left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Club Capitol

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Mesajde MaTZu » Mie Iun 27, 2007 2:15 am

Good work Animalu,super tare mi-o placut in club de pasti..good muzik & good people..ne vedem pe 14 iulie in Madrid,sper ca esti pregatit de petrecere :)!!
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Dum Iul 01, 2007 5:51 pm

sabu scrie:bai sa fie! am fost si eu in weekend pe acolo. se distreaza copchii in fumu ala :)

nu muzica e de vina, oamenii care il frecventeaza sunt de vina.
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Animalu » Lun Iul 30, 2007 5:49 pm

am revenit si eu pe forum
buna traba in Spania,sa speram k o sa fie buna si la noi cat mai curand.....
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Aug 04, 2007 8:46 pm

Rami scrie:
sabu scrie:bai sa fie! am fost si eu in weekend pe acolo. se distreaza copchii in fumu ala :)

nu muzica e de vina, oamenii care il frecventeaza sunt de vina.

rami poți să explici oțâră?

Animalu scrie:am revenit si eu pe forum
buna traba in Spania,sa speram k o sa fie buna si la noi cat mai curand.....

Eu am recolte mai mari de căpșuni decat ibericii mă :)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Wanda » Dum Aug 05, 2007 3:08 am

ii bine Claudiu daca ai recolte mai mari de capsuni.am o intrebare.dece toti considera k in spania se lucreaza numa la capsuni?e tara cu un nivel de trai fff ridicat,eu unul o duc bine aici si inka nu am de gand sa ma intorc acasa sa mai lucrez p cateva milioane.depinde akum fiecare cum gandeste.bafta oricum tuturor romanilor!!!!!!!!!!
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Dum Aug 05, 2007 8:11 am

Era o aluzie la faptul că ”mere bine totu ân Spania”. Păi și în Romania merge bine :) Ce mașini vezi aici pe stradă ...nu vezi nici în Londra. Și chiar nu vreau să compar Anglia cu Spania. Apropo recent mi-au căzut ochii pe un Rolls-Royce Phantom în Cluj. Să-mi zici cand vezi unul prin Spania.
Să mai zic că în Cluj Porsche 911 Carrera deja devine enervant? Am vazut vreo 3 modele.
Desigur nu putem analiza nivelul de trai al tutror dupa chestia asta... dar așa ca idee ...la generalismul că romanul o duce prost în Romania. O duce pe dracu. D-aia e plin litoralul în fiecare an ...cu prețurile alea mai mari ca în străinătate ... si hoteluri cu 200 ron/ noapte pline ochi.

Citeam un articol pe Hotnews de romani și alte naționalități care vor să ajunga in SUA (prin căi gen ”căsătoria cu o americancă/american). Pentru faptul că dau 20.000 $ pentru o astfel de căsătorie (alte naționalități au dat și 60.000$) . Mă gandeam cat de prost tre să fii să dai banii aia ca să ajungi în altă țară unde să fi un sclav în loc să bagi banii aia (mulți) într-o mică afacere aici.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Dum Aug 05, 2007 11:22 am

in mare parte sunt de acord cu tine claudiu :)
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Wanda » Dum Aug 05, 2007 3:37 pm

si eu sunt de acord cu tine la unele faze.intr-adevar,primele masini de lux din europa apar in romania,aia e klar.sunt fffff multi oameni cu bani la noi,nu zic nu.dar intrebarea pe care o pun eu e urmatoarea.unde e clasa de mijloc la noi?la noi sunt bogatzi si saracai.nu e asa?de-aia am ales sa plek eu in alta tara,pt k tata nu e Tiriac.cand se va reglementa aceasta situatie,ma intorc acasa,si cu banii stransi deschid ceva,caci nu am de gand sa stau intre straini,normal.dar pana atunci.....
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Dum Aug 05, 2007 3:40 pm

si cat crezi tu ca poti sa strangi ?? poti sa strangi ? ai posibilitatea sa strangi? ca sunt are merg acolo doar ca sa manance si sa bea mai mult. ;))
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Wanda » Mar Aug 07, 2007 3:06 pm

rami,daca vrei,aici ti sa puioparte si inka binisor.nu conteaza cat pun eu,conteaza k imi e mai bine k in tara momentan,si nu am de gand sa ma intorc.vad eu ce va fii p viitor.dar dupa cum spuneam,pana atunci...
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Mar Aug 07, 2007 4:28 pm

sunt complet de acord cu tine. fiecare trage unde ii mai bine. Oricum Spor si sa ai grija de tine.
Sa reveniti in Tara !! si aici e bine daca ai baMI: P
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Animalu » Lun Aug 13, 2007 3:52 pm

Eu am recolte mai mari de căpșuni decat ibericii mă :)[/quote]

Eu unul ma refeream strict la muzica :)
Animalu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Lun Aug 13, 2007 7:50 pm

stai relax că glumeam. da ce ne poți spune de iberici la capitolul muzică? Ibizarii ce mai știu și eu ...în rest..

