left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Cluburi de sport

Manifesatiri sportive ... anunta data lor, comenteaza partidele, spune-ti parerea despre sportivi.

Mesajde arty fact » Sâm Mar 29, 2003 6:24 pm

In primul rand trebuie facut sport! Degeaba discutam, daca nu il practicam.Stiu ca exista si ceva club de aerobic pt doamne in Aiud, insa nu stiu cat se lucreaza.Aici, in Helsinki, am auzit ca merg si barbati la fitness, iar o sedinta inseamna mult efort, miscare si transpiratie, nu doar ridicarea piciorului la 10 cm de pamant...prin Aiud am vazut o d-ra alergand, cu prosop pe dupa umeri si iti zic, facea discrepanta, iar lumea o privea ciudat.
Personal, mai jucam cate un tenis cu un amic, pe terenurile din parc. Vara lumea se duce la strand, la innot si uite asa, se mai misca cate ceva...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DOLPH`` » Joi Apr 03, 2003 2:52 am

In primul rand trebuie facut sport! Degeaba discutam, daca nu il practicam.......Asta cred ca imi suna mie....nu?!!

Din Pacate eu nu pot sa practic aproape nici un sport din cauza unui accident care l-am avut la Picior......Mai jucam si eu fotbal pana mi sa agravat mai tare situatzia la picior...Dar eu nu cred ca trebuie neaparat sa faci sport ca sa potzi vb despre el.Oricum asta e Opinia mea si sper ca prin afirmatzia asta sa nu jignesc pe nimeni

Cam atat pe azi:)
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Apr 03, 2003 11:14 pm

Draga Dolph, nu stiu daca m-am gandit la tine cand am scris, dar cand am citit mesajul tau,acum, mi-am adus aminte ca ai si tu usoare probleme in ast sens si da, nu e o rusine.Sper sa nu te simti ofensat. Eu imi recunosc public deficientele.Crezi ca e bine sa fii anorexica? Sau cu fatza taiata? Nu, dar te adaptezi si faci ce se poate.Si eu cam evit sportul prea mult, din motiv ca nu vreau sa pierd kg ci sa castig.Tu esti un tip deosebit si trebuie doar sa fii sanatos. Atat. Daca te simti bine cum esti, e perfect.Te rog, nu te supara pe mine, m-ar intrista teribil...:-( Si imi pare rau de accidentul tau.Insa intr-adevar, trebuie facuta miscare (nu neaparat jogging sau box sau fotbal!).Pur si simplu miscare.Se spunea si despre copiii de azi, toti aproape au uitat ca mai exista si joaca afara. Totul este calculator, ore particulare, scoala, TV... o ora platita de innot sau tenis nu e suficient! Ne anchilozam.Dansul este o forma placuta de miscare, dar cand intri in discoteca cu fum si igrasie, iesi mai mult in minus decat cu avantaje pt sanatate... asa ca...?

arty fact, aprilie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DOLPH`` » Mie Apr 09, 2003 1:55 am

Eu nu ma supar pe nimeni si nici eu nu sunt genul de om care sa nu-si recunoasca defectele..Si e adevarat ca in afara calculatorului e bine sa mai faci si Sport........Dar copii din ziua de azi se pare ca intre sport si calculator aleg varianta calculatorului ceea ce nu e foarte bine pt varsta lor....Imi aduc aminte cu mare placera cand va dadeatzi cu rolele pe bulevardul din Micro...Sincer prima data can v-am vazut mi sa parut putzin cam ciudat...Probabil din cauza varstei...Sper ca nu v-am suparat dinou ca pomenesc de varsta..Dar eram obisnuit sa vad doar copii de 10-18 ani cu rolele:).O singur lucru mai vreeau sa zic...Sport=Sanatate si nu conteaza cred de varsta pe care o ai:) Si inca ceva..... In Discoteca nu am mai intrat cam de 1 an tocmai din aceasta cauza cu toate ca sunt si eu fumator dar ....deja cred ca plictisesc lumea:) Va las deja e tarziu si maine dinou la munca:)
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mie Apr 09, 2003 11:29 am

Nu e nici o problema, niciodata nu mi-am ascuns varsta.Curand voi avea 27 ani, dar reactia ta de surpriza a fost doar normala , facand parte din societatea romaneasca. Repet, aici sunt batrani de 50-60 ani, carora nu le pot tine "pasul" cand e vb de alergat, patinat, schiat, mers cu rolele.Romanul prefera prejudecata comoda, in locul sanatatii lucrate...:-)Te-ar ajuta sa te lasi si de fumat. Esti tanar, situatia e reversibila, dar tu o agravezi doar cu mentalitatea deprimata, lipsindu-te de o sansa... din cate te cunosc eu, esti o persoana admirabila, ar trebui sa ai incredere in tine, atunci si ceilalti te vor vedea cu respect.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DOLPH`` » Lun Apr 14, 2003 11:56 pm

Diferentza de varsta nu e chiar asa de mare .Si eu in curand o sa fac 24 de ani.........cat despre Fumat ai dreptate dar cam greu ma pot lasa de fumat:PCat despre sport ai dreptate.Ar trebui sa ma apuc usor si de asta.
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Apr 15, 2003 12:19 pm

Evident, lucrul trebuie inceput usor, nu trebuie sa faci supraefort si sa cazi pe jos de atata alergat.E valabil si cu slabitul- o multime de oameni fac greseala de a lua pastile, de a fuma, de a renunta brusc la hrana sau a manca doar legume- toate astea sunt strategii gresite si care iti agraveaza situatia. Eu ma mir de Marlon Brando, ca e star mare si banuiesc ca are bani de fitze, saloane si cluburi de sanatate, dar s-a apucat sa slabeasca 40 kg in 60 zile (parca asa citeam...) si l-au dus cu targa, lesinat, la spital, conectandu-l la perfuzii.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DOLPH`` » Joi Apr 17, 2003 3:56 am

Intradevar e adevarat ce zici tu....Si eu cred acelasi lucru ca nu e bine sa incepi dintr-o data.dar eu mai am o problema HiperTiroida sau cam asa ceva se numeste....Si la medicamente nici nu m-am gandit.Am reusit cu eforturi f meri sa slabesc in 3 luni 10 kig
Dar din cauza de la boala asta care o am la Glanda tiroida m-am ingrasat inapoi in 2 saptamani:PMai exista o singura solutzie Operatzi -care e foarte riscanta .Pot sa raman fara voce:P
Asta e trebuie sa ma multzumesc cum sunt momentan
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Apr 17, 2003 2:21 pm

Pai tiroida e lucru serios.Trebuie sa faci doar ce e prioritar si asta doar tu si medicii stiti!Eu iti doresc sanatate si numai bine!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde DOLPH`` » Mie Sep 10, 2003 1:04 am

Se pare ca am cam deviat deja de la Sport la cu totul altceva....Si nimeni nu mai prea are chef sa zica ceva aici....Oare de ce?

Defapt despre sportul din Aiud cam putzine de zis.Nu se mai aude mai nimic din pacate despre el.Chiar daca deviez dinou de la subiect Urez Succes Echipei Natzionale pt meciul de maine seara cu Danemarca.

Hai Romania!!!!! :band:
DOLPH``
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Mie Sep 10, 2003 2:01 am

ROMANIA RULZ!!! :)))

la cota de pariuri :
danemerca - romania

1 - 1.9
x - 3.2
2 - 3.7

am ajuns rau ... :P
oricum pentru cei ce nu shtiu :D unirea joaca cu oradea etapa viitoare (va fi meci tare sambata asta!) si dupa aceea cu steaua , meci transmis la prima tv ... cred ca o sa pun ceva poze de la fc unirea - steaua . voi fi ACOLO ! :)
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde sabu » Vin Sep 12, 2003 4:38 am

:(

nu ma mai uit la fotbal!

pt mai multe informatii vedezi postul de la rezultate ...
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Lov3r_boy » Lun Sep 29, 2003 4:43 pm

si eu sunt nervos din pricina rezultatului :evil: da ce sa faci omule asta e .. tre si destea ... cu toate ca deja sunt prea multe ... WTF!! le dam clasa la mondiale ... ca la europene le zicem PA ...
Trouble with Windows? Reboot.
Trouble with Linux? Be root
Lov3r_boy
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde Haidu Sebastian » Vin Noi 11, 2005 3:43 pm

CLUBUL COPIILOR MAI EXISTA?
CE FRUMOS ERA? MULTE DOMENII DE ACTIVITATE!SE FACEA SI O ZII CU TOT FELUL DE DEMONSTRATII (KARTING, DESENE, DANSURI, ETC.)
???
ORI O DAI, ORI N-O DAI!
Haidu Sebastian
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde sabu » Vin Noi 11, 2005 6:04 pm

era fain aia e adevarat ... :) ma intreb daca mai exista cluburi ale copiilor si in alte orase inafar de aiud ...
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Re: Cluburi de sport

Mesajde adilondra » Mar Feb 08, 2011 8:44 pm

Buna,

E vreo sala de gym / culturism in Aiud? Vin pentru o saptamana, si nu as vrea sa-mi intrerup programul.

merci anticipat,

Adi.
adilondra
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde robilix » Mar Feb 08, 2011 8:59 pm

buna,

am postat intrebarea si pe FB
http://www.facebook.com/AiudOnline
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde MMA Transilvania » Sâm Dec 17, 2011 7:03 pm

robilix scrie:Ce se mai intampla in Aiud in domeniul sportiv? Mai exista cluburi, si daca da care?

Din octombrie 2010 doi aiudeni, Haidu Sebastian Ioan si Lorincz Marcel, au deschis la Cluj-Napoca un club de arte martiale mixte. Momentan CS Mixed Martial Arts Transilvania Cluj-Napoca are inscrisi 30 de sportivi cu varsta cuprinsa intre 14-35 de ani, atat baieti cat si fete. Antrenamentele se tin in sala de Atletism din Parcul Babes, str Pandurilor, nr 7. Desi clubul este infiintat doar de un an si jumatate, datorita investitiilor facute, dispune de echipamente de protectie (manusi mma, manusi kickbox, tibiere, protectii pentru piept si abdomen, scoici, etc.), echipamente pentru antrenament (saci de box, double end ball, speed ball, palmare, etc.) precum si de 2 suprafete de lupta (tatami) de 100 mp fiecare.

Pagina web a clubului este http://www.mmacluj.ro - aici puteti vedea cateva poze si filmulete de la antrenamente. Pagina nu este finalizata dar se incearca sa se actualizeze in cel mai scurt timp.

CS MMA Transilvania Cluj-Napoca ureaza tuturor aiudenilor Sarbatori Fericite si Un An Nou Plin de Realizari!

CS Mixed Martial Arts Transilvania Cluj-Napoca
http://www.mmacluj.ro
contact@mmacluj.ro
"Invincibility lies in the defence; the possibility of victory in the attack."
--------------------------------------------------------------------------------
http://www.mmacluj.ro
MMA Transilvania
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Anterior

Înapoi la Sport