left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

ce se aude de restul formatiilor aiudene actuale?

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

ce se aude de restul formatiilor aiudene actuale?

Mesajde arty fact » Dum Dec 08, 2002 11:12 pm

Adica: Screech si trupa lui de break dancers , Exclusiv si altii care incearca... Ce mai fac ei ?Caci totusi , cu toata nostalgia pentru cei "vechi", cei "noi" au ajuns la realizari mai concrete: concerte in alte orase, aparitii la Prima TV, videoclip pe Atomic...

arty fact, dec. 2002
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Dec 09, 2002 12:16 am

eu am vorbit in careva seara cu fratele lui Hapau Adrian ... mi-a spus ca new raps nu mai exista. in rest nu prea stiu

smici va poate ajuta ;)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Lun Dec 09, 2002 10:34 pm

hmm ... trupe aiudene ?! :) Bhuahahahahah! :)
cred ca se subintzelege totul ...
sabu
Membru Expert
Membru Expert

si totusi...

Mesajde arty fact » Lun Dec 09, 2002 11:20 pm

Nu spun ca neaparat imi plac creatiile lor muzicale, dar apreciez efortul lor de a face ceva.Si sincer, daca e sa facem comparatii, piesa aceea care a ajuns la Atomic (semnata New Raps) suna mai acceptabil decat schelalaitul "Andrelelor"... Cred ca exista multi debutanti care raman in provincie si din lipsa de sponsorizare, impresariat, etc.
Apropos, ai cantat vreodata (in vreo formatie)? Ce crezi ca ar trebui sa faca un muzician pentru a avea succes in show-biz?

arty fact, dec.2002
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mar Dec 10, 2002 12:17 am

sabu scrie:hmm ... trupe aiudene ?! :) Bhuahahahahah! :)
cred ca se subintzelege totul ...

ce sa intelegem de aici? daca esti "aiudean" esti nimeni?
sau ca un aiudean nu poate ajunge undeva? .... cineva?

pentru mine acel "Bhuahahahahah" a spus totul despre tine :evil:
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

rivalitate?

Mesajde arty fact » Mar Dec 10, 2002 11:58 am

Eu am cercetat un pic pagina lui Sabu si daca nu ma insel are si el propriile experiente cu muzica.De ce nu ne scrii despre ce incerci sa realizezi tu insuti?:-)

arty fact, dec.2002
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mar Dec 10, 2002 11:25 pm

hmm ... robi ... nu am zis ca daca esti aiudean esti un nimeni.nu sunt la scoala
in aiud ci sunt la alba iulia si sa sti ca totzi care ma vad ma saluta cu "aiudu`
rulz". de ce oare ? pentru ca imi urasc orashul ? nee ... oricum chestia cu rasu
... e chiar de ras ... nu pentru ca nu se incearca ci pentru ca nu ii ajuta nimeni
pe cei care incearca.si totusi decat sa ma duc sa aud o formatie care fac playback
si are si o sonorizare cam aiurea mai bine stau acasa si ascult ceva care sigur imi
place.in 13 decembrie va fi un party in aiud organizat de dj cat ... potzi sa spui
ca e un artist pentru ca mixeaza dar crezi ca e ajutat de cineva?! primaria nimic!
discoteca nimic! si mai zici ca de ce rad ... acum pentru arty fact ... daca esti
cine cred eu ca esti inseamna ca mi-ai fost profesoara de istorie oricum ... imi
cer suze pentru pagina ca a fost realizata intr-un monent nu prea inspirat.ce incerc
eu sa fac ? pai ... ceva ce vrea sa fie muzica.cateodata reushesc ceva, alta data
si eu rad de ceea ce mi-a ieshit(mult mai des).oricum mai trebuie muuuuulta muuuuuulta
munca.
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Dec 11, 2002 12:14 am

am inteles, insa din mesajul tau scurt am inteles altceva, daca erai mai explicit de la inceput .... :roll:

da, am auzit de acest party, insa nu voi fi in aiud :? poate data viitoare

credema ca stiu cum e cu banii, am organizat 2 concerte in aiud, trance miXion, impreuna cu sorin anca si fundatia inter-art. dar a meritat 8)
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

