left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Cuibul de tigani...

Te supara, te deranjeaza ceva, cineva din Aiud? Spune-ti "offfffff"-ul aici.

cuib de tigani

Mesajde Cristy » Vin Dec 30, 2005 1:07 pm

Ai dreptate Claudiu.Acolo este un loc infect.
Cristy
Cristy
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Mie Feb 08, 2006 10:57 pm

Sunt oameni care fac pe desteptul, si spun lucruri tampite, dar ei gandesc diferit de ceea ce scriu. Ei spun ca sunt si ei oameni, dar nice neaga acest lucru? Le da dreptul sa faca ei ceea ce fac. Eu daca arunc pe jos o hartie si Nea Militianul ma vede i-mi trage o amenda, ei n-au treaba, scuipa pe jos, injura, si mizerie cat cuprinde si cine-i baga in seama. Cine este defavorizat?
Lasati textele de genul PATRIOT. Dumnezeu e sus si vede.
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

tigania

Mesajde andreea17 » Vin Feb 17, 2006 12:32 am

Da....din pacate este adevarat dar inca mai exista cuibul ala de tigani, cum il numiti voi,si sa sti ca nu ii inteleg pe tigni,de ce ii injura pe oameni albi? Dar cred ca au si ei dreptate pe o parte pentru ca noi ii injuram si ne credem mai destepti decat ei.
Eu cred ca tigani sunt asa cum sunt numai pentru ca asa este reactia lor dupa rautatile care trebuie sa indure.
Anyways, mie imi e rusine :oops: ca si eu fac parte din grupul care face viata lor mai grea si ca ei ne raspund u aceeasi moneda.Vad ca oamenii negrii din SUA si cu americanii nu se au bine,de ce? din cauza istoriei care a fost foarte dureroasa.
Eu am vazut oameni care au incercat sa ii ajute pe tigani fara casa ,i-au dat casa si mancare,dar ce au facut tiganii?au chefuit si au vandut casa...pe strazi din nou...eu chiar nu mai stiu ce se poate face pentru ei...poate alticineva are vreo idee.
by
Knowing how we die, we know how we live!
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde claudiu » Sâm Feb 18, 2006 11:32 am

Pentru ca asa au fost si o sa fie intotdeauna. Nici un program de reeducare nu ii va putea schimba. Ala este codul genetic al lor: MIZERIA , LENEA SI AURUL
Popor migrator care in toata istoria,in care altii au ridicat imperii,nu au facut nimic decat sa mearga dintr-un loc in altul cu satra

Ce au realizat tiganii ca rasa?(Nici tara nu au). De ce sunt urati peste tot?
Nu , nu este ura rasiala. As uri la fel un roman cu aceleasi "atributii".

Negrii din SUA ,draga andreea ,sunt ca si tiganii la noi. Niste putori care se intreaba de ce nu ii angajeaza lumea si peste tot unde merg behaie "E de vina rasismul". Rasismul my ass. Daca tu esti prost ca noaptea , nu esti calificat decat in fapte ilegale pe strazi , nu ai nici o scoala..etc cine sa te bage in seama? Blame the government!
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Cuibul de tigani

Mesajde laurentiu » Dum Feb 19, 2006 10:44 pm

Fie vorba intre noi nu cred ca aceea casa creeaza probleme ci locatarii din ea.Si sa-i mutam de acolo ar fi o solutie.Asa s-ar face un pic de dreptate si prin retrocedarea casei respective colegiului care sa o dea unor profesori sa stea in ea
laurentiu
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Lun Feb 20, 2006 2:39 pm

daca ti-ar da-o tie ai sta in ea?
eu sincer nu
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde andreea17 » Mie Feb 22, 2006 9:55 pm

Da, nici eu nu as sta acolo pentru ca oricat dezinfectant ai folosi,nu merge. Nu merge pentru ca tiganii au miroslu lor si chiar dak se spala doua zile in continuu,nu le foloseste.
Cat despre negrii din Sua.Cunosc multi negrii din Sua si sa stii ca e o doferenta intre ei si tiganii nostri. Sunt la fel negri care stau pe strazile metropolelor dar cei care au o casa si familie sunt foarte draguti cu noi si la randul nostru si noi suntem draguti.Dar e adevarat ca unii par sa nu vrea sa duk o viata mai buna....nu shti..... :?
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde nenea » Dum Feb 26, 2006 3:44 pm

Mizeria , comportamentul si multe altele sunt o problema a lor in mod special . Binenteles ca ne afecteaza si pe noi, de aceea (cel putin eu )incercam, pe cit posibil sa evitam ''contactul''. Aici gresim.
Dar va datzi seama ca noi ashtia ''albinosii'' vom fi in 10 ani minoritari? Asta este o problema mare.!
nenea
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde andreea17 » Lun Feb 27, 2006 12:46 am

si eu am incercat sa "evit contactul" cu ei dar sa sti ca la unii nu merge ca se leaga de tine.Urasc cand fac asta...vedeti de treaba ta domnule si lasa omul in pace dak nu are nimik cu tine.
O alta problema e ca eu dak as avea copii,mi-ar fi frica sa ii las pe strada singuri ( zi sau noapte) pt ca tiganii se pot lega de ei.
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Lun Feb 27, 2006 7:44 pm

Problema cu negrii din SUA, Germaia sau nu stiu de unde este altceva, eu cunosc negrii care sunt de treaba si au scoala nu gluma, persoane inteligente si de treaba, dar ca exista si un procentaj care fura si fac crime si nu stiu ce e partea doua, uitativa la stirile de la ora 5 pe proteveasca, te doare mintea de ce e instare si romanasii nostrii, dar ma repet, dar exista si oameni cumsecade. nu? Apoi vin si tiganii la care tot asa, au si ei un procentaj dintre care sunt cumsecade. Acuma vine partea ce mai buna.
Stiti care este diferenta dintre noi si ei? Acel procentaj spune totul.
Daca ma intelege cineva?
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Mar Feb 28, 2006 3:35 pm

tre sa ii dau dreptate lui horvath majoritatea negrilor au scoala si au si joburi de te doare mintea cei care sunt pe strazi in general sunt adolescentii si tinerii pana in 25 de ani, iar la tigani personal cunos in sat la bunica mai multe familii de romi, dar una din ele face diferenta enorma intre toti sunt mai harnici si mai politicosi si mai curati ca multi, foarte multi romani, si mai sunt si tigani care fac scoala!!!!!

deci......totusi sa nu acuzam o intreaga rasa pentru un anumit procentaj
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Ce te deranjeaza in Aiud?