left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Sugestii "Galeria foto"

Nu iti place ceva? Ai gasit o eroare? Spune-o aici ...

Mesajde robilix » Dum Feb 09, 2003 11:53 am

:)
mie nu poate decat sa imi para bine cand vad ca se misca ceva

am avut odata o idee, fiecare inscris in pagina aiudului sa trimita la toate cunostintele lui, colegi, fost colegi de liceu, facultate, munca ... sau mai stiu eu un email cu existenta acestei pagini, cu existenta acestui forum

poate asa ne facem mai cunoscuti, vor afla mai multi de noi
sau poate vor veni pe forum si ei
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Mie Feb 12, 2003 8:30 pm

pai as avea o sugestie . ma uitam la pozele de pe site si mi-am zis : aici is prezentate toate bune si frumoase. eu zic ca ar fi corect sa faci si o sectiune cu "za bad parts" a aiudului ( zona locuita de rromi in drumul spre parc, valea poluata , drumuri catastrofale si bineintzeles si prea frumoasa cladire din centru inceputa in '88 si nici acum terminata ...
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mie Feb 12, 2003 9:04 pm

Nu ai vazut?
http://www.aiudonline.ro/imagini/asanu.php

dar chiar nu as vrea sa ne mandrim cu astea pe pagina unde incercam sa atragem turistii :)
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Mie Feb 12, 2003 9:36 pm

extraordinar ! :) chiar nu am vazut ... oricum ... caminu de baietzi nu mai e camin de baietzi . acolo e o parte a colegiului titu maiorescu . sunt clase acolo ! am fost ACOLO ! mai bine nu mergea ... frig , urat , peretzii distrusi , am vazut o usa gaurita ... nasol rau nasol ...
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ][|TMAN » Sâm Aug 02, 2003 6:19 pm

In legatura cu taierea porcului ... :flame: atat sadism nu am ma vazut in viata mea... ar trebui ce interdictie pt cei sub 21 de ani, deoarece nepotul meu era langa calc cand ma uitam la porc si a inceput sa planga,si a inceput sa ma intrebe daca pe porc il doare si i-am spus ca nimeni nu a fost ranit la filmari.. Am fost nevoit sa mint cu mare inversunare. Acele imagini m-au ingrozit si pe mine . Nu stiu ce i-ati facut la saracul porc dar arata ingrozitor,un porc torturat in fata a multor oameni ,si nimeni nu a intervenit ,ca niste hinghieri .Este ca si cum ai faci poze la autopsie. Daca asta si era scopul de a ingrozi lumea si sa trecem la iarba (sa devenim vegetarieni)..
And the people .... , the people ....
Beat him to death with the rock!!
][|TMAN
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Dum Aug 03, 2003 4:39 pm

Mai intai de toate, salutari noii pagini, cu aceiasi vechi membri!:-) Am revenit si eu din concediu, insa despre asta voi detalia la capitolul calatoriilor.Robi, arata bine pagina,putin complicata pt mine, dar o sa verific tot, caci in fond au ramas multe, dar au fost rearanjate mult mai economicos si profesionist. Ai facut treaba buna si in privinta pozelor (cele negative nu le-am gasit la linkul indicat mai sus), iar categoria cu taiatul purcelului, sincer mi s-a parut si mie problematica la inceput. Totusi, asemeni coridei(dau exemple fresh in memorie:-)))) si taiatul porcului inseamna (la noi) o traditie si inca una interesanta (mai ales pt cei care nu au vazut nici macar porc viu, necum ritualul de sacrificare pt iarna).TMan, ce e barbar pt unii poate fi interesant pt altii. Cat despre copiii mici ar trebui verificati sa nu acceada la imagini sau informatii care dauneaza varstei lor fragede, altfel ar insemna ca 99% din comportamentul de adult ar trebui cenzurat. Nu putem toti trai in pampershi sau sa ne uitam numai la "Mary Poppins". Gandeste-te la alte surse (ex-Tv si filme cu violente gratuite!)- din pacate , mai devreme sau mai tarziu copiii nostri tot iau contact cu societatea si realitatea, care nu sunt tocmai roz si ideale.Inseamna sa devii adult, am trecut si eu, ai trecut si tu prin asa ceva. Citeste-i copilului istoria catolicismului si va ramane marcat de groaza pe viata, ca asta e, nah...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Dum Aug 03, 2003 7:28 pm

bine ai revenit

complicata probabil ca si noutate, o sa te obisnuiesti si o sa iti placa poate mai mult.