concertul pe 13

Mesajde arty fact » Mie Dec 11, 2002 11:41 am

Ai suspectat bine Sabu si eu mi-am confirmat banuielile.Tin minte ca erai un elev deosebit de inteligent si ca aveai preocupari in domeniul informaticii, pe vremea cand eu nu eram in stare sa scriu un email.Faci muzica asa, ca hobby sau esti interesat mai serios?Mai povesteste-ne despre tine si opineaza mai des pe site si un pic mai clar, sa se vada cine esti, asa cum sugera si Robi.De la tine astept pareri consistente, nu doar interjectii!:-)))Pe mine m-ar interesa pulsul vietii tinerilor din Alba.
Era sa uit!Eu nu ajung pe 13, dar poate scrii tu ceva despre eveniment.

arty fact,dec.2002
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Mie Dec 11, 2002 8:30 pm

ce sa zic ... a fost greseala mea ... scuza-ma roby :) alta data o sa fiu mai explicit.m-am grabit si eu. evenimentele trance mixion au fost super,mai ales cel din '99.arty fact ... fac muzica doar ca hobby ... imi place sa generez sunete . e greu oricum si pentru cineva care chiar vrea sa faca acest lucru ca numai softul necesar costa o multzime de bani , bineintzeles daca e cumparat si nu crackuit :) sa nu mai vorbim de un studio care nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa.data viitoare cand o sa-mi spun si eu parerea o sa fiu mai consistent :) .pacat ca nici tu nu vei fi pe 13 . eu sper ca o sa fie super.bineintzeles ca o sa scriu despre eveniment si tzinand cont ca celelalte evenimente au fost super cred ca o sa scriu numai de bine.
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Dec 11, 2002 10:50 pm

:D asteptam vesti, eventual si poze de la party 8)
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Sâm Dec 14, 2002 4:51 am

deci este ora 02:32 dupa ceasu` de la net cafe,14 decembrie 2002 :) acum am venit de la party.mie mi-a placut.a fost super! si cred ca si celor prezentzi acolo le-a placut.prestatzia dj-ilor a fost pe masura asteptarilor , publicul insa nu a fost prea numeros.au fost k de obicei si oameni care sunt total paraleli cu acest gen de muzica sau "bazatzi" care trebuia sa vina si sa fie prezentzi.dar oricum atmosfera creata a fost chiar super.ce sa mai spun ? :) personal nu am facut poze insa am vazut pe o cunoshtintza facand.poate ii spun sa scaneze si sa mi le trimita...pacat ca s-a terminat asa de repede,insa "evaporarea" publicului a facut sa se intample acest lucru.se vede ca , deocamdata, un asemenea party nu are succes intr-un orash ca shi aiudul.poate este prea mic,poate oamenii sunt diferitzi ... asta nu o mai shtiu . sonorizarea a fost buna,muzica a fost buna,cei care au fost prezentzi si carora le placea muzica au facut o atmosfera buna :) multe lucruri bune insa au fost si unele rele : frigul din discoteca si ... hmm ... cam atat ! :) personal mi-a placut cel mai mult mixajul lui dj zino , dj cat a mixat si el super insa de la dj dharana ashteptam altceva.poate am incurcat eu genurile :) si asta este posibil ca nu sunt eu marele expert :)
oricum ... sper ca asemenea evenimente sa se repete caci oricum sunt si indivizi care sunt prezentzi :)
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde MaTZu » Sâm Feb 08, 2003 6:26 am

