left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Club Capitol

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Oaauuuu

Mesajde djArthur » Mie Aug 18, 2004 3:14 am

bun... deci forumu este un loc unde se pot caracteriza ... "oameni" de ce fac ei ... sau mai bine spus de ... ati bate joc de munca... hai sa nu ii zicem munca... pentru ca nu stiu pe cineva de pe forum inafara de matzu si dolph care sa stie ce inseamna sa fi dj ... eu unu la mana nu ma consider dj dar sa aduci vorbe de genu ca " a adus mixaje de acasa" unuia care baga muzica .. intr-un club ... ii ca si cum l-ai injura .... si chestia asta nu imi place... pentru ca nu voi stati acolo sus, si bagati muzica dupa placu ... publicului... uite un exemplu daca 80% din sala ... le place muzica care o promoveaza dj-ul si restul de 20% le baga... **** in gura si asa mai departe ... va dati seama ca aia 20 % fac caz de nacaz... si prin urmare se intampla exact ce va povestea claudiu... da ok ... ar fi cazul sa imi cer scuze pentru injuriile adresate... nu eram intr-o stare ...prea buna... dar... si aici pun un mare DAR ar trebui sa intrebi un dj, c-am cum ii cu munca... si apropo ... sa iti spun o kestie ... nu exista lj light jokey :)) nu stiu unde ai auzit ... adica stiu ... dar sa stii ca nu ii adevarata chestia ... resptectivu care ti-a spus chestia asta ti-a spus ca asa cum exista disc jokey ... ar fi trebuit sa existe si light jokey dar nu exista :))) acel ok care se joaca cu luminile ... o sa il vezi cateva minute la pupitru de lumini si atat... un dj este anuntat la microfon, unde un LJ nu stiu sa fi anuntat la microfon, si de profesat ... in cluburi mari nu am fost... si hobby-ul asta l-am reluat dupa 2 ani de "stat" si eu zic ca totusi muzica in club este buna, inafara de duminica unde ... eu zic ca nu mai este club si din cauza asta aplec capul si va dau dreptate ... ca acel club este defapt o discoteca penala.... si faza cu muzica ... da recunost sunt anumite goluri in ceea ce priveste muzica... dar la ce muzica promovez eu ... va spun ca nu ii stilul meu ... deci nu cred ca aveti ce sa imi reprosati...pentru ca atunci ca am intrat la butoane... dansa lumea indiferent ca era hip=hop ... dance sau house... si apropo ca tot suntem la subiectul delicat MUZICA... am ramas uimit intr-o duminica ... am vazut o gramdada de oameni care se bateau cu pumnul in piept " da eu ascult house..." si nu numai, si i-am vazut dansand pe manele... si urland si chestii dinastea... asa ca cu caracterzizarea unei persoane din punct de vedere muzical ... mai lasati-o moale ca nu stiu cati oameni de pe forumul asta si care pretind ca nu asculta manele... il adora pe guta .... uite respect pentru Matzu Dolph si alti care da ... ei stiu ce inseamna muzica... deci inca odata .... sorry claudiu dar cred ca am avut ce sa spun in tot romanul asta...
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde claudiu » Mie Aug 18, 2004 11:59 am

LJ( lighs jokey) exista in cluburi ce se respecte -> discoland , alcatraz , flash ..etc tocmai pt a sincroniza luminile cu muzica. EXISTA! si asta iti spun sigur. Daca vrei o sa-ti spun si niste nume de LJ romani faimosi.
2. Eu nu critic niciodata ce nu ma pricep. Stiu ce inseamna "DJ". Am mixat aproape o ora in White House acu 2 ani la Eforie pe o sala de peste 500 de oameni(si in vara asta puteam sa ma angajez ca dj in pacha club in neptun dar am spus ca mai bine ma duc la mare sa ma distrez...) + alte zeci de chefuri in aiud la care am fost cu sonorizarea. Insa nu mi s-a plans nimeni de muzica. Asta am spus-o asa sa stii ca mai exista si altii care au legatura cu muzica pe forum nu doar matzu si dolph.
Singura chestie e ca am lasat "muzica" de-o parte. Am inceput o facultate si am de gand sa o termin.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