iar ca taiatul porcului ce pot sa spun? a fost prezentat doar ca o traditie, nimic mai mult. oricum ea este prezentata la galeriile deschise membrilor si nu in galeria aiudonline, ca si poze aiudene.

robilix
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde FantomLord » Dum Sep 07, 2003 9:56 pm

As mai vrea daca se poate sa mai bagati poze dealea cu porci mutilati :oops: .Parerea mea ca ii ajuta pe oameni sa realizeze cat de rea e viata si ca nu totul este roz .Dar nici ca data trecuta , pozele acelea pur si simplu mi-au facut greata ,pozele alea erau adevarate ? sau din ceva film ?
Eu tai porcul de 30 de ani si nu am vazut asa ceva ,sigur era porc?.daca tot va plac sadismele astea ce ar fi sa bagati o rubrica "caini calcati de camioane"
Fall to your Kneez !!! BOW TO THE PHANTOM LORD!
FantomLord
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde ][|TMAN » Dum Sep 07, 2003 9:57 pm

Daca i areti unui copil aceste caractere: ][|TMAN isi da seama imediat despre ce este vorba dar cum "adultii" nu mai au imaginatie nu isi dau seama ce inseamna si zic pur si simpu : "TMAN" ce e si aia? Toba Man, TurboMAN , TiclazauMAN, prosti. E simpu HITMAN!! :shock:
And the people .... , the people ....
Beat him to death with the rock!!
][|TMAN
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde robilix » Lun Sep 08, 2003 11:39 pm

pentru a nu mai crea probleme celor cu inima slaba am scos acele poze cu porcul
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde sabu » Mar Sep 09, 2003 1:03 am

pacat robi :) era tot mai interesant :) tot mai multe discutii ajungeau la porcu respectiv .
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Sep 09, 2003 5:06 am

Robi, regret ca ai scos pozele, dar poate e mai sanatos, din moment ce lumea nu vede sensul... la fel se intampla si cu gestul marinimos al lui Hitman de a ma corecta. Ce-i drept nu poti fi la curent cu toate, indiferent ca esti adult sau copil(sunt sigura ca nici Hitman nu pricepe multe din mesajele mele sau limbajul de specialitate in filosofie, arta, domenii de care ma ocup eu , inca invatand... mereu invatand). Insa eu am recunoscut demult aceste lipsuri (vezi rugaminti adresate Adelinei, scuze daca nu adaug acum toate "l" si "n" preferate de ea- de a folosi traditionalele cuvinte in loc de stiu eu ce comenzi pe care sunt sigura ca nici altii nu le inteleg sau prefera incluse in conversatie uzuala). Cand nu stii, intrebi. Cand vezi ca lumea nu intelege, ajungi sa dai si explicatii. Mi se pare natural.Putea fi mai rau daca interpretam ad literam ce ai scris- cum ar fi fost sa te apelez Man Paranteze?;-)... pt ca asta e unul, primul din sensul semnelor grafice folosite de tine.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde robilix » Mar Sep 09, 2003 9:33 am

Da, pate e mai bine asa ... desi nu cred ca acel eveniment traditional de taiere al porcului a fost cel mai sadic eveniment care se gaseste pe internet ... dar se pare ca deranjeaza. E mai bine asa.

Dar totusi pentru cei interesati va ramane un link de aici:
http://www.aiudonline.ro/imagini/membrii/?page=20
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Mesajde stefania » Mar Sep 09, 2003 9:49 am

sunt si eu putin dezamagita, asta e.
de aceasta traditie eu sunt privata aici, in Bucuresti si chiar eu , putin mai slaba de inger decat multi care acceseaza pagina ador spectacolul si in fiecare iarna imi aduc aminte cu nostalgie de traditiile care incet, incet, au cam disparut. :(
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Mar Oct 28, 2003 12:24 pm

a venit toamna, sau poate iarna? :) la ce frig a fost zilele astestea ...

frunzele au inceput sa cada ... iata cateva poze in galeria foto
http://www.aiudonline.ro/imagini/main.p ... at=99&l=ro

robilix
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Anterior

Înapoi la Sugestii, reclamatii privind pagina