left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Imprejurari tragice....

Cauat-i pe cei care nu i-ai vazut de mult si despre care nu mai stii nimic ...

Imprejurari tragice....

Mesajde corinam » Vin Ian 20, 2006 12:26 pm

Buna, ma numesc Corina
am gasit forumul dumneavoastra, cautand informatii despre o tanara fata pe care am cunoscut-o pe internet. Stiam doar ca o cheama Cristina shi locuia in Aiud. Din nefericire aceasta tanara si-a pierdut viatza intr-un acident de masina in decembrie 15 al anului 2005. Am cunoscut-o de aproape un an shi am devenit prietene, corespondam aproape zilnic pana cand ... nu am mai primit mesaje de la ea. Credeam ca plecase in vacantza de iarna, era studenta la drept in Alba-Iulia si asteptam sa se intoarca sa imi spuna despre noile peripetii.... in schimb primesc o veste la care nu ma asteptam... ea nu mai e, prietena mea frumoasa shi vesela nu mai e.... astazi am aflat de la Robert, la care doresc sa ii multumesc, ca pe fata o chema Cristina Keresztesi, fiica doctorului stomatolog Keresztesi......
Poate cineva sa imi mai spuna cate ceva despre ea sau familia ei? Fac parte dintr-o comunitate de pe internet shi suntem mai multi care am avut privilegiul de a o cunoaste shi ai deveni prieteni... suntem cu toti in o stare neincredere ca aceasta nenorocire s-a intamplat.... pe ianuarie 21 era ziua ei de nastere... implinea 23 de ani... am fost cu totii atinsi de prezentza ei... si-a lasat amprenta in inimile noastre.....

Va multumesc anticipat...
Corina
corinam
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde andreea17 » Vin Feb 17, 2006 1:08 am

Eu nu am conoscut-o pe Cristina dar vreau sa iti spun cat de rau imi pare pentru tot ce s-a intamplat,stiu cum e sa pierzi cineva care ti-e drag si sper ...nu sper,cis tiu ca ea este intrun loc bun si frumos langa Dumnezeu.Trebuie doar sa ne rugam pentru ea si pentru sufletul ei.
Dumnezeu s-o odihneasca in Pace!
Knowing how we die, we know how we live!
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde r_angel » Vin Feb 17, 2006 6:21 am

tot timpul este o mare durere cand auzi ca mor oameni tineri maiales cand sunt aproape de varsta pe care o ai!!!
asa a fost sa fie si nu putem schimba cursul firesc al vietii
Odihneasca-se in pace!!!
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Lun Feb 20, 2006 9:12 am

Sunt socata de aceasta veste! Cristina mi-a fost eleva, iar tatal ei a fost dentistul preferat al familiei mele. Cand si cum s-a petrecut acest lucru? Poate are Robi vreun articol, care sa ne reaminteasca imprejurarile accidentului?
Era o fata frumoasa, mandra, mereu chic. Cand era in clasa a opta i-am predat cultura civica, la Sc. Generala nr.1. :-((
Condoleante familiei sale! Tare rau imi pare sa aud cum un copil frumos si inteligent moare!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde r_angel » Lun Feb 20, 2006 2:42 pm

ai dreptate arty (katy) dar asta este viata, uneori nedreapta
eu merg azi la aiud si o sa vada daca gasesc ceva date pe acolo stiu in mare ca a fost un accident de masina undeva pe autostrada
traieste-ti viata cat mai placut atat cat esti tanar!!(fa ceva care sa ramana in urma ta).
r_angel
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Lun Feb 20, 2006 3:00 pm

Mai conteaza cum s-a petrecut? A fost un accident de masina si cred ca ajunge.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Feb 20, 2006 5:56 pm

Conteaza Robi ce s-a intamplat. Cel putin pt cei care i-au fost prieteni sau profesori (ex: me) sau cunoscuti. Pt cei care ar fi vrut s-o inteleaga, s-o ajute sau sa-i adreseze o vorba buna sau un sfat. Ca acum nu se mai pot face aceste lucruri e altceva. Conteaza insa si un gand bun. Conteaza sa afli poate ca restul celor implicati in accident au trait sau nu. Cine stie, poate si acele persoane ti-au fost cunoscute. Conteaza sa afli daca responsabilul a fost tras la raspundere. Si consider ca Cristinei i-ar fi placut sa stie ca pe cineva a afectat trecerea ei in nefiinta,la fel cum familiei sale i-ar place sa stie ca fiica lor a avut prieteni (e).
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Lun Feb 20, 2006 7:49 pm

Eu stiu ca s-a mai intamplat odata sa postez, de data aceea un articol din ziar, si am fost contactat de familie cu rugamintea sa sterg daca se poate deoarece nu le cadea bine ca lumea sa discute asa deschis pe un forum despre detaliile accidentului. Doar la asta m-am referit si eu nu voi posta detalii de acest gen.

Despre persoana Cristinei se poate discuta bineinteles, si se pare ca a avut multi prieteni.
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde arty fact » Lun Feb 20, 2006 9:42 pm

Absolut Robi, e de inteles. Nu intereseaza pe nimeni detaliile morbide, insa cele pe care le-am mentionat mai sus sunt lucruri care pur si simplu le-ai putea citi si intr-un ziar sau le-ai putea afla oricum ulterior, intreband sau auzind. Cat despre opinia publica, ea exista indiferent si independent de vointa oricui. Imi pare rau si pentru parintii si familia ei. Imi inchipui cate asteptari puteau avea in privinta viitorului ei. E o durere peste care treci cu greu, daca treci.
Sper ca aceste randuri sa nu ofenseze pe nimeni. Daca ar fi sa mor maine si lumea mi-ar dedica un topic pe forum si si-ar aminti macar un moment despre mine l-as lua drept omagiu. Urmeaza o vesnicie in care a fi uitat/eradicat din memoria colectiva e un lucru dureros si cert.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde claudiu » Vin Feb 24, 2006 9:40 am

Nu are nimeni o poza (cu ea bineinteles)?
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde corinam » Sâm Mar 04, 2006 11:07 am

Doresc sa va multumesc la toti cei care ati postat depre Cristina. Poza ei...

Imagine

.....era o persoana frumoasa atat in interior cat shi in exterior. Inca mai astept, poate cineva o cunoaste pe mama ei...
corinam
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde marius » Sâm Mar 04, 2006 11:51 am

Robert,
Multumim pt gazduire

Multi dintre prietenii Cristinei, se afla si aici:
http://forum.itbox.ro/viewtopic.php?t=2372
marius
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Înapoi la Prieteni, cunostinte, rude