left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

death\black metal in frunte sau nu ....?

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

death\black metal in frunte sau nu ....?

Mesajde metallboy » Vin Feb 11, 2005 9:44 pm

Hail...in primul rand vreu sa va spun ca nu sunt un fan infocat al acestui gen de muzica dar al ascult si ami place...faza e urmatoarea...unde credeti voi ca se afla momentan mizica death\black in romania...la ce nivel...si motivul principal pt care am creea acest subiect este sa vad ce credeti voi despre acest gen si despre derivatele lui apropiate...so...dati-i bataie :twisted: ....astept parerile voastre...
....hail....
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Hail \m/

Mesajde metallboy » Mar Mar 01, 2005 5:56 pm

cateva link-uri de la niste trupe romanesti....
http://www.avatar-band.go.ro/
http://www.hathor.go.ro/
asa doar sa mai stiti si voi ceva ...'de calitate'.... :evil:
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Mar Mar 01, 2005 8:46 pm

OK
dai drumu, sunt curios daca mai sunt in aiud persoane care asculta black?
eu unul mai ascult, multi au abandonat acest gen de muzica motivand ca au crescut si acum asculta muzica adevarata, pentru ei si pentru cei care nu asculta acest gen de muzica trb. sa spun ca este o muzica care merita ascultat.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Mar Mar 01, 2005 11:01 pm

DA....ai dreptate...nu se mai asculta acest gen de muzica ...chiar daca in romania sant formatii care ar trebui,si sunt de unii respectate...oricum.....in aiud prea putina lume stie de muzica asta ...sau chiar daca stie de ea...o cam ocoleste ..de ce?...asocierile cu satanismul...dar oricum ....respect muzica buna si o ascult...nu numa black ci si alte genuri de rock...peace!
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Vin Mar 04, 2005 11:11 am

Horvath draga, unii au crescut nu numai in d-ale gusturilor muzicale, au crescut si in sensul ca ... au crescut. De exemplu si eu am crescut, am imbatranit si nu ma mai tin nervii sa aud zgomot de tip black sau death metal... :P Asta e...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Vin Mar 04, 2005 4:29 pm

nu trebuie sa te tina nervii daca chiar iti placemuzica de acest gen...trebuie doar sa te simti bine in jurul acestei muzici....oricum ...respect gusturile fiecaruia ....hail :twisted:
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Sâm Mar 05, 2005 6:21 am

Metalboy- nu am afirmat ca nu-mi place rock-ul, ci faptul ca nu ma mai tine. Nu astept sa intelegi. Iti mai trebuie ceva ani la activ sa resimti efectele datului din cap si ascultatului de black. ;-) Crede-ma, eu stiu.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Sâm Mar 05, 2005 5:43 pm

oare ati place black\death-ul cu adevarat?....pot sa te intreb cati ani ai?...oricum cunosc persoane trecute de varsta adolescentei...care au si ei o varsta de vreo 30-35ani care asculta black si death...cunosc eu persoane care mai asculta agathodaimon, morbid angel..etc..si au si eu o varsta...
crede-ma...
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Dum Mar 06, 2005 10:57 am

Eu am 28, dar fiind si femeie poate lucrurile sunt mai diferite (stii tu- fragilitatea :-)).
Black metal nu imi prea place. Mi-a placut o perioada scurta, pe la 16 ani, cand aveam energie de pierdut si ma hraneam cu aer, hehe... Imi place insa rock-ul (cam toate subramurile) si uneori mai si ascult sau dansez, insa nu mai pot fi (fizic) ca in adolescenta. Ce trupe iti plac tie si cati ani ai tu? :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Dum Mar 06, 2005 11:41 am

pai trebuia sa zici de la inceput ca nu 'prea' iti place blak\death metal-ul....te intzelegeam mai bine :) .am 16 ani si ascult rock de ceva vreme ...in aria asta black \ death nu is de prea mult timp...dar incepe sa-mi placa tot mai mult... ascult multe gormatii ...nu numa de black,pt ca nu ascult acest gen de cand ma stiu..ascult si heavy care inca ramane genu' meu preferat....oricum sa-ti zic cateva trupe:
heavy metal: Metallica, ManOwar, Iron Maiden, Judas Priest, Savatage.. si lista continua (am scris aicea doar cele mai aproape de 'my sould')
Black\ death\ trash\ goth\ Alternativ, speed metal: Agathodaimon, Aabyssos, SOAD (system of a down), Ancient, Immortal, Avatar, L.O.S.T., E.M.I.L., cradle of filth, morbid angel... etc dar mai ascult si yo chestii 'slow' cum ar fi Clapton, Handrix, Depeche mode si altele..
Acuma daca ati spun ca cunosc si persoane feminine de 25-26 de ani care asculta black\death crezi ca aberez dar oricum nu ma intereseaza...respect orice parere si orice persoana care asculta muzica buna ....
Apropo arty fact multi inainte.....
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Mar 08, 2005 9:13 am

