left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

dezmortire..aiudeni de pretutindeni

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde arty fact » Sâm Apr 05, 2003 7:35 pm

Nu trebuie sa va suparati cand cineva critica citatele... important e sa nu ne atacam personal...:-)Critica fiind constructiva nu strica nimanui...si eu merg pe sistemul notitelor din fiece lectura, altfel uit si nu pot fi "experta" in toate.Uneori mai comentam si pt a incita polemici, a pune intrebari numeroase... stiti cum e , din negatie in negatie se formeaza noi idei.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Dum Apr 06, 2003 8:59 pm

Eu nu ma suparam pe cei care-mi criticau citatele, ci pe cei(cel) care ma lua in "raspar" , dar toate au trecut ,nu mai facem polemici, ptr.arty - vreu sa va spun ca apreciez foarte mult poza dvs.- asa este corect - stim cu cine stam de vorba, mai ales ca nu avem ce sa ne ascundem, fiind toti de o obirsie - Aiudul -
Si pentru a nu iesi din cadru, daca vad ca sunt apreciate citatele legate de prostia omeneasca, am sa mai enumar citeva:
1.< Ce este mai de folos:Soarele sau Luna?Desigur ca Luna, care lumineaza noaptea cand e intuneric. Soarele lumineaza ziua cand tot e lumina.>
2.< Trebuie sa mergi intotdeauna la inmormantarile prietenilor tai, caci astfel ei nu vor veni la inmormantarea ta !
3.< Planeta este casa noastra.Daca distrugem planeta,nu mai avem casa, asa ca aceasta are o importanta vitala!>
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Iul 09, 2003 8:04 pm

Sunt curioasa ce se mai intampla cu Sandrina, caci parea tare comunicativa si brusc a incetat sa mai apara. O fi concediul de vina?;-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Salut la toată lumea !

Mesajde Sandrina » Vin Iul 11, 2003 1:15 am

Draga mea Arty, nu am mai intrat de mult pe site deoarece am avut multe probleme in ultimul timp ! Ceea ce mă îndurerează este că nici în Aiud nu am reuşit să merg din această cauză. Dar, sper că după 1 aug. o să îmi fac şi eu din nou apariţia şi promit să recuperez totul din urmă ! :wink:
Sandrina
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Vin Iul 11, 2003 1:28 pm

bine ai revenit sandrina. dupa cum vad cam toata lumea se retrage in luna august in aiud ... poate dam de o intalnire :)
poate chiar la vernisajul expozitiei de emailart lansat de aiudonline si fundatia inter-art
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Salut, Robert !

Mesajde Sandrina » Vin Iul 11, 2003 1:37 pm

Salut, Robert !
Să ştii că nimic nu mi-ar face mai mare plăcere decât să mă întâlnesc cu Aiudul şi cu aiudenii mei, dar eu nu voi ajunge prin Aiud decât în ultima duminică din august şi şi atunci tot cu fuga şi problemele.
Dar dacă cumva vom sta vreo 2-3 zile sau mi se schimbă programul mă întâlnesc cu voi cu multă plăcere şi drag.
Să ştiţi că dorul de ceea ce înseamnă "acasă" te seacă şi te goleşte, dar...ce vă spun eu vouă?! Ştiţi şi voi la fel de bine ca şi mine.
Pa...şi pe curând!
Sandrina
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Vin Iul 11, 2003 10:52 pm

:plange: Numai eu nu o sa fiu prezenta la expozitii si sa povestesc cu prietenii fata in fata... Robi, sa nu cumva sa intri in concediu si sa nu dai toate detaliile despre manifestarile culturale!(Acelasi mesaj valabil si lui Ioan, mai ales in mailuri private;-))Salutari, Sandrina, mersi de lamuriri macar, te mai asteptam la povesti pe larg!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

sa ne conectam

Mesajde ioan » Dum Iul 13, 2003 9:52 am

Nici o problema Arty, acesta este motivul pentru care Creatorul a accesat internatul si ne-a conectat online. Iti vom trimite vesti, tie si celor interesati, din tabara aiudeana - pas cu pas. Plus imagini de la expozitii. Plus articolele/eseurile din revista lu' inter-art.
Sandrina, daca la sfarsitul lui august este la Aiud, poate vizita expozitia de inchidere a taberei, direct, la Galeriile Inter-art.
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Dum Iul 20, 2003 1:50 pm

Subscriu ideii de a releva cea mai buna perioada in care cativa din aiudenii membrii ai grupului "aiudonline" se pot intalni macar si pentru o ora la o cafea in barul din centru.
Personal voi fi in apropiere ( Alba Iulia ) la rude in zilele de 09/10 august si pot fi accesat pe telefonul 0745.533516 sau 0740.071555pentru orice modalitate de intalnire.
Deci oricine are vre-un mesaj sa-l transmita cu placere!
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Iul 20, 2003 6:06 pm

