left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

La o vorba aiudenii

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde arty fact » Dum Mar 23, 2003 12:58 am

Da, fain pusa problema de Dancor. Metropola, iadul care atrage, satucul de vacanta - paradis nu mai mult de doua saptamani (pana te recreezi, calmezi si esti gata sa lupti iar...).Are dreptate insa si Robi- nu poti trai in permanenta vacanta si inactiune, ai nevoie de afirmare profesionala (ceva diferit de vacar sau sofer :-)).Unui tanar i se potriveste orasul mare, unui pensionar sa zicem- Aiudul linistit.

arty fact, martie 2003
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Lun Mar 24, 2003 5:01 pm

am copilarit in centrul Bucurestiului si-am parasit casa parinteasca acum 7 ani si cam de 10 sunt pe picioarele mele. intotdeauna cand veneam la bunici oamenii ma "botezau" regatana. ma infuriam la culme pt. ca nu ma consideram altfel decat ei si cu toate astea da, eu nu sunt 100% ardeleanca.
- lumea s-a obisnuit, poate, nu le pasa, se gandesc ca posibilitatile de a incepe o viata noua sau de a o continua pe cea actuala sunt mai reduse, nu au curajul de a-si recunoaste siesi dezavantajele, sau poate ca multora chiar le place viata tumultoasa din marea "metropola".
- urat din partea lor ca nu vor sa auda, in locurile astea omul se dezumanizeaza mult mai repede!
- da, recunosc ca omul vrea mai mult, tot mai mult, iar aici sansele de a te realiza profesional sunt mai mari, dar eu sustin "sus si tare" ca voi pleca de aici inainte de pensie!
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Dum Apr 06, 2003 3:14 pm

Pentru Aiudenii de peste tot trimit niste poze ca sa vad daca reusesc sa recunoasca si pe citi vor recunoaste, si totodata sa mai miscam putin discutiile , tare mult as dori sa observ mai multa revigorare pentru toti aiudenii participanti - indiferent calibrul,virsta,conditia sociala,etc.etc,
Vreau opinii . si de ce nu sa continuam jocul cu cit mai multi implicati?
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Dum Apr 06, 2003 3:20 pm

revin la mesajul transmis anterior - pozele nu incap deoarece sunt mai mari de 75kb. Vom face ajustari si revenim .. multumesc
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 5:17 pm

- Culmea - si pe aceasta pagina nu a mai umblat nimeni de un an - din 04.06.2003 !
- sa vedem ce s-a intamplat de atunci ?
- robilix spunea pe 22.03.2003 ca raspuns la o tema anterioara - despre consumul nervos in metropola, el fiind metropolitan mai vechi .. citez : .. daca esti ardelean poate ca multi nu au aceasta problema ( a enervarii ) - inclin sa-i dau "partial" dreptate, deoarece din propria mea experienta - probabil o parte dintre voi stiu ca lucrez in Bucuresti de exact 11 luni - imi dau seama direct de reactia oamenilor in tumultul vietii cotidiene ale scumpei noastre capitale - ceea ce nu reusesc sa inteleg este ... de ce sunt unii oameni tampiti, indiferent ca sunt la volan sau pe trotuar ? - desi acesti oameni ar avea posibilitate sa se controleze;
Constat ca la capitolul "[u]Aiudeni de peste tot , care are 16 pagini in care eu am scris astazi 03.07.2004, 16 mesaje - ca nimeni nu a mai intervenit de foarte mult timp - de ce ? , sau plictisit de aceste teme ?
Ma rog - mergem pe alta capitol sa vedem cum stam acolo !
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Aiudeni de peste tot