left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Magazinele aiudene

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Mesajde r_angel » Dum Dec 04, 2005 4:44 pm

ca sa-ti raspund sabu: cineva sa angajat pe 500 ron + bonuri la magazinu ce sa facut in locul fostului bazar

va mai trece multa apa pe aiudel pana sa ajungem sa nu ne mai certam cu vanzatoarele, sa nu mai fii maturat cand intri sau alte chestii de genu asta
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Mar Dec 06, 2005 3:59 pm

Ieri am fost la un magazin de electrocasnice sa cumpar un cadou de mosu pentru sitotia mea, am intrebat daca se poate cumpara cu cardul, si da se putea, dar pana la urma tot a trebuit sa ma duc la banca si sa scot din bancomat banii, era eroare de linie, ma rog bine ca avem scule si tehnologie ba.
Dar vanzatoarele au fost foarte dragute, m-am simtit bine cu ele si neam distrat pe sama platii cu cardul, eram al doilea client care platea cu cardul, adica era sa fiu al doilea.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Vin Dec 16, 2005 12:12 pm

chestia cu vanzatorii sau vanzatoarele tine si de caracterul omului,, de starea sufleteasca pe care o are in momentul respectiv.

eu lucrez acum la un abc al sefului si cand sunt nervos sau am multe probleme pe cam sunt cam irascibil cu clientii desii nu e vointa mea.

oricum e diferenta fata de ce e aici si ce e la aiud
asta e nu avem ce sa facem, nu poti schimba caracterul unui om!!
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Lun Feb 06, 2006 10:42 pm

in 4-5 ani o sa avem si noi magazine super cu deservire ca la carte, ce ziceti?
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Joi Feb 09, 2006 6:36 am

probabil
dar mai avem mult pana acolo
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Joi Feb 09, 2006 11:30 am

asta e nu avem ce sa facem, nu poti schimba caracterul unui om!!

nu trebuie schimbat caracterului unui om, insa daca era magazinul tau, si ai fi impanzit de concurenta .... cu siguranta ai stii sa zambesti tot timpul si sa te porti ca atare cu un client, oricat de obositor ar fi
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde r_angel » Joi Feb 09, 2006 1:59 pm

da roby dar sa nu uitam ca in general nu patronu vinde, iar pe vanzator il doare-n cot de concurenta

intelegi?
tu ca patron esti constien dar vanzatorul (angazatul tau nu sau nu vrea) nu-l intereseaza
il intereseaza sa isi ia banu si cam atat
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Joi Feb 09, 2006 2:07 pm

asta tine de patron .... sa dea afara angajatu daca nu se comporta cum trebuie

si mai sunt de vina si clientii .... care accepta mofturile vanzatorilor ....
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde r_angel » Joi Feb 09, 2006 2:17 pm

da partial ai dreptate da daca tu ai fii patron ai sta toata ziua sa vezi ce fac si cum se comporta angajatii tai?
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde andreea17 » Vin Feb 17, 2006 1:15 am

Eu cred ca Aiudul va avea magazine mari si toate astea dar ca cineva sa cheltuieasca bani pt a construi un supermarket care e intradevar supermarket(nu ca ala care il avem in piata) trebuie sa avem oameni care au desui bani sa mearga si sa cumpere de acolo.
Knowing how we die, we know how we live!
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Feb 18, 2006 11:50 am

Crezi gresit. Intr-un oras cu 2x.000 locuitori and going down ii hard to belive ca o sa avem "magazine mari".

Momentan in Aiud merg alimentarile si magazinele cu bunuri de stricta necesitate.
Ca sa ai ce cheltui trebuie sa ai ce incasa nu? :) Si cum in Aiud ...
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Sâm Feb 18, 2006 9:44 pm

claudiu da ce crezi tu ca gasesti intrun supermarket??
nu tot bunuri de stricta necesitata, doar ca intr-o gama mult mai variata???nu asta ar fi o definitie???
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Joi Mai 04, 2006 9:24 pm

4-5 ani. Trebuie sa se schimbe ceva si in aiud. Daca nu, vai de noi.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

da...

