left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Club Capitol

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Mesajde sabu » Joi Ian 22, 2004 5:10 pm

rami : dnb = drum and bass = stil de muzica dezvoltat pe la inceputul anilor 90 in uk . are peste 160bpm , urcand pana pe la 180 ... suna super! :) mai alez cu sunete trance si jazz sau brazil ;)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde narcotic_ » Joi Ian 22, 2004 6:16 pm

robi, poti sa fi fara grija ca nu imi revendic pozele si nu o sa fie probleme. daca fac pozele le fac pt. aiudonline. nu ma intereseaza de copyright. asa ca daca esti de acord sa imi zici pana sambata.
sabu ... numai 8 giga?? :) eu am numai cateva melodii.
...feels like I'm knockin' on Heavens door
narcotic_
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Ian 22, 2004 10:37 pm

Hm... textele sunt copyright sper. Nu neaparat comercial vorbind, dar textele mele (articole, de pilda) nu accept sa fie preluate si sectionate si scoase din context dupa bunul plac. Mi se pare etic si legal.

Robi, ar fi bine sa aduci imagini si cu Hunting, daca tot la acel spot se tine si cafeneaua literara. Poate surprinzi chiar o asemenea intrunire. :idea:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Joi Ian 22, 2004 11:10 pm

la texte am inteles ca daca se precizeaza sursa se pot lua si fara acordul autorului.

eu din pacate numai in unele weekenduri ajung in aiud si in zilele de marti cand se tine intalnirea nu sunt niciodata.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde Rami » Vin Ian 23, 2004 1:56 am

ok atunci e bine si pe cand crezi ca o sa apara pe pagina ca eu sunt tare nerabdator :pP
mersi SABU nu am auzit de asha ceva e prima data cand aud de DNB dar suna cool pe unde crzi ca pot gasi si eu asha ceva pe net ?
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Vin Ian 23, 2004 3:29 am

rami poti sa incepi cu http://www.drumandbass.ro , comunitatea romaneasca ;) ai acolo un link [mp3] unde sunt studio mixuri facute de dj romani precum si dnb sau breaks 100% romanesc . de intri pe forum vei vedea mai multe linkuri ...
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Dum Ian 25, 2004 10:38 pm

mersi mult am sa salvez linkul ca acuma nu am timp sa fac download
am o situatzie grea acuma .. :( sunt in criza de timp nu am destul timp sa fac nika din ce imi propun ...
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde DOLPH`` » Sâm Feb 07, 2004 4:19 am

Se pare ca Vinerea se va organiza seara Retro...Vinerea asta a fost super.Va sfatuiesc sa mergetzi sa ascultatzi muzica adevarata :) Intrarea a fost gratuita :band:

Dj a fost Domnul Varadi Iosca..cred ca pt cunoscatori nu mai e nimic altceva de spus.Sper sa fi scris bine numele domnului Varadi.In cazul in care am gresit imi cer Mii de scuze :oops:
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde tuti » Lun Feb 23, 2004 10:55 pm

sal all
Uite ca am ajuns si eu prin club CAPITOL.
Sincer mie mi-a placut enorm de mult si o sa ma mai duc acolo de cate ori voi avea ocazia ! Au fost probleme cu locurile , dar pana la urma se rezolva (un telefon doua si se rezerva masa :) ) .Eu am prins mult house , am inteles ca a fost invitat un dj din cluj , dar si asa a fost ok. Lucrul care nu mi-a placut a fost ca nu aveau o garderoba ... dar si asa ne-am descurcat ... Preturile sunt bune , domnisoarele de pe acolo sunt dragute , atmosfera super.
Nu stiu cum e in High Life , acolo nu am fost dar am inteles ca e dezastru .....
Scuze ca ma tot repet , dar impresia pe care mi-a lasat-o acest club a fost fff buna !!!
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde MaTZu » Dum Mar 07, 2004 6:49 am

Ce chestie,in Aiud discotecile se numesc club-uri! :?
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

O seara perfecta in Aiud...

