left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Noi si idolii nostri

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

Noi si idolii nostri

Mesajde arty fact » Mar Feb 25, 2003 8:26 pm

Aici ai oportunitatea sa-ti eliberezi imaginatia si sa descrii macar unul din visele tale , pe care le ai in legatura cu idolii tai: actori, muzicieni, oameni pe care ii adori si ai da orice sa ai macar o conversatie, o atingere din partea lor, un sfat, un dans...
Eu una am iubit multe figuri celebre, dar nu am ramas fixata , asemenea unei fane in extaz si lacrimi asupra unui artist. E adevarat ca ma distram cu prietenele si fantazam despre cum ar fi sa fii sotia lui Freddie Mercury, cum ar fi sa dam o petrecere, la care sa apara cei de la Guns si Metallica, servind din aperitivele si bufetul suedez preparat de noi, in cinstea lor.
Ce intrebari si dorinte am avea daca am intalni modelele noastre de viata si succes, cum am reactiona , cum ar reactiona ei?...Pe cine ati saruta, pe cine ati palmui? Pe cine ati imita?

arty fact, febr.2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Vin Feb 28, 2003 3:48 pm

da, intradevar, am trecut si eu prin astfel de faze, trecand prin copilarie si o buna parte din adolescenta.cand eram mai micuta imi placea tare mult de Florin Piersic si imi doream sa fie tatal meu, ce mandra as fi fost, nu pentru ca nu mi-ar fi placut prestatia adevaratului; am fost mai tarziu fan Abba, Doors, mai tarziu am fost fascinata de personajele Liceenilor, dar in tot acest timp, chiar si acum, am fost fascinata de istorie, a noastra, dar mai ales a Frantei. imbogatindu-mi imaginatia cu siropoasele(mai mult sau mai putin) romane de capa si spada, visam cu ochii deschisi ca traiesc la curtea Frantei in secolele apuse.(a doua Ioana D'Arc in nici un caz)imaginatie zburdalnica si fire romantica intr-un cuvant :idea: :). cum ai spus si tu Arty, nu am ramas fixata, nici imaginatie, nici fantezii nu prea mai imi permit, traiesc intens in prezent si mi-am cam pierdut indemanarea in prezent si latura romantica.(mi-e greu sa-mbin calculatorul cu poezia, la mine ori una, ori alta) :lol:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Sâm Mar 01, 2003 10:30 pm

Mie F. Piersic nu-mi prea parea patern, mai mult genul amantului batran cu experienta....hahahhah... ceea ce si este reputatia lui, parca a si avut mai multe neveste.
Tin minte cand eram mica, au venit Daniel Iordachioaie si Gabriel Dorobantu sa concerteze la Aiud. Pe vremea aia si Cotabita parea mare star, asta pt ca revolutia era fresh si nu se prea auzise in randul celor f tineri de trupe grele din vest. Ah, ce frumos mi se parea, ce voce de Elvis avea Daniel I. si podoaba capilara nu-l parasise inca de tot. Iti dai seama cat am ras de mine insami in anii urmatori- am asteptat sa dea autografe si eram extaziata sa-i dau un ciot de trandafir si o pupa pe obraz. Pe Dorobantu l-am displacut, fiind doar o copila, care nu intelegea cultul eului, care e atat de dezvoltat la personalitati... hm "vesele"(gay)- caci asa se zvonea, cum ca Gabi Doro e baiat finutz:-) si m-am simtit jignita pt ca nu a vrut sa-mi semneze autograf pe o bucatica de hartie de care facusem rost instantaneu, nefiind sigura ca voi avea norocul sa-i intalnesc pe cantareti in persoana, darmite sa-mi acorde vorbe si dedicatii scrise... De atunci nu am mai mers la "cersit" autografe. Nu stiu, poate nici nu am in sange chestia aia de a fi fana inraita sau "groupie". O groupie este acea persoana care merge oriunde dupa trupa, idolul sau, prestand inclusiv sex daca marele star ii cere.