Draga Dancor, chiar ma gandeam cum de nu ai mai intrat pe net de-o vreme. Sper sa te intalnesti cu aiudeni, onlineri, dar sincer nu cred ca e bine sa dai aici numere de telefon- au facut si altii greseala de a da date prea personale si au regretat... am mentionat si eu patania cu telefonul, lasat in Aiud, picat pe mana cine stie cui...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 4:12 pm

Constatarea facuta anterior ramane valabila, in sensul in care observ ca si aceasta fila ultima intervntie a fost ... 20.07.2003 ! , am sa vad pana la fine cum stau si celelte pagini .. aici de adevaratelea se impune mesajul avut in vedere la titulatura paginii --- desmortire aiudeni de pretutindeni -
- Va sa zica iaca deci... este vorba despre greci,
- Asa deci si prin urmare... ei faceau comert pe mare!
In plimbarile mele facute prin oras in perioada vizitei cu ocazia aniversarii absolvirii liceului, am putut sa constat cu regret starea jalnica in care se afla patrimoniul construit al orasului, fara a se intrevedea speranta ca proprietarii sa i-a vreo masura a refacerii constructiilor - ma refer in speta la vestita strada 23 August - centru - pe care l-am parcurs "per-pedes" de la sediul Politiei pe dreapta pana la posta care avea fatada in renovare (singura), si inapoi pe partea cealalta pana in piata colegiului Bethelm Gabor, care si el la randul lui este o ruina - cui i se poate imputa aceasta lipsa totala de interes pentru istoria si frumusetea orasului - care pe deasupra se mai lauda si cu titulatura de municipiu - pai dupa cata istorie cunosc, pe vremea imperiului roman - municipiu era ceva deosebit atat ca entitate a populatie cat si ca prosperitate ...
Las loc comentariilor !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Zoltan Kerekes » Sâm Aug 27, 2005 4:52 pm

aveti dreptate. Eu am studiat 12 ani in Bethlen Gabor (cl.1-12), unde mi-a ramas si acum sufletul. Singurul lucru neplacut, este ca scoala este intr-o stare deprorabila...si elevii scad anual cu cca 100 de pers. prin 97`-98` erau cca 1500 de elevi...astazi nu cred ca numarul lor depaseste 600:( nu-mi gasesc explicatia...e din cauza ca scoala arata jalnic, sau pt ca si numarul maghiarilor din romania scade? mai demult a fost una din cele mai bune institutii de invatatmant din judet, acum ea devine tot mai uitata. Pacat ca are o istorie de peste 380 de ani (din 1622), si cel mai vhechi muzeu din tara. Poate ca intr-o zi, isi va reveni la normal...dar e numai speranta.
Zoltan Kerekes
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde r_angel » Mar Noi 22, 2005 11:47 am

e bine ca macar o dat pe an mai se dezmorteste cate un aiudean sa mai scrie cate un articol aci!!poate poate de sarbatori neom intalni prin aiud
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Mie Noi 30, 2005 12:40 am

Sa spunem ca am revenit in "parohia"de baza-iasul- dupa o sedere in Bucuresti de exact 2 ani si 3 luni - si profit de faptul ca pana la finele anului sunt intr-un concediu mai prelungit, m-am gandit sa reintru prin forum pentru a mai frunzari cate o pagina pe ici/pe colo.
De vizionat site-ul am mai facut-o insa am stat foarte prost cu timpul liber din care motive am "scris"foarte putin... deci in concluzie si pentru o intrare "caracteristica" ( unde este "d.l IOAN"), voi incerca cateva din reflectiile mai noi culese din viata cotidiana a romanilor!
- Stii sigur ca esti roman,daca:
*tot ce mananci are gust de ceapa si usturoi
*stai langa cele mai mari doua valize din aeroport
*ajungi la petreceri cu una-doua ore intarziere si t-i se pare normal
*dupa ce mergi la cineva in vizita,la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti
* folosesti sacosele de la cumparaturi pe post de pungi de gunoi
* ai cuverturi uzate pe canapea numai sa nu se murdareasca tapiteria
* cand vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa...si cand reusesc sa bea un pahar le mai torni...

deocamdata va salut cu placere
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Mie Noi 30, 2005 1:01 am

da! adevarat! chiar ma intrebam odata de ce toata lumea crede ca e normal sa te duci la petrecere cu doua sau trei ore intarziere. mergeam la ora la care incepea petrecerea si ma miram ca eram primul prezent :D ciudat, nu ?
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Mie Noi 30, 2005 4:00 pm

mda .....sunt chesti adevarate cele enumerate dar care nu prea au explicatii si nu stiu dece!!!
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Aiudeni de peste tot