:))

Mesajde djArthur » Mie Aug 18, 2004 2:24 pm

ok ... daca tu spui asa sa fie... ma bucur ca mai exista si oameni care stiu ce ii aia muzica... si cum va spuneam ca ai fost si ai mixat in cluburi pai atunci stii cum se baga muzica ... si stii banuiec cum se tine lumea ... iti dai seama ca nu bagi muzica care o vrei tu, ca bagi muzica dupa cum iti cere publicul nu??? bun ai mixat in fata la 5000 de oameni ... atunci nu inteleg de ce spui ca fumul si luminile nu sunt la locurile lor si muzica ii naspa pentru ca daca ai bagat muzica in club inseamna ca stii ce ii aia lume de club si in aiud nu exista asa ceva sunt cateva persoane care cunosc muzica, si apropo una ii sa fi dj intr-un club nu spun de mine, si alta intr-o discoteca, nu ma intereseaza daca imi dai dreptate sau nu dar stiu ce zic... si dupa 2 ani de stat pe langa eu zic ca ma descurc pentru aiud ... chiar foarte bine ...nu stiu poate ai prins faza cand era Dj Seba la butoane si atunci "no comment" pentru ca Seba, dupa cum stii banuiesc, el baga muzica la petreceri si chestii dinastea numa de 2 luni baga muzica in club, da intradevar avea ceva lacune dar nimeni nu se naste invatat si banuiesc ca trebuie sa il intelegem ca ii la inceput si eu zic ca daca se tine poate sa ajunga ceva... nu bag mana in foc dar cat o progresat... imi place dar cu o singura conditie sa isi schimbe stilul...pentru ca am auzit faze dinastea apropo de muzica ... Nicu Craciun nu prea i agreeaza din cauza ca sustine el baga muzica grea... ce-a ce eu ma indoiesc foarte tare, ce sa ii faci atata timp cat esti patron esti barosan... si cum Nicu ii anti house... eu incerc sa promovez muzica mea adia house cum ii spuneti voi cat de mult se poate dar nu pot sa tin clubul numa cu asa ceva... uite de exemplu la spuma party cand a fost a fost 4 ore de house cea ce a fost ceva frumos, si nu numa muzica comerciala ca a fost si necomerciala si am vazut ca romanii se miscau acuma nu pot sa bag mana in foc ca era din cauza muzici sau din cauza spumei ... pentru ca era pentru prima data si atunci puteai sa le dai si drum and bass ca si pe ala iti dansau.... si apropo faza cu mixurile :)) sa fim serios eu unu nu fac mixuri sa le pun in club, si daca crezi ca esti bun ce-ar fi sa vi sa povestesti cu Nicu, sa mor io daca nu te las un weekend inafara de duminica cand is manele :((((((((( sa bagi muzica si dupaia mai putem povestii pentru ca povestile sunt povesti eu unu` nu am auzit de tine si daca pretinzi ca ai mixat in cluburi respectabile cu 5000 de oameni defata inseamna ca esti bun pentru ca nu oricine ajunge la o performanta dinasta... ar fi ceva sa facem un back to back sa ne dezvaluim calitatile muzicale... dar pana atunci "no comment" ce-a ce priveste muzica "mea" daca ma intelegi ii bine daca nu ... iara ii bine si apropo ai vrea sa stiu si eu ce muzica promovezi si sa imi dai si niste nume daca ii posibil sa vedem poate intradevar ei fi un fel de dj tiesto al aiudului
peace for all
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde claudiu » Mie Aug 18, 2004 4:20 pm

Nu am spus 5000. Ci aprox. 500! Nu am fost Dj-ul oficial in WhiteHouse ci l-am inlocuit pentru o ora pe un prieten de-al meu.
Muzica ce imi place e club in. Asta nu inseamna ca o promovez in continuu,
Eu sa fac mixuri in club capitol? Pentru banii aia? Sa fim seriosi.Si oricum nici nu mai am timp pt asa ceva.
Si parca ti-am spus ca am lasat "muzica" deoparte. Nu am postat primu post ca sa ma bag eu ca dj. VECI! A fost muzica slaba! Intreaba-l si pe Dolph!Daca nu intelegi ca mi-am spus parerea e problema ta. Ce tot atatea invarteli si "back to back" si bla bla -uri! Eu am fost jos si am vazut ce "dansa" lumea. Pardon nu dansau se miscau. Stai tu linistit nu a fost tipul muzicii de vina ci calitatea ei.

