left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

ce se aude de restul formatiilor aiudene actuale?

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

Mesajde Horvath » Joi Apr 03, 2003 7:28 am

Mi-e dor de un concert CAUSTICA.
I-mi aduc aminte de vremurile cand cantam cu Caustica, mai frate era super, mai ales cand era la un club de rock, varza mai.
Uni spuneau ca suntem penibili altii ca suntem superi dar pe mine ma interesa show-ul.
Acum eu fac muzica pe PC dar nu Punk,Rock ci Trance. Dar merge destul de binisor.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Lun Apr 07, 2003 9:56 pm

i want a demo track :) de ce nu faci public ceea ce produci ? sa ne dam si noi cu parerea :D
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Horvath » Mar Apr 08, 2003 8:03 am

In curand va fi gata si atunci poate sa vina criticile.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde tuti » Sâm Dec 20, 2003 11:11 pm

e gata ceva ?? hai ca vrem sa auzim ! sau am pierdut eu firu dupa atata imp ? .. :roll:
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Dum Dec 21, 2003 11:30 am

Ceea ce apreciez eu la Horvath (cu toate ca il critic mereu si consider ca mai are multe de realizat pt a deveni bun asa cum isi doreste fiecare) este persistenta cu care se ocupa de diverse domenii si faptul ca e interesat sa "creasca" - in postura de muzician, "cronicar" si ca artist plastic, ca om al calculatoarelor... Sunt suparata insa ca nu a trimis inca nimic la concursul cu Craciunul ! ;-) Mai este putintel timp, ce zici?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde rise against » Sâm Feb 05, 2005 8:48 pm

exista o trupa in aiud de rock.Project parca se numeste,i-am vazut la festivalul vinului in 2004 si au sunat foarte bine.
respect...
rise against
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde teckus » Vin Ian 13, 2006 8:36 pm

Formatii in Aiud? Ma faceti sa rad. Cu cine? Cu ce? Unde? De aproape 2 ani ma "zbat" sa adun o trupa de "metal", dar ma lupt cu morile de vant.
- Cu cine? - Toti "canta" la chitara, dar nimeni nu-i in stare(sau nu vrea) sa activeze intr-o trupa, tot de atunci(2 ani) caut un bass-ist si un vocal.
- Cu ce? - O trupa presupune scule, loc de repetitii, timp, cu timpul liber se sta mai bine :) dar cand vine vorba de scule - pauza(cand zic scule nu zic sculele individuale care trebuie sa le aiba orice instrumentist - instrument + amplificare ci amplificatoare de voci microfoane un mixer boxe etc.)
- Unde? - Sala de repetitii. Pe vremuri(adevarat ca indepartate - cand casa de cultura era casa de cultura nu "scoala" de recalificare profesionala) in cadrul istitutiei mentionate activau 4 trupe: Metapolis, Prohod, Caustica, si mai era o trupa nu mai stiu cum se chema(era trupa mea de atunci :D ), care de "bine de rau" cu niste scule submediocre(acum nici alea nu mai sunt) isi faceau treaba. Oricum oameni de la casa de cultura sau Centrul cultural "Liviu Rebreanu" sunt niste persoane minunate mersi Nelutu pentru intelegere si mersi Andrei pt timpul acordat peste program((ul) tau).

Oricum Ideea de a face o trupa ramane valabila :wink:
Traiesc in romania si asta imi ocupa tot timpul (citez Badea)
teckus
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde rise against » Dum Sep 24, 2006 1:34 am

Pfuai ce te ai suparat.

Prohod rullsssssss.Tot am zis ca trec pa la tine sa mi dai piesele alea.

Si inca ceva...poate se refera topikul mai mult la trupe dance :lol:
the begining of all things to end...
rise against
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Joi Sep 28, 2006 12:40 pm

Chiar ce vremuri bune erau.
I-mi aduc aminte de repetitiile de la "Casa de cultura", era tare, scule de veneai sa razi, dar asa a fost.
Nu demult am luat o chitara bass in mana si am inceput sa ma joc, rugina frate, dupa atatiea ani nici nu ma mira, dar practica face totul, insa timpul nu prea ma lasa sa mai exersez macar o ora pe zi sai cateva ore la sfarsit de saptamana.
Poate totusi se va crea o trupa si in Aiud, sa fie ca pe vemuri un oras plin de rockeri si de evenimente rock.

Sa auzim numai de bine.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Anterior

Înapoi la Muzica