left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Millenium Club

Restaurante, baruri, terase, pizzerii, cofetarii, internet cafeuri, discoteci ...

Mesajde arty fact » Joi Iul 24, 2003 7:43 pm

Raspunsul tau Clau completeaza temerile tuturor. Ma gandesc ce se poate intampla cu cei care lucreaza la birouri, in institutii unde calculatorul e indispensabil... asta e. Incercam acum sa incropesc un dialog cu Horea, sa ne povesteasca el sau altii motivul pt care le place localul sau, ce proiecte de viitor are referitor la innoirea imaginii cafe-ului, samd. Nu in ultimul rand, Clau, ce avatar haios ti-ai gasit! Tare simpaticutz, dar imi placea si poza(curajul de a afisa propria imagine).:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

.

Mesajde abby3325 » Vin Iul 25, 2003 9:29 am

Da, sunt impamantari facute, si nu doar la alimentarile hub-urilor, ci pana si pe cablurile UTP ecranate.
Daca mi-as pune laptop-ul la retea ? Da, de ce nu, l-as pune si oricum, sunt multi clienti care au asa ceva, unul din ei, are chiar doua laptop-uri.
Mie unul (de exemplu) nu mi s-a ars niciodata placa de retea, si nici nu am avut probleme de genul acesta ... de ce oare ? Sutn la aceeasi retea .. Peste drum de mine, am o vecina, e o clienta la care i s-a ars placa de retea de 3 ori in 4 zile.. de ce ? Stam la 20m distanta, si repet, aceeasi retea de internet. Aici deja e mai mult vina instalatiilor electrice care s-au facut in apartamente, altfel, nu-mi explic : impamantari facute, pe alimentari si cablurile UTP ecranate, suntem vecini, suntem la aceeasi retea ... ei i se arde, mie nu .. sa fiu eu mai norocos oare ? :lol:
Live your life !
abby3325
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Vin Iul 25, 2003 10:39 am

Abby, ce sa zic, concluzia e numai una: pe unii ii bate D-zeu sa li se strice toate si sa aiba posibilitatea unui singur lap top. Tocmai de aceea nu are rost sa iei riscuri aiurea, pt ca oricum se arde ceva (chiar in casa de electrician;-)). Sorry, trebuie sa existe explicatii logice si coerente (cum a zis Horea era ok), dar tu incerci sa imbini misticul si logicul si nu tine. Prefer coerenta si precizie, mai ales daca unii o platesc.Mersi oricum pt timp si explicatii si efortul tau de a rezolva lucrurile; stiu ca intentiile sunt bune. Sa speram ca totul va fi ok , sa nu mai risipim timpul vostru si nici al clientilor.As fi vrut sa continuam discutia despre Millenium Club si ce e bun si frumos acolo.Nu vreau sa facem doar o lunga lista de critici. Asadar, daca Horea nu are timp, ce-ar fi sa ne spui tu motivele pt care acest net cafe e important pt Aiud.:-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde adellinne » Lun Iul 28, 2003 10:45 am

Bebe ;>> Da`ma si tu de gol acu` daca poti.. ;< Da` totusi..imi spui si mie cum se blocheaza un IP, man man manule? :kiss:
adellinne
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Lun Iul 28, 2003 11:23 am

De la locul de petrecere a timpului liber Millenium am ajuns la Internet , pe pe urma la Linux ... de la linux.. la windows :)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Sa trecem peste.. ;>

Mesajde adellinne » Lun Iul 28, 2003 3:32 pm

Discutia a continuat in privat, asa ca intre 2 blonde :D :sarut: Nicushor..stii ca te iubesc, nu? :D
adellinne
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde ][|TMAN » Dum Sep 07, 2003 9:21 pm

Nu am vazut pana acum vreun transformator care sa pice de copt ce i , dar se pare ca alti au vazut ! Sau poate ar trebui sa ma documentez despre asa zisele transformatoare coapte , care pica! 8) . Adica va luati de curentul electric ? Nu va este rusine dupa ce ca aveti curent sa butonati ziceti mersi lu aia de la RENEL, daca nu oboseati la pedalat pana incarcarea sistemului de operare :pc: . E vina naturii , atunci cand tuna zboara toate huburile si placile de retea conectate la retea chiar si calculatoare,televizoare, frigidere,masini de spalat, aspiratoare , robot de bucatarie ,radiouri ,cuptoare cu microunde etc. .. se coc si pica :thumbup: . Asa ca protejativa !!! Lupii ataca fara mila! NIAA :roll:
And the people .... , the people ....
Beat him to death with the rock!!
][|TMAN
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde FantomLord » Dum Sep 07, 2003 9:34 pm

