left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Aiudeni in Europa, viata de acolo

Informatii in materie de emigrare, viata in strainatate.

Moderator: JustAngel

Re: Aiudeni in Europa, viata de acolo

Mesajde Horvath » Sâm Noi 08, 2008 5:56 pm

La brutarie lucrez, dar momentan sunt in tara iarasi (vacanta de iarna) si ma intorc doar in februarie. Da intradevar e la inceput si in grecia nu faci bani ca sa te imbogatesti, dar duci o viata buna si permiti mult mai multe. Am prieteni care castiga 2600 pe luna dar sunt acolo de 15 ani si profita de toate avantajele (somaj, asigurare medicala si etc.)
Mersi pentru cuvintele spuse despre expozitie, dar sper ca am sa revin cu o alta expozitie cad de curand deoarece am idee pe inca o tema si vreu sa o materializez, intradevar a fost prima mea expozitie personala.
Apropo de grecia, acolo in constructii se castiga cam 45-60 euro pe zi, dar te rupe in acele 8 ore de lucru, dar sunt alte locuri unde poti lucra de exemplu, bucatar, ospatar unde nu se castiga mult dar mai vine ciubuc si nu te omori cu munca.
Daca vrei sa duci o viata buna si sa fi si in vacanta creta e super.
Horvath
Membru Expert
Membru Expert

Re:

Mesajde demiurgul2000 » Vin Oct 19, 2012 2:47 pm

stefania scrie:sincer, Arty, m-ai lasat cu gura cascata :shock: referitor la chiria pe care o platiti! m i se pare astronomica, la prima vedere. dar probabil ca in pretul asta beneficiati de anumite facilitati, cred, nu? am mai auzit de chirii mari si in alte orase din Europa, dar asa de mari, nu. nici verisoarele mele din Spania nu se descurca prea bine cu chiria dupa cate stiu, dar ar trebui sa spuna ele mai multe daca vor.

Nu mi se pare deloc ma re pretul chiriei. Eu locuiesc in Norvegia si platesc 1200 de coroane pt un apart cu 2 camere.
demiurgul2000

Re: Aiudeni in Europa, viata de acolo

Mesajde claudiu » Vin Oct 19, 2012 8:14 pm

aia era prin 2008 ;-)

Trece vremea ,este?
claudiu
Membru Expert
Membru Expert

Anterior

Înapoi la Aiudeni in strainatate