Gata nu stiu de ce ma tot agit. Am sa iti urmez sfatul si am sa va lasa sa va faceti meseria.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde djArthur » Joi Aug 19, 2004 11:51 am

Bun, acuma cum treceam cu privirea peste forum am vazut unele chestii interesante pot spune :)) Rami privitor la faza cu afisele nu cred ca ar trebui sa caracterizezi omul dupa afisele care le pune :)) stai linistit ca nu imi dau muzica care o ascult de cativa ani buni, pe muzica care apare nou... aduca ma scuza-ti manele nu este un gen de muzica... este ... un NIMIC :)) si apropo poate ar trebui sa facem un pole ... cu genurile de muzica si poate asa am sa fiu pe placul vostru, sau macar sa imi spuneti c-am ce genuri de muzica v-ar placea sa se auda in club si apropo Dolph are dreptate nu stiu daca ma credeti sau nu dar sonorizarea lasa mult de dorit dar din fericire clubul are cea mai buna sonorizare din tot judetul alba :)) si faza cu sonorizarea cum spuneam Dolph are dreptate, peretii inca nu sunt uscati complet pe dinauntru pentru ca clubul a fost ridicat in graba, iar basul care este de 18 Tzoli adica enorm de mult .. poate ca exagerez spunand enorm dar eu zic ca totusi 2200 de W este totusi mult pentru incaperea aia... si volumul muzicii nu este la maxim stati linistiti este deabia la 7-8 (din 10) la statiile de amplificare daca le dau la maxim ... nu puteti sta inauntru :))so Rami relax, ca nu sunt manelar... si nici nu am sa devin... sper sa veniti acuma pe 29 la spuma party unde am sa bag muzica ... de club si sper sa va placa.. si apropo cine a spus ca rave-ul este mai "greu" decat techno se insala ... rave-ul este un stil de muzica "house" cum ii spuneti voi care atinge 129 maxim bpm-u bineinteles la sectiunea rave sunt mai multe substiluri... dar la techno ma scuza-ti dar ajunge si la 1000 bpm :))) Hard techno minimal... etc :)) deci daca s-ar asculta in "club" techno ar fi super dar ce se asculta acuma in "club" este progressiv, house, deep house, cate un pic de chill out, etc :)))
restecpa !!!
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Muzica de club ha ?

Mesajde Morgoth » Joi Aug 19, 2004 8:24 pm

Mai oameni buni nu are rost sa va tot certatzi pe aci :D Nu sunt eu cluber dela shi nu shtiu eu multe despre un club ,dar din ce am auzit ce muzica se asculta in club ... nu e muzica de club ... se asculta c-am toate genurile de muzica (dance , manele , house ... ) shi asha ca de ce nu se baga shi un BLACK METAL mai Dj Arthur ? :evil: :twisted: :wink:
-=Mihai =-
Morgoth
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Joi Aug 19, 2004 11:52 pm

ma simt dator si eu cu nishte explicatii catre arthur : sper ca ti-ai dat seama ca nu am atacat persoana ci clubul ;) in general ... poll-ul respectiv exista ... sau exista ... oricum o seara de numai chill cred ca ar merge ... da` noah ... cum zici tu : patronu dicteaza
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde djArthur » Vin Aug 20, 2004 12:49 am

mai sabule .. am zis ca te-am atacat... stai linistit... ca mai nou ... am aparut si pe afisele cu manele party si nu sunt deloc dar chiar deloc multumit... sa vad ce pot face cu muzica de duminica... poate ca se mai poate schimba ceva... si as vrea sa fac in asa fel in cat sa se poata spune ca avem club in Aiud :)) cea ce pe mine m-ar "costa" foarte mult...dar ma risc... pentru ca nu mai vreau sa apar pe afisele cu "manele party" mai bine ma injura in fata... ca acceptam... in fine sa vad cum ma descurc... si morgoth :)) altu... black metal... sau cum i-ai spus tu nu mai tin minte... yeeehhh right nu zic ca nu s-ar putea ... dar daca il convingi pe Nicu... eu nu zic absolut nimic :)) tot ce se poate...nu vreau sa vina ziua de duminica... cred ca ma fac bolnav :)) deja incep sa ma urasc,
restecpa
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde DOLPH`` » Vin Aug 20, 2004 10:09 am