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 03, 2003 3:11 pm

la vremea cand nutream acele ganduri despre F.P. nu eram in stare sa-l apreciez si altfel si poate ca visele imi erau induse si de admiratia mamei pt. dansul, acum fi sigura ca nu mai am aceeasi parere, in leg. cu autografele, ca sa vezi soarta, ultimul a fost obtinut intamplator si fara voia mea :shock: si cum nu te poti pune cu soarta.... :!: acum vreo doi ani eram cu mama in centru, la Universitate, trecand printr-o mare parcare imi trece fulgerator prin fata ochilor chipul lui Piersic senior, dar de abia dupa cateva min. am reactionat(mai bine n-o faceam), spunandu-i mamei ca am trecut pe langa masina cu pricina; binenteles ca au urmat cateva dialoguri foarte "extaziate" intre mama si F.P. cu aduceri aminte din timpurile cand s-au cunoscut, tra-la-la..., in tot acest timp am pastrat distanta, dar bineneteles ca n-am scapat de prezentari, schimburi de cuvinte politicoase, amabilitati, etc, dupa ce am scapat am jurat ca n-o sa se mai intample :roll: a fost o intamplare haioasa :lol: pana la urma dar, cum spuneam, am trecut de fazele astea de mult.
in legatura cu Doro am aceleasi cunostinte despre "domnia" sa :twisted: ca si tine.
nu cred ca as avea vreo reactie mai deosebita fata de vreo vedeta apreciata, cred ca le-as trata, cum de altfel am si facut-o uneori, normal si cu indiferenta, pana la urma sunt si ei niste "oameni" ca si mine
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Dum Ian 11, 2004 4:18 pm

Nu al meu idol, dar al altora: Michael Jackson. Zilele trecute a inceput procesul din cate stiu. Credeti ca zvonurile sunt reale sau totul e o inscenare murdara? Va imaginati ca starul care a acordat atata atentie, bani, piese pt copii sa fie in acelasi timp si un pedofil? :(
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Lun Ian 12, 2004 2:51 pm

poate facea toate astea doar pt. asi apara sau ascunde adevarata identitate (omul cu o mie de fetze):D
nu stiu .. nu potzi afla adevarul curat numai daca esti chiar tu personal in subiect.. deci ..:D pana atunci potzi sa ramai doar cu ce auzi si ce zic altzii stii cum merge din gura`n gura . .ca si un bulgare de zapada pe care`l rostogolesti prim zapada .. devin din ce in ce mai mare . pana se sparge :D
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Ian 13, 2004 8:54 pm

Mi s-a parut suspect faptul ca si din interiorul familiei sale s-au iscat povesti: dupa primele acuzatii de acest gen, sora lui M.J, La Toya declara in presa cum ca se opune unor astfel de acte... pe care fratele ei era posibil sa le fi comis. Parintii lui Jackson au motivat ciudatele spuse prin boala psihica a La Toyei si influenta malitioasa a fostului ei sot...

Oricum, ar parea tare ciudat ca un star de marimea lui MJ sa intre la ani grei de pedeapsa. O fi vreo conspiratie, n-o fi? Ar trebui legea sa tina cont de talente si extravagante? Este vreun star pe deplin normal si conformist?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Feb 04, 2004 8:29 pm

Se pare ca familia Jackson ofera un bogat material de barfa zilele astea. Ati aflat probabil ca la Super Bowl, in "cantarea" de deschidere, Justin Timberlake i-a sfasiat bustiera lui Janet Jackson, cu care dueta parca "Rock your body"... Lumea e scandalizata, se presupune ca e mai mult de un accident. Am vazut si eu secventele controversate si mi s-a parut ca expresia cantaretei a fost instantaneu socata de ceea ce s-a intamplat. Totusi, am citit din alta sursa, cum ca sanul dezgolit era ornat cu o stea din argint. De ce sa-ti impodobesti o parte a corpului care oricum va fi acoperita :?: Voi ce credeti: accident rusinos sau premeditare publicitara?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde teckus » Vin Ian 13, 2006 10:20 pm

:twisted: De mult visez la un "party" cu Jenna Jameson si Tawnee Roberts :twisted:
Traiesc in romania si asta imi ocupa tot timpul (citez Badea)
teckus
Membru Junior
Membru Junior

noi si idolii nostrii

Mesajde laurentiu » Mie Ian 18, 2006 9:22 pm

Fiecare avem idolii dostrii din diverse genuri muzicale sau actori.Avem tot dreptul sa visam ca intr-o zi o sa ajungem ca ei.
laurentiu
Membru Junior
Membru Junior

Înapoi la Muzica