Mda..party-ul a fost ok..pacat ca publicul a fost indus in eroare din cauza dj-ului rezident care a dat anuntz cum ca party-ul nu va mai avea loc in data de 13din cauza ca la data respectiva discoteca se era in renovare(au fost prezenti in mare parte doar lume care era mai apropiata de mine shi care au venit sa ma intrebe daca party-ul va mai avea loc)am avut mare noroc shi cu ei pt ca au reushit sa anuntze lume ca a fost doar un zvon amanarea party-ului...eu am facut reclama cat am putut shi cat ma tzinut buzunaru (sponsori nu au existat) :( ...shi frigul sa datorat tot din cauza ca se renova in acea perioada..oricum multzumesc pe aceasta cale celor care au fost prezenti la party shi ca au rabdat cele 5-10 grade care erau acol...pt Sabu imi pare rau ca Dharana nu a pus o muzik la care te-ai asteptat tu a mixat un psytrance goa cu influentze techno asta asa in caz ca nu sthi stilul care la abordat :wink: ..poze exista cateva...dar din pacate persoana care a facut pozele e plecata din Aiud shi nu sthiu cum sa i-au legatura,mai erau catziva care au facut poze dar personal nu-i cunosc ...sper sa mai fie astfel de evenimente pe viitor...cu dj's & stuff :)
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Sâm Feb 08, 2003 7:02 pm

mdea :) influentzele alea techno m-au cam incurcat ;)
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde MaTZu » Mar Feb 11, 2003 11:24 pm

Sper sa am timp intr-o zi sa te lamuresc in privintza stilurilor care se desprind din muzik electronika 8) ...nu ca eu as sthi toto ce e de sthiut...dar ce sthiu eu sa itzi explic shi tzie..mai vbim noi ...face 2 face :) .....shi sa fim mai la subiect..despre trupele aiudene nu se mai aude mai nimic...cam de 1 an de zile....sau poate mai bine...pacat...baietzi de la New Raps cantau chiar bine....mie imi placea ....cu cate ca nu nunt un fan al stilului abordat de ei...dar ce suna bine imi place shi mie 8) ....shi sound-ul lor era mult mai bun shi mai profi decat sound-ul altor trupe car5e acum fac cariera...din ce cauza!?...pt ca au fost mult mai bine mediatizati shi sunt de acolo de la "ei" din BUCALE....ata ete
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde simon slash » Mie Feb 19, 2003 7:22 pm

aicim se pot spune uhpic mai multe!
si meu am cantat intr-o trupa in aiud mai de mult dar pe vremea aia era destul de greu sa reusesti din cauza ca nu erau bani pt iregistrari si pe deasupra nu eram destul de copti pentru a avea destula seriozitata.
acum e deja mtarzi ca am cam imbatranit da cine are varsta mea si nu numai isi mai aduce aminte de trupa .arty fact stie despre ce e vorba!(:
simon slash
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Vin Feb 21, 2003 10:10 pm

s-ar putea spune mai multe doar daca ar fi ceva de spus :) dar din moment ce acum in aiud nu sunt formatii de muzica atunci ce sa spui ?
sabu
Membru Expert
Membru Expert

canta candva

Mesajde stefania » Mie Mar 26, 2003 9:44 am

dragii mei aiudeni, de mult scormoneam prin creierasul meu dupa un nume cunoscut acum cativa ani buni, cu aparitii pe micul ecran, spectacole chiar. pentru gusturile mele de pustoaica de atunci, chiar imi placea muzica lui si daca nu ma insel parca si compunea. citind -inceputurile radioului in Aiud- am sezizat ca numele de Ovidiu Baciu imi este cunoscut. poate unii dintre voi l-au si cunoscut, cateva prietene au fost colege cu el de liceu.
a fost o voce in muzica Aiudului si nu numai, sau ma inseala pe mine memoria?
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde trenuletz » Mie Mar 26, 2003 2:37 pm

Cred ca stiu de cine zici, numele i-mi pare cunoscut, daca ma gandesc bine cred ca cu multi ai in urma l-am cunoscut, stiu pe cineva care poate sa zica mai multe despre el , cu prima ocazie cand voi trece prin Aiud o sa intreb , dar nu promit nimic.
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Mar 27, 2003 1:28 am

Da, as vrea sa vorbesc mai mult despre dansul, stiu ca are o voce buna si avea si potential de star national. Acum are familie, parca lucreaza ca gardian, nu stiu sigur, desi sta la blocul vecin de al meu, a colaborat putin si cu radioul local si e un tatic model.Cand voi merge pe acasa, sper sa-l intalnesc si sa-i spun ca lumea nu l-a uitat. Poate obtin si detalii despre cariera muzicala si motivele de a o lua mai lent...

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Următorul

Înapoi la Muzica