left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  
    
 
 
cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro
 
AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni
 

Chimistii se nasc si in Muntii Apuseni, la Bistra, ...

Articole care au aparut despre Aiud, despre aiudeni.

Chimistii se nasc si in Muntii Apuseni, la Bistra, ...

Mesajde robilix » Mie Ian 26, 2011 10:24 am

Ziarul Unirea - 26 ianuarie 2011

Chimiştii se nasc şi în Munţii Apuseni, la Bistra, Abrud sau Câmpeni

Etapa judeţeană a olimpiadei de chimie desfăşurată recent la Şcoala “Ion Agârbiceanu” Alba Iulia şi-a desemnat câştigătorii, ne-a informat prof. Erica Corduneanu, inspector şcolar de specialitate la IŞJ Alba.
Laureaţii sunt următorii: lclasa a VIII-a: 1. Andrei Dogaru – Şcoala “Sf. Iosif” Alba Iulia, 2. Eugenia Boca – Şcoala “Iuliu Maniu” Vinţu de Jos, 3. Nicoleta Pavel – Grupul Şcolar “Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud, menţiuni: Andrei Ianc – Şcoala “Mihai Eminescu” Alba Iulia, Casiana Ekart – Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebeş, Marius Adam – Şcoala “Nicodim Ganea” Bistra, Roxana Palcu – Colegiul Naţional “Titu Maiorescu” Aiud, Simona Scrob – Şcoala “Nicodim Ganea” Bistra, Iulia Grecu – Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebeş, Ligia Novăcean – Şcoala “Vasile Goldiş” Alba Iulia, Roxana Sâmpălean – Şcoala “Avram Iancu” Alba Iulia, Diana Potor – Şcoala “Vasile Goldiş” Alba Iulia, Cristina Dulău – Şcoala “Toma Cocişiu” Blaj, Ciprian Tincu – Şcoala “Silviu Cărpinişianu” Sebeş, Denisa Sălcudean – Şcoala “Ion Pop Reteganul” Sâncel, lclasa a IX-a: 1. Diana Borcău – Liceul “Sf. Iosif” Alba Iulia, 2. Cadmiel Moldovan – Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureş, 3. Cătălin Sărătean – Colegiul Naţional “IM Clain” Blaj, menţiuni: Ioana Bota – Colegiul Naţional “Avram Iancu” Câmpeni, Paula Comşa, Iulian Coropetchi – ambii de la Colegiul Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia, Daniela Jutra – Colegiul Naţional “Titu Maiorescu” Aiud, Anamaria Zah – Colegiul Naţional “Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, Vasile Bărbănţan – Colegiul Economic “D.P. Marţian” Alba Iulia, lclasa a X-a: 1. Graţian Jurj – Colegiul Naţional “Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia, 2. Delia Lie – Colegiul Naţional “Titu Maiorescu” Aiud, 3. Anca Anghel – Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebeş, menţiuni: Mădălina Raiu, Andreea Marc – ambele Colegiul Naţional “Avram Iancu” Câmpeni, Ivan Cioban, Diana Furdui – ambii Grupul Şcolar “HCC” Abrud, lclasa a XI-a: 1. Alina Budiu – Colegiul Naţional “IM Clain” Blaj, menţiuni: Teodora Scrob – Colegiul Naţional “Avram Iancu” Câmpeni, Anamaria Marian – Colegiul Tehnic “Apulum” Alba Iulia, lclasa a XII-a: Cosmina Gligor – Colegiul Naţional “Avram Iancu” Câmpeni.
Ocupanţii primului loc de la fiecare clasă, la care se adaugă eleva clasată pe locul secund la clasa a VIII-a, s-au calificat pentru faza naţională, care se va desfăşura în perioada 30 ianuarie – 6 februarie, la Timişoara.
Robert GHERGU
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
Avatar utilizator
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline
 
Mesaje: 5638
Membru din: Vin Noi 15, 2002 2:40 pm
Localitate: Cluj, Romania / fotolix.ro

Înapoi la Articole, publicatii, ziare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron
top
right  
  img   img  
Powered by Robilix WEB
Valid XHTML 1.0 Transitional This document validates as CSS!
Copyright AiudOnline.ro © 5.0
:: 2002 - 2012 ::
   
Robilix WEB - Web Design & Identity  |  Foto Robert Lixandru  |  Fundatia "Inter-Art"  |  Centrul Cultural "L. Rebreanu" Aiud  |  Loteria vizelor  |  Rent a car  |