Mesajde tuti » Dum Mar 07, 2004 9:54 pm

E ora 21.00 , dupa o plimbare placuta cu prieteni prin parcul Municipal Aiud ne-am decis sa mergem pana in club ... Totul a fost bine si frumos , pana la ora 1-1.30 cand domnisoarele au vrut sa mearga acasa . Iesim din club , si ne trezim cu o "namila" de om ( rupt de beat) ca ne pune mana pe umeri si dai cu amenintatu .... el i-si cauta caciula .... si cica noi i-am luat-o ..... ce mai , acesta e finalul unei seri perfecte in Aiud .... dezamagire totala ...
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Dum Mar 07, 2004 9:55 pm

Din pacate se pare ca ai dreptate MaTZuLE.Si eu mi-am facut o impresie foarte proasta acum despre Club defapt asa zisul Club :P.Se pare ca uni confunda Clubul cu discoteca.Mai sunt foarte multe de spus dar se pare ca nu are rost sa mai pierd timpul cu asta.Sper doar sa nu ajunga chiar un al doilea High Life :cry:

Cred ca oamenii care ai spun Club ar trebui sa mearga sa vada cum e atmosfera in Cluburile adevarate din Romania si ce muzica se asculta acolo.Cu asta chiar am terminat :twisted: :twisted:
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Dum Mar 07, 2004 10:14 pm

@tuti : chestia respectiva tzi se putea intampla oriunde nu numai in aiud
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde tuti » Dum Mar 07, 2004 10:18 pm

Da asa e din pacate .
Am inteles ca si Dolph a patit la fel tot ieri seara cu aceeasi persoana.
Ideea e ca pana acum eu am avut numai amintiri placute din Aiud, iar acum mi-a ramas un gust asa ... :( amarui .....
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

mie mi-a placut. pacat ca voua nu! sau?

Mesajde Ioana » Vin Mar 19, 2004 2:58 pm

eu am fost de mai multe ori in Club.

si dimineata, cand am apreciat discretia si servirea prompta si insotita de un zambet , si seara/ noaptea, ma rog, cand am dat intr-adevar peste un Club ticsit... dar tot am gasit un loc la o masa, si a fost bine.

ce sa spun... eu n-am avut decat experiente fericite acolo.
si am baut si un cocktail bun....
:lol:
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Joi Mar 25, 2004 11:33 am

Intradevar in privintza serviri nu e nimic de obiectat dar mai sunt si alte lucruri care deranjeaza....Muzica de proasta calitate , Copii sb 18 ani,Aerisirea lasa mult de dorit...Lipsa garderobei...Etc :(

Eu totusi sper ca intr-o zi sa ajunga Clubul care am sperat sa se deschida in Orasul Aiud .Cand :?: Vom trai si om vedea:)
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde roxana » Joi Mar 25, 2004 4:23 pm

:D multa lume mi-a vorbit de ultimul club deschis in Aiud... putin spun de bine :? de ce :?: poate pt ca lumea nu are destui bani sa aleaga locuri de calitate, localuri in care nu intra tiganii in carpe sa-ti ceara o mie de lei, restaurante din care dupa ce iesi simti ca mancarea sta la locul ei ca nu-ti vine sa vomiti.... poate din cauza asta e ceva nou un club de doi bani... singurul local care seamana cu ceea ce ar trebui sa fie e dupa parerea mea, terasa Luk, e un loc super :) preturile acceptabile si in general servirea prompta...
sper ca in vara cand o sa vin in Ro sa gasesc un loc intr-un loc linistit si o atmosfera placuta in care sa pot bea ceva....

"daca speranta n-ar exista ar trebui inventata" sa speram deci ca o sa fie mai bine dupa ce the west ne deschide poarta la care batem de ani de zile.... sau poate o sa ramana inchisa din cauza propriilor nosti caini, care stau la usa pregatiti sa prina si un os amarat.... :?: :!: :?: :!: :?:
roxana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Lun Mar 29, 2004 9:03 pm

dolph ai foarte mare dreptate

roxana pe mine ma dezamagit luk-ul ... luna asta am fost de 2 cu niste prieteni din alba si ei tot se mirau de ce nu au mancare ;) sincer ar fi mai k lumea sa fie si fast food [in aiud nu prea este asa ceva] . oricum nu asta a fost motivul ci scarba cu care ne-a servit doamna/domnisoara de acolo .
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde roxana » Mie Mar 31, 2004 3:04 pm

O, sorry... oricum pe vremea cand eram inca acolo era nice.... :)

lucrurile se schimba....
roxana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde DOLPH`` » Joi Apr 01, 2004 11:05 am

Roxana cred ca nu ai mai fost de mult la Luck.....Nu e chiar Roza situatzia nici acolo dupa cum spunea si sabu...Din pacate :( Si asta nu e nimic.....Azi vara mergeau manelele la greu acolo:P.Acum insa muzica e mai buna si sper ca la Vara sa nu se schimbe

Sabule pe 17 sper sa vi la chef si sa nu stai asa `mult`` :(
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!