left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Radio Eveniment - radio sau

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

Mesajde Horvath » Mar Dec 06, 2005 4:03 pm

Da atentie la gramatica, ai dreptate, dar asta e, nu prea stiu limba romana, totusi ma descurc mai bine decat altii. Sper.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde MaTZu » Mar Dec 13, 2005 10:14 pm

2 noi posturi de radio in Aiud(PRO FM si INFO PRO)..Deci eu zic sa incetam cu criticile pt ca acum se prind 2 posturi super bune de radio dintr-e care 1 e de stiri pt ce-i care vor sa fie la curent cu tot ce se intampla prin tare...ProFm si InfoPro se prind in orice colt al orasului fara pic de "bruiaj Radio Eveniment"deci..enjoy!Pt ce-i cvare asaculta muzik house aveti acum ce unde alege,ministry of sound, de marti pana duminica de la 10 seara la ProFM..+ BPM CU Dj Radhoo,Carl Cox Global Underground si mai e Romanian Club top 20..o gramada :)
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde radio » Mie Dec 14, 2005 12:07 am

2 noi posturi de radio in Aiud(PRO FM si INFO PRO)..
"Enjoy in silence"
radio
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde MaTZu » Mie Dec 14, 2005 2:43 am

Au frecventa nationala,de ceva zile se pot asculta fara nici o problema!Si inca o veste naspa pentru Radio Eveniment,in curand o sa aveti concurenta in Aiud,se va infinta un nou post de radio local!Deci cred ca e vremea sa luati masuri :)..si sa va ganditi bine!..Numa bine si bafta in continuare!
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde radio » Mie Dec 14, 2005 4:38 am

Un alt post de radio se va deschide, dar nu local ci unul cu acoperire regionala ca si cele doua posturi care se receptioneaza acum care emit cu o putere de 60kw (60.000w) putere aparent radianta (PAR)
Se numeste Antena FM si o sa fie pe 96,60 Mhz cu aceeasi putere de 60kw. Ele sunt emise din Sibiu-Paltinis. Semnalul in Aiud pentru cele 3 posturi de radio este de 66dB. Radio Eveniment are un semnal pt. Aiud de 87 dB.
Cat despre postul local de care zici ar fi mai bine sa consulti lista cu frecvente (Planul de la Geneva se numeste) care are frecventele ce se vor aloca in urmatorii ani si din pacate Aiudul nu este trecut in aceasta lista, lista care nu o gasesti prea usor sa o consulti. La anul se vor aloca ceva frecvente dar in alte localitati.
Va doresc tuturor auditie placuta frecventei voastre preferate, indiferent care e aceea.
radio
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Khelu » Mie Dec 14, 2005 10:58 pm

mah,ce explicatie au dat astia de la radio.cred k camelia popa a dat-o:))))))))))))))))de parca ne intereseaza pe noi cu ce putere emit ei,sau de lista aia CARE NU SE GASESTE ASA USOR!!!!!!!!!!ce interesant.m-a captivat subiectul,cred k mai merg la o facultate k sa invatz toate porcariile astea
Steaua Rulezzzz!!!
Khelu
Membru Junior
Membru Junior

Salutare

Mesajde radio » Joi Dec 15, 2005 12:23 am

Va urez tuturor sarbatori fericite si un an mai bun.

P.S. Acesta a fost ultimul mesaj care il trimit pe forum, pt. ca oricum
nu prea am cu cine discuta aici (sunt doar 5 sau 6 forumisti) care au ideile lor fixe, iar unii dintre ei nu au cei 7 ani de acasa.
A si sa nu jignesc pe toata lumea de pe forum exista si o exceptie a lui Horvath care pare un om serios. Restul :hammer: :banghead: :bebe:
radio
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Joi Dec 15, 2005 1:36 am

concurenta este bine venita .... fiindca nu poate fi decat constructiva. si totusi cred ca nu nr posturilor de radio va conta ci calitatea.

iar pe langa cei "5 sau 6 forumisti" si Horvath mai ... noi "restul" suntem aproape 300 de forumisti. unii vorbesc altii numai citesc. iar cei care au scris cel putin 1 mesaj sunt 164 ....
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde r_angel » Joi Dec 15, 2005 12:17 pm

domnule radio sau doamna radioa daca te uiti putin inafara de
cei "5 sau 6 forumisti"
mai existi si dumneata care oricum nu e mare pacat ca nu mai scrieti ca si asa aveti doar 11 mesaje fata de restul care au mult mai multe mesaje decat vs....

asa ca s-ar cuvenii ceva atentie..........
si printre cei 300 de forumisti pomeniti de robi suntem si cei plecati din aiud pe la scoli sau cu alte treburi care nu va auzim, si asa nu prea avem ce sa zicem de dvs...............
oricum daca ati fi avut calitate ati fii ascultati pe toate terasele din aiud dar........... hmmmm..............din "pacate" nu sunteti.