Ăia nu îs cu latino? :D
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde MaTZu » Vin Sep 28, 2007 9:30 pm

Salut copii,din plictiseal si prea multu timp liber pe care il am,am dat si eu cu ochii pe forum..vad ca discutati despre modul de trai in Spania..ce pot spune,nimic altceva decat ca suntem sub ei cu mult!!!capitol muzik la fel..ne depasesc,ei stiu sa asculte muzik si sa o traiasca(ma refer la muzik electronica)..aapropo DE CLUB CAPITOL CE SE MAI AUDE?!Khelu sa nu faci prostii pe acasa :)...stii tu la ce ma refer hehehe...
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Wanda » Mie Oct 03, 2007 5:16 pm

stai relkax matzone k is cuminte,nu fac prostii.mai intra si tu pe net,k trebe sa vb ceva cu tine,k?in rest....FORTZA STEAUA!!!!!!!!!!!
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Re: Club Capitol!!

Mesajde claudiu » Sâm Feb 09, 2008 3:04 pm

ce se mai aude de club? Am fost ultima data prin decembrie 2007. Muzica s-a schimbat , sound interesant ; ma rog asta inainte , pe urma a fost geo da silva. Pret cam nesimtit in seara aia : 100 ron / masa.(consumatie de banii aia totusi) Cam mult pentru Aiud. In rest ok, s-a facut show, animatoare bla bla

mai multe poze http://www.25h.ro/galerie.php?id=36392& ... =0&start=0
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Re: Club Capitol

Mesajde mimis_85 » Mar Mar 18, 2008 11:47 am

Da...am vazut si eu ceva poze cu Clubul...apropo...sora mea l-a decorat...nu am fost inca in el ...sper sa-l vad intr-o zi...si sper sa fie muzica buna...fara ,,manelisme...si muzica house...Sper sa puna muzica de klitate!...Sper..:P
mimis_85

Mesajde dj ice » Sâm Apr 12, 2008 6:37 pm

A Fost O Data Ca Niciodata....Club Capitol....Fratzilor acum e Discoteca in toata regula..mai lipsesc ceva manele si e noul High-Life.Muzica e super aiurea...pot spune ca i-am facut muzica noua la Tutu dar zice ca nu are pt ciine sa o bage...Daca mergi de 2 sau 3 ori la Club o sa asculti aceeasi muzica in fiecare seara...Chefuri de acum inainte o sa fie in Aiud dar foarte rar.Impreuna cu catzivva prieteni o sa incercam sa organizam in continuare....Va asteptam sa venitzi pe la Party-urile Noastre
Salutare la toti.Sunt fostul rezident din Capitol. M-a criticat multa lume,cu bun adrepatte sau fara uneori.De ex c a zis Dolph.El stie ca mi-a facut 5 cd-uri atunci,dar pt cine sa fi bagat muzica d p ele cat timp era doar gasca lor de 12 oamnei care ascultau genul respectiv de muzica?restul manelari convinsi si persoane care asteptau s aauda in boxe doar melodii care se vad la tv
dj ice

Mesajde Horvath » Vin Apr 18, 2008 10:29 am

Citeam aici ce spuneti voi si cu uimire citesc ca la club capitol se baga tiganeasca si manele, mai frate sunt dusi cu pluta? nu sunt normali daca fac asa ceva. Nu am fost la vreun Club demult (prin CJ am fost ultima oara si sincer alta lume am trait acolo) si tot din motive de prost gust si de pe auzite ca e naspa la Capitol si etc.
Pai frate daca asa merge treaba nici nu ma mira ca toti pleaca din oras, chiar am vazut si am mai auzit pe altii ca merg in Alba sau in Sibiu mai nou la Cluburi ca la noi e nasol.
Pacat nu este cineva care se pricepe sa faca un club calumea, scuze sunt care se pricep dar nu au banu pentru asa investitie.
Pacat.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dj ice » Dum Apr 20, 2008 11:10 pm

Horvath,si pt altii care n-au mai fost de ceva vreme prin capitol. Acum o luna,aprox,am fost p-acolo,dar am ramas "socat" din 2 motive:1-pana p la 12-1 am ascultat coco jumbo,apoi a inceput sa se schimbe muzica cat de cat,cu ajutorul lui vladut si a lui dj clau,iar al 2-lea motiv e cel mai "tare":fratilor,varsta medie a celor prezenti 13-14 ani.Eu am 30 deci va dati seama cum ma simteam. Anyway,copii se "dixtrau" dac aveau ceva de baut pe banii dati d e parinti,erau cate 7-8 la o sticla de vin si erau in parerea lor cei mai cei.Se imbata cate unul d'ala si mai vine dup-aia cu chef de scandal.Asta e.Decat in club,mai bine la o terasa ca tot vine vara sau la un bowling,snooker,biliard la un "club" din aiud.Nu dam nume sa nu facem reclama.:)Hai noroc lume si poate ne mai auzim.Pa
dj ice

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!