left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

"Post" de moderator pe acest topic :)

Toata lumea o asculta, acum este timpul ca toata lumea sa-si spuna parerea.

Mesajde tuti » Lun Dec 22, 2003 11:35 pm

La mine e cam incurcat .... :) i-mi place muzica buna :lol:
Acum de exemplu ascult o melodie (Anna Lesko - inocentza) la auzul careia muuuulta lume rade ... mie-mi place :wink: i-mi mai place : E Type ; UB40 ; Scorpions ; Holograf ; Voltaj ; nu stiu , nu am o formatie care sa pot zice ca ei sunt idoli mei ... i-mi plac multe genuri muzicale , si , looool culmea! uram opereta ( mama era cantareata de opereta ) nu a reusit nimeni pana acum sa ma duca la opera , pana "acum" inseamna pana acum o saptamana :wink: cand o persoana mai "speciala" a reusit cu greeeeu sa ma convinga , si mi-a placut ... nu stiu , cred ca am inebunit , dar mai vreau sa ma duc ... :roll: am luat-o pe aratura cred ... nu ? :?: :idea: :evil:
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Dec 23, 2003 1:35 am

Tuti, din ceea ce am inteles, apreciezi muzica dupa... ureche, dupa ceea ce personal iti place. Ceea ce e un lucru bun si normal, insa te-ai gandit ca ai nevoie si de o cultura muzicala, in sensul de a putea interpreta teoretic ceea ce asculti? Opera ti-ar place de pilda si mai mult daca ai cunoaste viata compozitorilor, continutul si povestea compoziitiilor lor, procesul prin care s-au creat aceste sunete minunate si ce au inspirat ele creatorilor si ascultatorilor. Astfel ti-ai imbogati gama de simtiri vizavi de muzica, indiferent de gen. De pilda, eu ma simt tare frustrata pt faptul ca nu recunosc usor o piesa clasica, desi am ascultat simfonii de cand eram mica. Nu e vorba de auz muzical, ci de faptul ca nu am destule chei de acces spre acest fel de muzica (cultura, for God's sake!). Normal ca e mai usor a te descurca in rock sau pop sau disco, genuri foarte populare si difuzate, a caror interpreti umplu ziarele de specialitate sau tabloidele...
eu zic sa profiti de faptul ca ai o mama a carei meserie este atat de frumoasa si nobila si sa absorbi ca buretele din experientele ei, din cunoasterea ei. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde tuti » Mar Dec 23, 2003 1:40 am

Ce profesoara spuneai ca esti ? (ai fost ) Pentru ca , intradevar stii multe ! :wink:
Harry, that`s my name!
tuti
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Dec 23, 2003 1:47 am

Am fost profesoara de socio-umane. Acum sunt femeie de serviciu in Finlanda. Cred ca meseria nu reflecta intotdeauna cine esti sau ce poti sau ce stii, nu? Stiu multe, pt ca in ziua de azi esti obligat sa stii multe pt a te descurca. Sunt insa si alte lucruri importante despre care stiu jenant de putin (ex: calculatoare).

Daca vrei sa activezi acest forum, poti deschide un nou subiect. :idea: Incearca sa vorbesti despre ceva care nu s-a amintit (doar o sugestie). :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Vin Dec 26, 2003 12:24 am

ceva ce nu cred ca s-a amintit .. este facultatea .. in ziua de azi e neaparat sa faci o facultate sa te realizezi ? sau .. potzi sa itzi deschizi un magazin si cu noroc sa devii o firma mare .. (un exemplu)
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Vin Dec 26, 2003 12:01 pm

Rami, nu vad de ce ai discuta despre invatamant la modul general la topic de muzica. O sa te rog sa repeti acceasi intrebare (f utila de fapt!), dar la un subiect care trateaza asa ceva( vezi la sociale, este un subiect despre invatamant; l-am deschis acum o vreme...poate s-a si scris acolo despre acest lucru !?).
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Vin Dec 26, 2003 12:38 pm

da ai dreptate ..
cred ca am uitat pe ce foum eram:P
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Muzica