left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Carti de colorat pentru adulti

Avetzi un hobby pe care vretzi sa-l impartashitzi cu restul lumii. Aici este locul in care il putetzi face cunoscut

Carti de colorat pentru adulti

Mesajde arty fact » Sâm Mai 12, 2007 5:34 pm

Cand zic "adulti" nu ma refer la continuturi cu tenta erotica!
Tot lucrand cu copiii la gradinita si vazandu-i cat suflet pun la colorat mi-am adus aminte de paginile din copilarie si la faptul ca niciodata nu m-am saturat de colorat si desenat.Mai am acasa cateva carti vechi de colorat (chiar si din vremea tatalui meu).Sa-mi gasesc o scuza (caci puii de roman ajunsi la 31 de ani :-) nu coloreaza doar din placere, ci pentru a invata despre culori si cum se potrivesc intre ele mai bine pentru alte scopuri, mai marete!)am cautat carti de colorat mai complexe, ca si forma si tematica, ceva ceea ce poate fi gustat si de oamenii mari si am gasit/comandat de pe net reviste tare frumoase (colectia "Dover Coloring Book"), cu modele inspirate de lucrarile casei Tiffany, lui William Morris, tapiterii medievale, mandale, etc).Se pot colora in creion, carioci, acuarele, ulei...
Eu am cumparat niste pixuri cu gel de diverse culori cu sclipici (glitter pens).Aluneca f usor si culorile sunt tare dragute.Hartia este simpla sau cerata si transparenta, astfel incat sa poti sa colorezi pe ambele parti acelasi model si sa si poti atasa de geam pentru a imita efectul vitraliilor.

Adevarul este ca in Romania lipsesc aproape cu desavarsire magazinele de arts and crafts sau pt hobbyuri.Lumea nu are timp sa se ocupe cu asa ceva , iar adultii in special gasesc acest fel de activitati drept frivole sau facute numai de artisti/profesionisti (ex: confectionarea de masti,modelism, felicitari si carti postale, etc). Sunteti de acord?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde claudiu » Dum Mai 13, 2007 6:38 pm

cu cata pasiune am dat click... pe titlu. :D

anyway... nu ma pricep la desenat.La desenat ai nevoie de skill iar eu prefer sa las camera foto sa deseneze pentru mine. The thing ce imi place about it... e ca nu ai nevoie de skill ci doar de idee si un moment bun.

Si idei thanks god ... am destule.

[url=http://clocky.ro/dwn/despartire.jpg]Behold!
[/url] :)
"The only thing that ever really frightened me during the war was the U-BOAT peril" -Sir W.Churchill
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Joi Mai 31, 2007 9:57 am

asteptam pozele tale in sectiunea de fotografii realizate de aiud: "foto aiudeni"
http://www.aiudonline.ro/fotoaiudeni/
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Re: Carti de colorat pentru adulti

Mesajde alina_popa1 » Joi Mar 04, 2010 12:43 pm

Si mie imi e dor de artie de colorat. Ca sa imi mai treaca dorul cnfectionez felicitari pentru pretenii mei.
alina_popa1
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Înapoi la Hobby