left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Millenium Bar

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Millenium Bar

Mesajde robilix » Lun Iul 07, 2003 11:37 pm

Imagini si informatii:
http://www.aiudonline.ro/divertisment/milleniumbar

Denumirea localului:
Millenium Bar

Adresa:
Str. Cuza Voda Nr. 34

Specificul localului:
bar
terasa

Programul de functionare:
NON STOP

Informatii:
numarul de locuri interior: 55
numarul de locuri terasa: 90

Organizari evenimente festive:
da [ ] nu [x]

Se pot face rezervari:
da [ ] nu [x]

Dotari extra:
dart's
proiector

Observatii:
-
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Mar Iul 08, 2003 8:49 pm

Daca stau si ma gandesc bine, nu era cunoscut si ca "Romantic"? Este un bar la subsol , care avea legatura cu fosta discoteca "Pepino", unde se faceau si rockoteci adorabile! Acum, inainte de a intra in bar, poate preferi pe timp de vara sa iei decizia de a ramane afara, in aer liber, sa te uiti la ecranul mare cu MTV si sa vezi clientii perindandu-se. Tot aici tin minte ca s-au intamplat evenimente nu tocmai placute (crima), lucru insa care nu i-a risipit total farmecul barului. Cand a fost inaugurat acest local, eram impresionata de decorul interior- era ceva deosebit sa mochetezi podeaua si sa stai pe scaune negre, din lemn vopsit, sa privesti pe peretii varuiti lucrari semnate de tineri artisti...ah, si semineul... aici, mai tin minte Horvath si Ioan, am tinut prima mea cafenea literara, vorbind despre artisti impresionisti ca Toulouse Lautrec si plictisind teribil auditoriul mixt ca pregatire. Intrunirea dictatorial prezidata de mine , prezentand pt popularizare date de tot soiul despre artisti ai inceputului de secol 20 a sfarsit cu deschiderea unei sampanii ieftine si apoi... intalnirile cu acest caracter s-au sfarsit. Abia in zilele astea, obiceiul a fost reluat in alta forma, de catre stimabilul Ioan si ai sai discipoli.;-)Tot acolo am scris si niste versuri, cam slabe, dar surpriza publicate!:-)
Ceea ce nu-mi place este fumul dens de tigara, caci toti se inneaca , dar nimeni nu lasa usa deschisa si faptul ca instalatiile sanitare se strica (adica sunt stricate de unii!) non stop.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!