Arthur ar trebui totusi sa va mai uitatzi si la lume mah....Nu ma refer la mine dar....Sambata muzica a lasat mult de dorit mah...din pacate....AM observat un lucru acolo si se pare ca trebuie sa ne multzumim cu ce se baga indiferent daca e muzica de buna calitate sau nu...E vorba de Profit si asta e rau ....Acolo se baga muzica sa tzina totzi pustanii in discoteca sa faca banii:P
Din pacate nu am timp sa vad ce atzi mai scris pe forum dar promit ca o sa ma uit :))...Se pare ca e un subiect foarte important :D

AM si un mesaj pt cei care vor sa mearga in club si intra pe forum....DUPA PAREREA MEA NU ARE ROST....DE 30OOO IEI O STICLA DE SUC SI STAI ACASA SI ASCULTZI MUZICA... :evil: :))
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Vin Aug 20, 2004 10:18 am

Si ca tot venii vorba de Profit uite si un Ex...Pana acum la Seara Manelelor intrarea era gratuita acum e gratuit doar pt fete....si asta de cand a vazut patronul ca au inceput sa apara in club ca si ciupercile dupa ploaie manelistii :evil: Si apropo mah Arthur....DjArthur....arunca-l ma pe ala de acolo mah...atata vb la microfon de ma dor urechile mah...macar daca ar vb cu rost dar in afara de a anuntza ce e saptamana viitoare in club nu stie altceva:P

NE VEDEM SAMBATA DjARTHUR.........SI ASTEPT CEVA MAI BUN ACOLO SPER.... :wink:
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Vin Aug 20, 2004 3:45 pm

personal astept un feedback pozitiv pentru a mai intra acolo :) am fost de 1,2,3 ori :D mi0a ajuns :D
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde claudiu » Vin Aug 20, 2004 4:59 pm

DOLPH`` scrie:Si ca tot venii vorba de Profit uite si un Ex...Pana acum la Seara Manelelor intrarea era gratuita acum e gratuit doar pt fete....si asta de cand a vazut patronul ca au inceput sa apara in club ca si ciupercile dupa ploaie manelistii :evil: Si apropo mah Arthur....DjArthur....arunca-l ma pe ala de acolo mah...atata vb la microfon de ma dor urechile mah...macar daca ar vb cu rost dar in afara de a anuntza ce e saptamana viitoare in club nu stie altceva:P

NE VEDEM SAMBATA DjARTHUR.........SI ASTEPT CEVA MAI BUN ACOLO SPER.... :wink:

Asta cu "fetele au intrarea gratis" au copiat-o din discotecile de mana a 2-a.
Efect comercial de 2 bani.Patronul se gandeste in felul urmator: Unde sunt fete vin si baieti. Si cum manele fara "fomei" care sa dea din cur nu se poate....
Ceea ce zici tu Dolph e adevarat. Clubul are nevoie de MC. Are el nevoie de mai multe numai unde nu sunt bani seriosi investiti ... nu e nici "spectacol"
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

hmm

Mesajde Morgoth » Sâm Aug 21, 2004 2:02 pm

Ba ce dreq ... de cand intra fufele pe nashpa acol` :?: Ce pana mea de regulã/obicei mai e shi asta ... noah asha ceva nu am mai auzit :!: :twisted:
-=Mihai =-
Morgoth
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde djArthur » Sâm Aug 21, 2004 4:29 pm