Mesajde andreea17 » Joi Mai 04, 2006 10:50 pm

In aiud ssunt magazine de incaltamine si haine bune in magazine, nu pe piata, dar uitate la preturile hainelor de pe piata si la preturile hainelor din magazin. In Aiud oameni nu au destui bani sa se duca la magazine cu 600.000 lei prechea de pantaloni...si cu pantofi ce coasta millione.

Eu cred ca panatloni care sunt extrem de scumpe, sunt si de buna calitate, dar mai avem nevoie de timp ca sa putem cumpara hainele alea scumpe. Cat despre reduceri, cred ca aveti dreptate, trebuie sa gaseasca diferite oferte care sa atraga clienti si nu spun ca trebuie neaparat sa piarda bani facand asta, dar asa nu merge pt. magazine pt. ca oameni cumpara de pe piata. Eu personal prefer sa cumpar de pe piata ca am mai multa varietate in preturi.
Knowing how we die, we know how we live!
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Dum Mai 07, 2006 2:37 pm

Andreea, mai este ceva, preturile sunt piperate nejustificat. Fiecare urca preturile din lacomia de bani. Trebuie concurenta si eliminat nepotismul si coruptia. Atunci v-a avea efect in bine pentru noi toti.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Sk8erRoby » Mar Sep 12, 2006 1:36 pm

Sunt total de acord cu tine Horvath ...dar stii prea bine ca asa ceva e foarte greu de realizat( Nu imposibil) dar greu!
In primul rand asta tine de moralitate si standardele pe care le avem...care din pacate sunt cam Down..coruptie o sa fie si in continuare. :x
Ps: Inca speram, daca nici speranta nu avem...s`a dus tot!
just a sweet revelation...
Sk8erRoby
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Mie Sep 13, 2006 4:30 pm

Horvath scrie:Andreea, mai este ceva, preturile sunt piperate nejustificat. Fiecare urca preturile din lacomia de bani. Trebuie concurenta si eliminat nepotismul si coruptia. Atunci v-a avea efect in bine pentru noi toti.

LOL! Da ce are coruptia cu preturile din magazine? E economie de piata libera , fiecare agent economic privat isi pune preturile cum vrea.

Asa este peste tot. O haina / un pantalon de buna calitate ( nu facut prin Turcia) este scump.

andreea17,preturile hainelor din magazine sunt mai mari decat cele de pe piata pentru ca :
1. sunt , de regula, de mai buna calitate si iti ofera , din nou de regula, un mediu civilizat (cabine de proba ...bla bla)
2. un magazin are cheltuieli mai mari decat un bisnitzar cu taraba.
Iar chestia cu , mergi in piata , sa iti cumperi imbracaminte ar trebui sa dispara si la noi. Ce naiba suntem turci? Sa mergem si noi ca oamenii civilizati in magazine sa cumparam si noi dintr-un mediu civilizat nu ...si aici imi permit sa rad de aia care vor sa testeze niste blugi in piata :)) Se ascund prin boscheti / masini cand ii incearca. Balcanisme.
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mie Noi 15, 2006 1:58 pm

Intram in UE, sa vad ce schimbari se vor face.
Aceleasi tarabe cu marfe contrafacute ?
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Sâm Ian 27, 2007 1:07 am

nu ma astept la schimbari mari si inceputul de an o confirma

claudiu ---preturile nu le pui chiar cum vrei tu dar atat timp cat nu ai concurenta.......e de la sine inteles
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Horvath » Lun Ian 29, 2007 3:21 pm

La noi mentalitatea este, nu cum sa vinzi produsul ci cum sa furi clientii.
Reclama pe geam ca cele mai mici preturi, ei pe naiba. Sunt preturi de-ti vine sa fugi si cand le spui ca ai gasit altundeva mai ieftin cu mult, se supara si te mai si jigneste.

Mentalitatea domnilro aici e cea mai mare problema.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Anterior

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!