar foarte rar.Impreuna cu catzivva prieteni o sa incercam sa organizam in continuare....Va asteptam sa venitzi pe la Party-urile Noastre.
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Animalu » Joi Oct 19, 2006 6:18 pm

VINERI 20.10.2006 HOUSE PARTY @ DREAMER`S PUB pt. toti cei care se plictisesc vineri seara stand in casa :D
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Joi Oct 19, 2006 7:15 pm

Tot ce lipseste in Dreamer's Pub e ... dotarea.
Nu poti sa faci un party house (oricat de basic pare ) cu un flash si 2 lumini.
Chiar daca e pub are nevoie de mai multe decat ce are.Un incoveninent e locul e prea mic. Asta bine inteles daca vrei sa ai lume. 40-50 de persoane nu e "lume"

Ultima data cand am fost la party erau niste dubiosi acolo ( ma refer la multime)

Da oricum , daca se vrea a se face ceva ok acolo mai trebuie niste investitii in dotare si imagine.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde MaTZu » Dum Oct 22, 2006 11:38 pm

Nu e dotat pentru ca nu a fost conceput ca si club.Este pur si simplu un pub unde mergi cu preietenii,bei o bere sau mai multe si eventual te simti bine sau nu!Si crede-ma ca de fiecare data cand am organizat o petrecere house,pubul a fost super dotat in ceea ce inseamna sunet si pupitru dj...lume intra 60 la mese si inca 40 in picioare!Cu spatiul intradevar e o problema,dar aste e..mai mult nu se poate.Sper sa ne vedem anul viitor la un party in pub!!! :wink: ...sau in Club!
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Animalu » Mar Noi 14, 2006 12:15 am

Si mie mie dor sa vad un afis cu Dj Cat in the mix !
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Mar Noi 14, 2006 3:30 pm

Intradevar locul e cam mic dar dupa cum zicea si Matzu nu a fost conceput pt asa ceva.....Eu prefer totusi sa ma duc in Pub si sa ascult muzica buna decat sa merg in Club...Dotarile...Cu timpul sper ca patronul Pubului sa mai faca cate ceva...Despre lume pot spune ca e lume mai buna decat in Club...nu stiu ce ti sa parut atat de dubios :D :D
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Animalu » Dum Dec 10, 2006 3:49 pm

Vreau si eu o impresie despre Capitol la momentul actual
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Mar Ian 02, 2007 6:40 pm

trebuie refacut sunetul in club!!!!
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

prostii

Mesajde claudiu » Vin Ian 05, 2007 2:20 pm

r_angel scrie:trebuie refacut sunetul in club!!!!

REFACUT? Dar cand a fost vreodata bun(a)? Acolo instalatia de sunet a fost montata si potrivita de Georgel instalatorul din colt. NIMIC nu e bine/bun acolo daca judecam la rece.

Cine i-a dat autorizatia pentru amplasamentul ala nu stiu. Citeam pe undeva ca basii aia sunt foarte periculosi pentru plamani. Ce sa mai zic ca in club is la 1 pas de tine. In Obsession basii (subwooferii)sunt la 1 pas de tine DAR AU difuzorul orientat in jos (asa e modelul basilor) ca unda de soc sa nu treaca prin tine. Da ce sa ne uitam la d'astea ... amplasamentul e de domeniul SCI-FI aici. Aici vorbesti de asa ceva si te iau loazele in ras.

Vedem rezultatele clubului peste vreo 30 de ani. E bine ca nu o sa avem nevoie de carja cand o sa fim batrani. :twisted:
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Wanda » Mar Ian 09, 2007 5:40 am

am fost de curand la Space of Sound Festival in Madrid.cel putin 20 000 de oameni.a fost super.stiti cum a sunat muzika?INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!!!!pakat k nu vezi si in tara asa ceva.mare pakat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Sâm Ian 27, 2007 1:05 am

claudiu nu crezi ca 30 de ani e cam mult!!am fost in cluburi adevarate cu sunet pe masura si stiu cum e!!!in privinta oamenilor din club nu sunt dubiosi marea majoritate dar e plin de copii!!! nu stiu ce party vrei sa faci cu niste copi care nu stiu diferenta intre "trance si dance"!!!pubul e ok dar nu va face fata niciodata ca si club!!!!
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Wanda » Mie Ian 31, 2007 2:54 am

Total de acord cu tine r_angel!
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Joi Feb 08, 2007 2:25 am

bai sa fie! am fost si eu in weekend pe acolo. se distreaza copchii in fumu ala :)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Sâm Feb 10, 2007 5:40 pm

yo am fost cateva saptamani la rand in fiecare sambata dar e aceeasi muzica, aceeasi oameni, si acelasi fum
si atunci tre sa faci pauze ca altfel te plictisesti
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Animalu » Joi Feb 22, 2007 6:45 pm

muzica se va schimba in Capitol
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Mar Feb 27, 2007 12:16 am

cand si cum animalu?
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Animalu » Mie Feb 28, 2007 9:51 pm

in timp si cu multa rabdare
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Vin Mar 02, 2007 12:37 am

Animalu scrie:in timp si cu multa rabdare

-))

Aia sa i-o zici la Mutu :)
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Animalu » Vin Mar 02, 2007 10:07 pm

acu cateva zile ma uitam la tot ce sa scris despre Capitol de cand a inceput,si sa ridicat mult dar in timp,asa k dc sa nu se poata.
prostia e k trebuie schimbata o mentalitate,sa treci de la aceleasi piese in fiecare sambata la piese diferite in fiecare sambata dar cu putin norok...... :D
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!