left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Posturi de moderatori

Nu iti place ceva? Ai gasit o eroare? Spune-o aici ...

Posturi de moderatori

Mesajde robilix » Joi Noi 04, 2004 11:23 pm

in ultimul timp se cam lasa tacerea pe forum

numarul vizitatorilor insa nu a scazut pe AiudOnline, pot sa spun ca a crescut

pentru a reanima si forumul e nevoie de voi, de aiudeni

daca vrea cineva sa se ocupe de vre-o sectiune a forumului sa se prezinte aici

conditii minime:
- sa aiba cateva zeci de mesaje
- sa se ocupe de o sectiune a forumului o perioada, fara sa fie moderator oficial ... vazand ca aduce ceva miscare

raspanditi vestea forumului, deschideti subiecte interesante noi

robert
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde r_angel » Lun Dec 19, 2005 11:25 am

nu s-a cam aratat nimeni interesat??? :) desi e cam vechi mesajul!!! :arrow:
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Vin Dec 30, 2005 3:00 pm

relansez apelul, acum cu noul site

daca e cineva interesat de a modera ceva, sau de a da o mana de ajutor

1. ar fi nevoie de cineva care sa-mi trimita de ex. articolele din ziarele judetene in care se scrie ceva despre Aiud (exclus articolele cu accidente, crime, violurie si atacurile politice la persoana)

2. de asemenea de cativa fotografi care sa trimita imagini cand se intampla ceva in Aiud.

3. de cineva care sa mearga in resturantele, cofetariile, barurile, pizzeriile din Aiud si sa le duca un formular pe care i-l voi trimit eu

si altii care ar putea da o mana de ajutor pentru a completa cat mai bine informatiile de pe site

multumesc,
Robert
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Sâm Dec 31, 2005 6:03 am

Robi, in primul rand felicitari pt inca o versiune, ai lucrat mult la acest site.
Cred ca si articolele legate de evenimente mai putin fericite sau care ameninta bunastarea orasului si a locuitorilor ar trebui sa figureze aici. Despre acestea se poate scrie informativ macar, dar asta depinde si de stilul jurnalistic (am vazut cazuri de articole despre cele mai inocente subiecte scrise parca de gazetari "gossipisti"- adica, din orice se poate face o gluma sau o barfa). Faptul ca se semnaleaza in presa greselile unor persoane fizice sau institutii ramane totusi un mod neagresiv de mustrare civica (ex- auzisem intr-o seara despre pericolul cauzat de un tren deraiat la Aiud, cu substante toxice, care putea sa distruga tot orasul, cel putin asa se zicea intr-un reportaj televizat. Pe online nu s-a scris nimic si prin urmare cei responsabili stau linistiti acum, nu? Nu ca am schimba noi fata pamantului aici, pe forum, insa cred ca si parerea noastra conteaza, la fel cum conteaza sa fim informati despre oras nu numai din surse externe lui sau neoficiale).
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Sâm Dec 31, 2005 11:48 am

mersi

ma refeream la accidentele de masini, scuze, nu am specificat.

daca o sa incep sa pun si aceste articole o sa umplu sectiunea de stiri cu titluri "accident pe DN ....", "XXX a violat pe ....". Sunt pline ziarele de asemenea articole din pacate.

si ceea ce este putin deranjant este ca se scriu aceste articole mai bine despre aiud, decat sa se scrie ca se intampla ceva bun ....... de ce? raspunsul a fost: publicului ii place mai mult acest gen de articole.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Sâm Dec 31, 2005 5:51 pm

Din pacate sunt unii care gusta acest tip de stiri senzationale exact pt asta: inlaturarea plictisului. Pt mine, personal e important sa aflu aceste stiri deoarece daca e cineva omorat, violata, daca e vreo explozie, pt mine sunt oameni pe care s-ar putea sa-i cunosc. Orasul e relativ mic, lumea se cunoaste si prin urmare nu e rau sa fii interesat ce se intampla cu aproapele tau. Sunt importante si restul evenimentelor, mai ales pozitive, dar mi se pare corect sa relatezi si despre evenimente care ridica intrebari, dezbateri. Problema curateniei, bunaoara- sunt aspecte si pozitive si dezamagitoare in privinta a ceea ce se face in Aiud pe asta situatie. Nu ar parea suspect sa citim doar partea buna, stiind ca adevarul nu e numai roz? Asta e doar un exemplu, Robi. Suprimand partea nasoala a realitatii nu ne va da o imagine mai buna despre ceea ce este Aiudul. Personal, nu cred ca exista orase, in general, care sa aiba doar povesti incantatoare de relatat.Asa ca eu sunt pro- informare, atata vreme cat informatia e RELEVANTA. Nu ma intereseaza ce are nenea Gheorghe in curte, dar daca e criminal ma intereseaza, deoarece afecteaza societatea in care vietuieste.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Sugestii, reclamatii privind pagina