De ce va luati de curent ?? Ce va facut el voua? Defapt voi nu intelegeti ca este o mafie a trasformatoarelor.Nu stiu daca ati vazut emisiunea aceea de pe Pro TV cu batranul ala,acolo s-a dat in vileag totul ,legatura baronilor PSD cu furtul de trasformatoare de catre personalitati de seama din partida rromilor.Pot sa spun ca aceste lucruri sunt adevarate deoarece am un cuscru in PSD si mi-a spus totul.trebuie luate masuri.Am propus la primarie sa se organizeze patrule care sa pazeasca aceste trasformatoare coapte ,cum se face si in tarile civilizate.Toti care vor sa se inscrie la acest program pot sa o faca la primarie.
Fall to your Kneez !!! BOW TO THE PHANTOM LORD!
FantomLord
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde kinsey » Dum Sep 07, 2003 9:43 pm

de fapt netu se arde ca rod shoarecii cablurile sy dupaia ploua pe ele .. cel putzin la minie in bloc. daca vreti sa nu se mai reseteze calculatoarea de la curent, luati un UPS (sursa deaia de curent sau cum ii zice), cam 2 - 3 milioane, da merita ca mai bine dai acuma banii decat cand tii se arde procesoru si alte minuni. Pana acuma am schimbat 5 placi de retea, cu banii aia puteam s-ami iau un ge fors 2 :pp
kinsey
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Shorty » Lun Sep 08, 2003 10:09 pm

Hmm mileniumul la renovat odata cu puscaria oare de ce? Si mai ales abby pana l-a urma ce esti vanzator la internet :-0 sau instalator (tragi cabluri si delea) :hammer:
i kill pets for fun
Shorty
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde arty fact » Mar Sep 09, 2003 5:12 am

Hitman , sunt sigura ca daca ai fi pus in situatia clientului nesatisfacut, nu ai avea ce comenta.Cat despre "copt", copil sau adult de-ai fi (te citez) trebuie sa intelegi ca e o figura de stil... la fel ca "un calc beton", sa zicem (e clar ca nu e beton , ci se refera la o calitate grozava!).;-)
Intr-adevar, nu putem trage la raspundere natura, dar perfectionandu-ne tehnica, serviciile, samd evitam neplaceri (vezi Franta si cazul caniculei care a ucis sute de batrani. Oamenii blameaza guvernul, pt lipsa de servicii destul de prompte din partea cadrelor medicale, guvernul raspunde ca e imposibil sa faci fata soarelui si cum ca si familia ,oamenii in general trebuie sa faca ceva, sa aiba mai multa atentie fata de semenii lor in etate...). In situatia de fata nu poti decat sa depinzi de serviciile celor care stiu si te asigura ca stiu. Nu cred ca e asa usor sa-ti faci singur componente de calculator si instalatii electrice care sa nu depinda de sistemul general... din pacate... si uite, a mai trecut o saptamana de cand unii nu mai au net si sunt sigura ca nu le convine sa sune aiurea si sa plateasca mereu reparatii, la fel cum cei care ofera servicii continua sa injure probabil lipsa unui sistem de curent ca lumea, care le distruge afacerea si credibilitatea. Cine e de vina? Cum se poate depasi situatia? Dar lucrurile astea s-au discutat deja si stim ca e necesar efortul tuturor si bani garla...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

salut

Mesajde Rami » Mar Noi 18, 2003 10:07 pm

eu totusi cred ca problema e de la noile computere care se cumpara la calitatea a II-a . Am observat ca la majoritatea calculatoarelor P4 si P3 Athlon si alte modele care au aparut acuma nou. . sursa nu lucreaza bine . Din cauza asta intra in system o intensitate (curent ) mai mare dcat ar trebui (>8) . In systemul calculatorului exista o rezistentza care pt. motive de securitate variaza usor. Dac nu variaza .. la fiecare schimbare de intensiate se arde Placa de baza. Din placa de baza .. curentul merge peste tot si gaseste ce e mai sensibil(placa de rezea ) care are rezistentza ff mare si la orice variatzie de intensitate la curent se arde. Asta e problema.
Eu in romania am un P2 200Mhz model 1997. Pot sa jur ... # luni cat am stat in romania in vacantza s-a luat curentul de mai mult de 10 ori .. si a pluat de mai mlt de 10 ori si a fulgerat. Niciodata nu mi s-a ars ceva in System. Deci eu va suerez sa va cumparatzi Sursa la PC de calitate si in caz ca va permitetzi un UPS cum zice SF.
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Cristy » Joi Ian 05, 2006 2:59 pm

la milenium sunt naspa calculatoarele si jocurile nu merg bine insemnand ca se blocheaza.
Cristy
Cristy
Membru Junior
Membru Junior

millenium club

Mesajde laurentiu » Mie Ian 18, 2006 9:16 pm

A fost ceva de capul lui dar din pacate s-a umplut de manelari si s-a dus dracului tot farmecul pe care l-a avut mai ales dupa unele evenimente care s-au intamplat in el.Poate unii isi mai amintesc despre ce evenimente vorbesc.
laurentiu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Sk8erRoby » Mar Sep 12, 2006 2:09 pm

Laurentiu intr`o asemenea afacere..ca pana la urma e o afacere...e foarte greu sa iti alegi clientii. Nu`i biblioteca si nici sala de lectura.. :!: Cui nu`i plac conditiile nu`i obligat sub nici o forma sa fregventeze astfel de localuri!
Millenium Internet Cafe = Afumatoare ..parerea mea :twisted:
just a sweet revelation...
Sk8erRoby
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Mie Sep 13, 2006 4:18 pm

Nu mai e nimic acolo , nici un calc :)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Joi Sep 14, 2006 12:58 am

pe bune? gata cu millennium?
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locuri de petrecere a timpului liber!