Mersi... o sa am mai multi si in functie de ceea ce ascult. Am detinut si eu in lista de favorite unele trupe enumerate de tine. Hendrix ma inspira si acum. ;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Mar Mar 08, 2005 3:32 pm

sper sa te inspire pt todeauna. :D :!: :!:
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Dum Oct 16, 2005 9:59 pm

Eu sunt un adept al muzicii black metal, la varsta pe care o am nu mar crede nimeni, dar nu-mi pasa, pacat ca in Aiud nu mai sunt asa de multi adepti ai stilului ca pe vremuri.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde metallboy » Mie Oct 19, 2005 1:22 am

Horvath...hmmm si pe mine ma cheama Horvath..poate suntem rude.. :lol:
on topic: fain ca asculti black...mie imi place mult diversitatea sunetelor si originalitatea soud-urilor trupelor.ma bucur si sper sa fie cat mai multi ca tine in aiudul asta Horvath.
numa bine:)
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Mie Oct 19, 2005 7:48 pm

metallboy am urmarit discutia ta cu arty fact
ziceai ca ai 16 ani nu?multi inainte! nu am varsta pe care o are arty dar sunt ceva mai in varsta ca tine si iti spun sincer sunt tare curios ce muzica o sa asculti tu la varsta mea sau a lui arty pt ca am multe cunostinte care se bateau cu pumnu in piept la 16-18 ani ca ei nu se lasa de rock ca nu fac aia si aia si asa mai departe dar daca ii vezi acum sunt totat altceva de ceea ce au zis ca sunt sau vor fii
varsta de 16 ani e inceputul unei schimbari si conteaza f mult contextul in care iti duci viata..si eu ascult metallica, sistem of a down,etc
dar ascult orice muzica buna
as vrea sa vad care este parerea ta pe 7 ani
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde metallboy » Sâm Oct 22, 2005 3:02 am

first of all....am 17 ani...da...au mai trecut ceva luni de la posturi-le mele...ce sa zic...peste 7 ani...daca ma ajuta Dumnezeu...o sa pot merge la ceva concerte adevarate...si...da, cred ca-mi voi schimba parerea despre muzica...si nu numa...chiar daca inainte cu cateva luni ziceam contrariul...da, r_angel ai dreptate.. omul mai creste...se mai dezvolta(intelectual) sau nu...si priveste unele chestii diferit...dar...nush...asa simt acuma...si asa simt ca o sa fie si peste 7 ani...poate peste vreo 20 de ani ... o sa fie o alta 'mancare de peste'....nu zic ca nu...deocamdata... ata ete:D
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Mar Oct 25, 2005 8:48 pm

daca o sa mai fie forumu asta si peste 7 ani om vorbii atunci despre asta si oricum ma bucur ca ai inteles o buna parte din ceea ce am zis
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde metallboy » Mie Oct 26, 2005 9:37 pm

sa lasam timpu sa decida :wink: :arrow:
n-am
metallboy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Dum Dec 04, 2005 3:05 pm

Hm.
Eu am 32 de ani.
Am inceput cu Ozzy Osbourne pe la varsta de 14 ani cred sau 15 ani nu conteaza, intradevar in dealungul anilor am ascultat foarte multe genuri de muzica derivate din rock.
Acum la 32 de ani cand ascult black, doom si gothic ma simt foarte bine si nu schimb genul, ca Doamne, nui de varsta mea.
Fiecare asculta cei place, dar atentie la imagine, multi asculta un anumit gen de muzica deoarece prietenii asculta la fel sau ca sa fie si el in pitã.
Stiu multi care in "tinerete" ascultau ce ascultau si acum nici macar nu vor sa auda de asa ceva. Ei sunt de moda. Vai de ei.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Dum Dec 04, 2005 4:53 pm

daca nu au putere sa recunoasca ce ascultau!!!
si oricum poate si acum inchisi in camera cu castile pe urechi poate tot aia asculta
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Următorul

Înapoi la Muzica