Pot sa rad...in sfarsit lume care obserca cea ce am crezut ca numai eu... observ... :)) mah imi pare bine ca avem aceleasi parere... dar ... unde nu sunt bani investiti serios... nu este nici distractie... vorba lu` (nu mai stiu) si faza cu MC-u ... eu nu ma pot decide la faza asta... eu i-am spus fara atata vorbareala... unu la mana .. ma induce si pe mine in eroare... si 2 la mana nici nu stie ce ii aia... asta este... dar nici pe catunel nu il pot lasa ca ala atata stie .. hip-hop nimic mai mult si pe house imi baga din voce... scratchuri care nu isi au locu` dar el baga... si i-am spus... dar nu vrea sa inteleaga.. uite acuma cand o sa fie spuma party sper sa il aduca pe Mc Galagie si sa vedeti atunci party de toata frumusetea... si Dolph ... atata timp cat in 2 luni de zile sau schimbat dj-i or plecat... mai bine spus .. am ramas fara muzica... si chiar nu aveam de unde... sa iau... asa ca nu ii greseala mea... asta a fost sa fie,
restecpa
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde MaTZu » Mie Sep 01, 2004 3:40 am

Serus la toata lume...k n-am mai intrat de mult forum.
1.Club Capitol = Discoteca pt POKEMOONI(Gradinita) :x
2.Muzik = nu-i muzik de club(nu atac pe nimeni,Arthur nu am traba cu tine)
3.Inca Deep House & Chill Out io nu am auzit in club.
4.Intr-un club nu se baga mai multe genuri de muzik intr-o seara,te axezi pe un stil anume(sau imparti pt fiecare seara cate un gen de muzik).
5."Club" nu inseamna neaparat "House Muzik"...intr-un club poate canta orice gen de muzik(Jazz,Rock,Hip-Hop,Live Act-uri..etc.),dar sa nu le amesteci pe toate intr-o seara pt k o sa iese un kkt mare.
6.Intr-un club de nopte(k la urma urmei e de nopte) nu am ce cauta persoanele care nu am impliniti 18 ani(minorii).
7.Nu ne obliga nimeni sa mergem intr-un local unde nu ne simtim bine.
8.As mai avea multe de spus dar mai bine ma bag la somn k e tarziu.
Inca ceva(pt Arthur):) bah prietene LJ(Light Jokey) exista...chiar acum 2 luni in Club "Bamboo" Bucuresti a fost un concurs pe ehipe(Dj(Disk Jokey vs.Vj(Video Jokey)&Lj(Light Jokey)...asta asa informativ pt cultura ta generala 8) . I PUP U :lol:
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde MaTZu » Mie Sep 01, 2004 3:44 am

Scuzati greselile de ort. ..."e noapte si e tarziu" asa zice intr-o manea... :wink:
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Vin Sep 03, 2004 12:10 am

Eu zic sa nu mai criticam nimik.....Cred ca oricum nu are rost...Mai e si o chestie aici.....Sa investit foarte mult in Club si tre sa se scoata banii aia....Asta e..Trebuie sa ne multumim cu ce este...Eu unu ai doresc succes in CONTINUARE si cu asta cam atat despre Club Capitol......
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Zum!

Mesajde Morgoth » Sâm Sep 04, 2004 2:20 pm

Ce tot atata skandal ... mai bine zis DISCOTECA CAPITOL shi gata ... ce tot atat CLUB CLUB shi iar CLUB CAPITOL!
ZBYEZZ :evil:
-=Mihai =-
Morgoth
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Khelu » Sâm Sep 04, 2004 11:42 pm

CLUB CAPITOL SUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ATAT AM AVUT DE ZIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Steaua Rulezzzz!!!
Khelu
Membru Junior
Membru Junior

what ever.

Mesajde djArthur » Mie Sep 08, 2004 12:49 am

matzule.... nici eu nu am nimica cu nimeni...dar eu cum am mai spus eu nu sunt dj ...cel putin nu ma consider ca alti... si muzica care o bag... nu ii muzica care vreau eu sa fie... NU II MUZICA !!! care merge in club... intreabal pe Ovi ce muzica am... :))

restecpa... si arpopo de LJ ... cum spui tuh Matzule... :)))))))
djArthur
Nou venit!!!
Nou venit!!!

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!