va multumim de urarile facute si va dorim acelasi sincer "La Multi Ani si Sarbatori Fericite"
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Joi Dec 15, 2005 12:38 pm

haideti sa incheiem cu acuzatiile "la misto" care nu duc nicaieri

daca aveti ceva de spus la acest subiect, chiar daca este critica, critica constructiva sa o spuneti in limitele bunelor maniere

La Multi Ani si Sarbatori Fericite la toti
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde Khelu » Vin Dec 16, 2005 8:05 pm

r_angel,imi place,esti ok dar ai un singur defect:esti cu dINAMO!!!!!!!!!
Steaua Rulezzzz!!!
Khelu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Vin Dec 16, 2005 10:34 pm

asta e
nu sunt asa de inflacarat ca unii,
dar cel putin pe plan european sunt roman.

bafta in europa
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Aleluia!!!

Mesajde Wanda » Mar Ian 10, 2006 10:07 pm

ce e cu voi de nu mai intratzi pe forum?sau nu mai asculta nimeni radio eveniment?k eu sigur nu,de cand prin pro fm.se vede ce inseamna un radio cu adevarat ascultat.94,9 fm!!!!!!!!!!!!!!!!
live your life!!!
Wanda
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde MaTZu » Vin Ian 13, 2006 3:46 am

Mai are rost sa scriem aiurea pe forum la acest topic?! eu zic ca nu mai are rost sa ne obosim,am facut destula caterinca de radio Eveniment :)..nu ne-au crezut cand am zis ca o sa vina altii mai buni!si asta e numai inceputul!!! Sa stiti ca aiudeanul e cu pretentii deja,vrea servici de calitate,nu suntem atat de ciobani pe cat crede Radio Eveniment!!!Am scapat de voi!Bafta multa in continuare,si sper sa va deschideti ochii si voi inainte sa intram in UE!
Deepest Sound...
MaTZu
Membru Junior
Membru Junior

radio eveniment

Mesajde laurentiu » Mie Ian 18, 2006 9:10 pm

Ba fratilor asta nu e radio e un fel de afacere in care sunt prostiti oamenii.Daca stam sa ne gandim un pic muzica pe care o difuzeaza ei e un fel de tampon de bagat in urechi.Prezentatoarele sunt de tot rahatul,unele ar trebui sa mearga din nou la scoala sa invete cel putin limba romana ca de limbi straine ce sa mai vorbim.Numai ca nu trebuie sa ne miram de prostia lor dar aproape toate sunt blonde si stiti ce se zice despre blonde:le bate vantul prin cap. :twisted:
laurentiu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Lun Feb 06, 2006 10:59 pm

Saalam alekum!
Putea fi si mai rau.
Peace.
Incredibil, dar adevarat.
Radio eveniment ar putea angaja un DJ care sa faca o emisiune gandita de el, sa nu depinda de altii, ba ca nai voie, bai ca vezi ca e neam cu ala si etc.
Asa incet incet se ridica si ............
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Joi Feb 09, 2006 6:34 am

si pe langa pro maisunt si europe fm, national fm, kiss fm, care probabil se vor auzi si in aiud in curand
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Joi Feb 09, 2006 11:41 am

se vor schimba si la radio probabil problemele cand apare concurenta locala

degeaba apar si in aiud posturile mari fiindca firmele din aiud nu vor face reclama la ele ci probabi vor astepta posturile mai bune locale, mai ascultate de aiudeni
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde r_angel » Joi Feb 09, 2006 2:14 pm

sa speram la cat mai multe radiouri
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde hiperion » Dum Feb 12, 2006 5:45 pm

in urma cu cativa ani ...cand a inceput sa emita radio eveniment am fost si eu sa imi expun niste idei cu privirea la realizarea unor meisiuni cu si pt ascultatori,am specificat ca daca m,i se va acorda aceasta sansa o sa le realizez in calitate de voluntar sa vedem daca vor avea priza la public
stiti ce mi s-a raspuns?
ca eu nu am habar ce vor aiudenii si ca lor nu le trebuie decat sa le cante manele si muzica populara
iar eu cand am zis ca daca o sa mi se dea drept de realizare o sa imi aleg singur muzica pe care o sa o pun si ca o sa aleg cate un gen pt fiecare emisiune.M-au refuzat in fata ...intrebandu-ma direct ..cine sunt eu ..si ce experienta am ,de parca acolo la radio eveniment toata lumea are experienta vasta in domeniu .
ce sa mai zic. .....cand vrei sa faci ceva si ti se da cu usa in nas pt ca acolo sunt angajati membri famililor...ce mai poti zice
la cat mai multi ascultatori ....si poate vor reusi sa isi prelungeasca licenta ....pt ca din dedicatii nu mai prea fac ei multi bani ...si de la anu .....cine stie cunoaste :)
sa ai puterea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat si de a schimba ceea ce itit sta in putere....
hiperion
Membru Junior
Membru Junior

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica