left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Voluntar la politie si spital

Te supara, te deranjeaza ceva, cineva din Aiud? Spune-ti "offfffff"-ul aici.

Voluntar la politie si spital

Mesajde sergiu » Vin Feb 24, 2012 5:16 pm

In Tg.Mures aia de la politie fac voluntariat cu cetatenii,le da o insigna o legitimatie,blaa blaaa tricouri cu voluntari pt politie sau ceva de genul si curios e ca sunt multi care se implica in chestia aia si ca voluntar nu trebuie sa faci nimic decat sa anunti politia in caz de nevoie si sa anunti anumite incalcari de lege,de intervenit mai putin, dar simpla prezenta al unui voluntar are impact mare asupra tuturor cu intentii mai dubioase si asa se mai reduc din infractiuni si alte chesti,,,,eu cred ca ar fi o chestie buna si in Aiud si nu numai,,si pana la urma nu costa nimic pe nimeni,MAI MULTA SIGURANTA PE STRAZI,SCOLI .................................etc. si alte beneficii pt cei tineri care isi pot face o viziune pt viitor.Si cred ca chestia asta cu voluntarii se poate aplica si la SPITAL,mai inveti sa dai un prim ajutor,nu mereu sunt doctori la fatza locului sa salveze situatia si multi mor din cauza ca altii stau si se uita la ei fara sa stie ce sa le faca sau o fac gresit,dupa mine ar fi super bine.......... :bye:
sergiu
Membru Junior
Membru Junior

Re: Voluntar la politie si spital

Mesajde raluca popan » Lun Iul 02, 2012 4:30 pm

da, asta e o idee foarte buna! intrebare: cum procedam sa o implementam?
raluca popan
Membru Junior
Membru Junior

Înapoi la Ce te deranjeaza in Aiud?