left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Magazinele aiudene

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Magazinele aiudene

Mesajde arty fact » Mar Ian 13, 2004 10:33 pm

Stiu, nu e o conditie necesara timpul liber. Shoppingul se face de voie, de nevoie, cand cum putem.Totusi, aceste spatii pot oferi relaxare si placerea de a evada din saracie, sa spunem, macar la modul imaginar. Vi se par suficiente magazinele din Aiud si oferta lor? Ma refer la orice produs, fie ca tine de vestimentatie, de alimentatie, mobila, samd. Ce credeti ca lipseste Aiudului in domeniul comercial? Va place sa va preumblati prin magazinele aiudene si care sunt favoritele dvs? (Cred ca sunt destule intrebari, asa ca astept opiniile voastre!) :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Vin Ian 16, 2004 10:55 pm

mda .. magazilene din aiud sunt foarte putzine ! lumea prefera sa vanda pe piatza .. desi mie nu mi se pare o modalitate buna de a vinde haine sau lucruri..
magazilene de mobila .. sunt foarte putzine si magazinele de incaltzaminte (numai incaltaminte)
in magazinele din aiud nu am prea vazut reduceri .. si chestii care sa atraga clientzi .. ca si un fel de dar .. in magazinele cu haine de exemplu .. am vazut aici in amman ca magazinele de haine . la 2 perechi de pantaloni primesti un fular sau o caciula .. chestii de genu..:D
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Ian 18, 2004 6:23 pm

Cand am fost in iarna lui 2002 in Aiud, am remarcat o invazie de magazine de incaltaminte. Nu stiu ce cred aiudenii despre variatie, dar oare un bun business man isi deschide un magazin (cu acelasi tip de marfa) ca al vecinilor? A trecut valul barurilor si a sosit cel al papucilor. Putine sunt insa shopurile care ofera ceva diferit (ca pret, model, calitate) si atunci e normal sa falimenteze treptat majoritatea, cu exceptia unuia mai interesant. :?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Lun Ian 19, 2004 7:39 pm

da asha e nu prea sunt devotate magazinele in general farfurilor de calitate care u sunt foarte scumpe
ce am mai observat magazilene de branzeturi (expree pt. branzeturi si preparate din lapte.) nu prea sunt dar in schimb brutariile si macelariile sunt la tot pasul :D
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Lun Ian 19, 2004 8:53 pm

imi fac cumparaturile in alba ;)

eu zic ca nu prea sunt . cam mica oferta insa pt populatia aiudului ... se accepta . in schimb nu prea sunt magazine de electronice si de mobila .
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mar Ian 20, 2004 12:06 am

da ai dreptate cum am mai mentionat nu sutn magazine de mobila si de electronice si electrocasnice ..
dar ce le intrece pe toate sunt tamplariile de coshciuge :D
le gasesti la tot pasul prin gospodarii .. peste tot :D oamenii mor mai multzi ... din pacate
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Ian 20, 2004 7:25 pm

Sabu (faina poza... de intelectual! :-)), mobila de pilda nu m-as incumeta sa cumpar din Alba Iulia, desi abunda magazinele. Poate ceea ce se prezinta in magazine sunt numai esantioane, totusi dau impresie proasta lucraturile de "fushereala" (vezi mobila de langa "Unirea"). Aiudul si are fabrici de mobila, din cate stiu eu. Magazinele sunt putine, iar modelele si mai putine.De ce nu consulta fabricantii de mobila si un designer pt asa ceva? Nu ar fi grozav sa oferi ceva nou, inteligent si nu o multime de mobile asemanatoare, inestetice, nefunctionale? :roll:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mar Ian 20, 2004 10:07 pm

[off topic] poza cred ca mi-o schimb cam la 2 saptamani ;) ca sunt satul sa-mi vad aceashi expresie cand postez ;)

pai magazine de mobila in alba sunt o gramda! :) ar trebui sa mai vi sa vezi ;) k preferintze pt o mobila prefer culoarea neagra , simplu , de birou ;) cel mai util ... :D
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Joi Ian 22, 2004 10:27 pm

Ce spuneti despre shopurile de haine? Care vi se pare cel mai elegant? Cel mai trendy si tineresc? Cel mai ieftin? Cel mai scump? Cel mai "polonezo-turcesc? :twisted:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Vin Ian 23, 2004 1:53 am

pe piatza gasesti cel mai ieftin .. cel mai elegant .. cred ca magazinul de pe coltz in piatza fata in fatza cu brutaria .. si cred ca e si scump nu stiu nu am cumparat nici o data de acolo dar dupa cum arata pe dinafara .. asha pare
si de tineret .. pe piata cel mai mult ca prin magazine .. putin chiar foarte putin si nu sunt variate cam aceleasi lucruri gasesti la preturi diferite:D

apropo .. ce vrei sa zici "cel mai polonezo-turcesc" ?
ca nu m-am prins
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Ian 24, 2004 1:29 pm

Am cumparat si eu cate ceva de la magazinul pe care il consideri cel mai elegant,(tu, dar si multi altii). Unii il numesc "muzeu"... preturile, deh...:-)
Piata de joi in schimb e cel mai bun exemplu de marfa "polonezo-turceasca", adica mult, proasta calitate si identic de la taraba la alta. :twisted:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Dum Ian 25, 2004 10:36 pm

a da m-am prins acuma de marfa polonezo-turceasca si cum am zis si eu mai jos aceasi marfa pretzuri diferite
si de magazinul acela .. da pretrile sunt mai piperate dar marfa potzi sa zici ca e de calitate ! stii cum e ? cumperi i o pereche de ceva si te tzine :D nu ca si cele de pe piata .. la 2 luni cel mult trebe sa imi iau ceva ,papuci de exemplu, nou
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde blacklove » Lun Ian 26, 2004 9:23 pm

