left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Aniversari

Unde ti-ai petrecut concediul, vacanta. Ce ai vazut interesant prin lume. Vrem sa stim si noi.

Mesajde stefania » Mar Sep 09, 2003 10:22 am

intr-un fel ai dreptate, Arty, dar crezi ca toti cei care isi sarbatoresc ziua de nume cunosc si semnificatia sarbatorii respective? ma-ndoiesc ca sunt prea multi, un mic exemplu ar fi faptul ca majoritatea Mariilor si Marinilor s-au inghesuit sa-si sarbatoreasca onomastica pe 15 august, necunoscand semnificatia: "Adormirea Maicii Domnului", nu prea era de sarbatorit, nu?
indiferent de religie, tinerii mai ales, prea putin cunosc calendarele bisericesti asa ca pana la urma ramane la aprecierea fiecaruia si ca sa nu intru intr-o dezbatere pe teme religioase, schimb vorba. a.. , era sa uit, astazi, cel putin dupa calendarul ortodox, isi sarbatoresc onomastica cele cu numele de Ana si pentru ele: "La Multi Ani!"
in ultimul timp sant cam greu de multumit dar ca sa nu treaca ziua fara nimic mai important si pentru ca am avut o zi lunga de lucru, iubitul meu mi-a oferit pranzul la restaurantul institutiei unde lucram, iar cu o zi in urma am sarbatorit la Festivalul Berii cu multa bere Ursus(nu eu) si mici. a fost fain.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Sep 24, 2003 9:32 pm

Se pare ca 24 e o cifra care inseamna mult pentru mine: daca exact acum o luna, prietena mea de o viata isi sarbatorea ziua de nastere, azi e randul nepotului meu drag, Iulian, cu care tocmai am vorbit la telefon si care parea extaziat de primul sau calculator, primit cu aceasta ocazie.Daca ar fi avut si internet, ar fi putut vedea si urarile mele din acest spatiu online.Sper din tot sufletul sa ne revedem curand.

Katiusa
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mie Oct 22, 2003 8:14 pm

E timpul sa mai adaugam un "La multi ani" si pt Ioan in ziua de 23 oct! Dragul nostru poet, iti uram multa sanatate si putere de a crea si sustine scheletul inca fragil al Aiudului cultural contemporan noua! :sarut:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde ioan » Mar Noi 04, 2003 9:06 am

multumesc
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Noi 04, 2003 1:22 pm

Dragul meu, ti s-a simtit lipsa pe forum. Acum gata cu chefuitul si la scris lucruri inteligente, macar de dragul nostru! ;-) hehehe...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Lun Ian 05, 2004 12:20 am

4 ianuarie: ziua doamnei Maria Pussy Gligor, ale carei poeme le puteti citi pe forumul de arta. Ii uram multa sanatate si sentimentul de implinire sa ii umple zilele cu pace si fericire. Inseamna mult pt noi si Aiud.
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Anterior

Înapoi la Vacante, sarbatori, concedii, calatorii ...