left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Intamplari hazlii

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Intamplari hazlii

Mesajde robilix » Mie Sep 10, 2003 11:51 am

am vazut ca a-ti inceput sa scrieti "mici dezastre culinare" ... hai sa deschidem un sibiect cu intamplari hazlii din viata noastra.

din orice domeniu :)

robert
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde ioan » Dum Dec 07, 2003 11:19 am

Ciudat ca nimeni nu a trait o intamplare hazlie. De unde atat de cunoscuta vorba : razi cu mine sau razi de mine. In functie de raspuns primesti urmatoarea atitudine...
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Dum Dec 07, 2003 12:45 pm

Uite ca am sa adaug eu una: ultimul utilizator inscris, Belus, un vechi prieten din copilarie mi-a facut placuta surpriza de a ma adauga la rubrica "interese". Toti au interpretat aceasta sectiune in mod atat de serios, majoritatea vrand sa construiasca viitorul, sa faca afaceri sau arta sau mai stiu io ce... e amuzant, dar si superb sa vezi ca interesul unui prieten in asta lume virtuala este sa vorbeasca cu tine. Cred ca asta e darul meu de la mos Niculae! :-))))))

Asta e intamplare hazlie din categoria nici sa radem de altii, nici altii de noi , ci sa zambim duios unii altora. :idea:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ioan » Dum Dec 07, 2003 11:49 pm

...si noi te-am fi trecut la "interese"(sa discutam, se intelege), dar ne era teama de un bazait care "vine, vine, vine, calca totul in picioare" - mai ales ca isi cunoaste mai bine "interesul" decat noi...
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Dec 09, 2003 1:56 am

Hehe, dreptate ai (cu bazaitul protectiv)! Dar pe prieteni nu se incearca ace sau vampirisme razbunatoare! Asa ca ma bucur de aprecierea celor dragi. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 4:31 pm

- pagina deschisa la 10.09.2003
- ultimul mesaj 08.12.2003
- nici o poveste despre "intamplari hazlii" !
- intentie buna ... final dezastru, asa se poate spune pana acum despre aceasta pagina ..
- eu cred ca e timpul sa spargem ghiata, chiar daca poate unora nu o sa li se para foarte hazlie intamplarea ( sau inamplarile ) functie de ce voi reusi sa-mi aduc aminte >.. la drum !
.. prin anii de liceu - 1960 - 1964 , aveam un foarte bun prieten, Gigi care statea peste drum de casa noastra, avea o gradina mare plina cu de toate, de ce insa sa nu luam noi de la vecinul de peste gard - zis si facut , sar pe gard ,urc in copac si incep sa indes cirese in san, cand de-o data liniste totala in care se auzea doar un marait si vecinul.. zono curvo piciat( asta e din amintiri), pietenul disparut( el tinea de 6), iar eu m-am ales cu o bataie zdravana de la tata la care am fost parat pentru fapta mea < ...
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde claudiu » Mar Iul 06, 2004 9:55 am

pai nu au intamplari hazlii ...pt ca toata lumea e as in ziua de azi..nu se mai fac greseli, toti au precizie de robot...etc :)
glumeam..
Hai sa zic si eu una...

S-a intamplat cand eram elev la scoala generalaStateam in fata blocului unui coleg la o poveste cu baietii.Deoadata incepe ploaia.... si maica-sa lu` colegu` asta ,pe nume Toma incepe sa-l strige de pe balcon :
"Toma hai in casa ca ploua... " iar Toma ii raspunde : Lasa mama ca ploua si afara nu e nevoie sa vin in casa...
Nu va spun ca am fost "pe jos" toti la auzul sadicei glume :D
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde andreea17 » Joi Mai 04, 2006 8:37 pm

O poveste hazlie..huh?
eu am multe povestiri hazlii dar acum nu imi vin in minte...
Cand eram in clasa a cincea, eram obsedata cu salvarea lumii....nu stiu din ce cauza(varsta? )
Intr-o zi am fost afara pe strada cu prieteni si am vazut ca veina mea, era afara cu bobocii. Unul din boboci a cazut in vale si nu putea innota ca valea era cam mare, asa ca eu am traversat valea cu toate hainele pe mine si pentru 10 minute fugeam dupa boboc, era greu prin vale...cand am ajuns acasa, mama m-a certat si am fost bolnava pentru 2 saptamani.
Cand o sa imi mai amintesc alte povesti, o sa post pe forum.
Bye,bye
Knowing how we die, we know how we live!
andreea17
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Mar Oct 17, 2006 1:10 pm

Undeva in oradea
Am sarit de pe trambulina in apa cap si am ramas fara slip pe mine. Am uitat sa leg siretul m-am bazat doar pe elastic.
Chestia e ca doar prieteni au ras.
Eu rad acum. :D
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde trenuletz » Mie Apr 11, 2007 1:18 am

am reveit :D

ma bucur sa va regasesc... pe toti
trenuletz
Membru Junior
Membru Junior

intamplare hazlie...

Mesajde Haidu Sebastian » Lun Apr 16, 2007 10:20 pm

buna seara,

tocmai am citit si eu intamplarile hazlii de mai sus si mi-am adus si eu aminte de o faza tare.

era acuma vreo 3-4 ani cand a venit un prieten din ocna mures
in aiud la nunta. ma intalnesc cu el in oras pe la 20:00
si ma intreaba: unde se tine in aiud nunta langa o biserica? pt ca ma trimis mama si tata ca ei nu au putut veni. si eu ii zic de restaurantul de la 3 paduchi, de langa catedrala.
prietenul meu pleaca la nunta si pe la 01:00 dimineatza ma intalnesc cu el (mergea la ocazie spre casa) si imi zice: mai seby, m-am dus la nunta unde mi-ai zis tu si am ramas pana pe la 23:30 si am dansat si am mancat bine dar nu cunosteam pe nimeni. si am am intrebat pe cineva daca mirii sunt cei de care mi-a zis tata si mi-au zis ca nu sunt ei. dupa aceea am plecat la Otelul ca acolo era nunta la care trebuia sa ajung. Am lasat cinstea acolo si apoi am plecat spre casa.

Cand am auzit ca baiatul a mancat si a dansat cu toata lumea la o nunta si apoi a plecat la o alta unde nu a consumat nimik si a lasat cinstea, m-am prapadit de ras. :)))
ORI O DAI, ORI N-O DAI!
Haidu Sebastian
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Horvath » Sâm Mai 05, 2007 1:02 pm

Ce tare-i faza. Faci gaura la o nunta si dai cinste la alta.
Mi-am adus aminte de filmul "Spargatorii de nunti".
ich weis, was zuviel ist, das ist zuviel.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Înapoi la Aiudeni de peste tot