Da ..uite poate ma ajuta cineva cu o problema...
so ...ca tot venii vorba de magazine si alea alea ...eu caut de nustiu cand in jud Alba si Cluj o pereche de bocanci cu talpa groasa din piele binentzeles si cu un design extravagant...nu am gasit inca...
deci daca stie cineva vreun

magazin unde a vazut asa ceva sa ma anuntze plss
sau arty ...poate faci u bine sa-mi cumperi o pereche din Finlanda :wink: si sa mi-o trimitzi...O PLATESC BINENTZELES SI O SA MA REVANSEZ SI FATA DE TINE STIU IO PRIN ARTA SAU CHIAR SI BANI :wink:

eu am auzit si am vazut la cateva persoane ceea ce caut eu dar totzi au spus ca ii au din
strainatate (in fine ...poate unii ii aveau de la vreun magazin second hand de la noi :lol: )
Negrul e pur, pentru ca se pateaza foarte greu ..poate niciodata!
blacklove
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Ian 26, 2004 11:03 pm

Trebuie sa te dezamagesc, dar Finlanda are numai incaltaminte scumpa si nepractica sau accesibila si oribila. Cat as fi vrut sa vin sa-mi iau din Ro, fie si Aiud, cizme, anul asta! Am luat niste ghete in limita banilor, lipsite de personalitate si mai nou descopar ca inghet la minus 16 grade...hm... Vezi subiectul de moda, ca acolo imi spuneam parerea despre Finnish footwear.;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Joi Ian 29, 2004 10:19 pm

Un shopping perfect pt mine inseamna sa cumpar in aceeasi zi: o carte, o tzoala, cosmetice.In Aiud cu siguranta cartea este cea mai de dorit, pt calitate si pret accesibil. Stiu, sunt scumpe toate, dar comparativ cu un parfum de butic care nici nu te va tine foarte mult, nu e mai normal sa alegi o carte buna? Si aceasta se poate alege foarte bine de la cea mai vestita librarie aiudeana (Almina), care desi ascunsa intr-un spatiu mic si dezavantajos estetic are mereu carti bune, edituri puternice, noutati.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

magazine

Mesajde Laszlo » Lun Mar 29, 2004 1:33 pm

Ca sa cumpar ceva in magazinele din Aiud, trebuie sa ma aflu in Aiud :) ...

Cum locuiesc in Ungaria de mai bine de un deceniu si nu am rude in Aiud, problema mea este: unde se poate dormi? Dupa cum am citit in discutiile anterioare, in oras nu exista o mare oferta in acest domeniu.

Nu ma gandesc la conditii luxoase, ci la o cazare stil "pensiune", curata si la un pret rezonabil, nu facut pentru "straini" ("ca au ei bani, las-sa plateasca" :x )
Laszlo
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde Laszlo » Lun Apr 05, 2004 12:23 pm

Pacat ca acest forum (dealtfel profesional!!!) are atat de putini vizitatori! :(
Laszlo
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde robilix » Lun Apr 05, 2004 5:37 pm

este doar o perioada mai tacuta sa zicem

au fost zile in care se scriau zeci de mesaje

vine primavara, nu mai sta lumea in fata calculatorului, iasa in natura :)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde claudiu » Mar Apr 27, 2004 4:04 pm

ehh na! De parca nu are nimeni laptop cu conexiune wireless sa poate iesi si in natura si sa poata sta si pe forum ;P (joke)
cat despre locuri de dormit.... hmmm .. ce oferta sa avem mai ... un oras amarat cu 2x.xxx de locuitori si care nu prea are cu ce sa iese in evidenta. mai ales in domeniul "turism" Doh...
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Sâm Noi 06, 2004 9:19 am

Eu cu magazinele sunt cam certat, din cauza personalului necalificat si cu un comportament oribil. De exemplu in gara la o alimentara am cerut covrigi cu sare, dupa ce a gonit vreo 120 de muste gigantice ma servit foarte zambitor. Am vrut sa-i scot ficatul si sa-i bag direct in gura.
Ma bucur ca exista acest forum cu aceasta tema ca in sfarsit pot sa-mi spun undeva si pasul. Mai sunt probleme tot cu felul de a servi. De exemplu la o alimentara din piata, stateam la coada, eram cam al patrulea, trei vanzatoare discutau si nimeni nu ne baga in seama, dupa ce am facut un scandal vorbesc serios, un scandal de au ramas proste, adica au ramas asa cum sunt ele. Doar o mica pauza au facut spunea una dintre ele, si dictamai coada din alimentara trebuie sa asiste la pauza lor, nu pot sa spun ca este jalnic ceea ce se intampla. Mai este o intamplare pe care am patit-o in Dallas, acolo cand am cerut paine, vanzatoarea fara servetel se sterge pe nas ca un copil de un an, dupa care vrea sa ma serveasca, pentru a evita o crima m-am intors si am plecat ca un fulger din locul aceea.
Acum credeti ca am inventat totul, asta este parerea voastra si nici nu ma intereseaza, dar eu spun ceea ce sa intamplat.
Poate mai sunteti si altii care au patit intamplari similare si ii rog sa le scrie aici.

Este undeva pe forum, transportul public, sa vedeti acolo ce intamplari am sa va povestesc. Va fac parul maciuca.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!