left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

2003- Oscarul sau Zmeura?

Artistii aiudeni isi publica aici lucrarile ... comenteaza-le. Nu trebuie sa fii critic de arta ... doar spune-ti parerea.

Mesajde SomeoneLikeU » Mie Mar 03, 2004 9:54 pm

cred ca zmeura :twisted: sau oscarul?....ah...nu,nu...totusi zmeura... :twisted:
SomeoneLikeU
Nou venit!!!
Nou venit!!!

Mesajde arty fact » Joi Mar 04, 2004 11:15 am

Hello... someone like me ;-)! Scuze, dar suna atat de comfy si empatic, incat... bine ai venit pe forum!
Am vazut si eu aseara in reluare gala de Oscar. Daca era sa ma iau dupa cele citite in ziare, as fi zis ca nu am pierdut nimic pt ca dormisem (o cauza buna- sanatate si serviciu). Fashionistele au criticat la greu tinuta unora (ex: Uma Thurman care arata ca o pastorita), eu am fost usor deceptionata de monopolul Lordului Inelelor (cine mai vrea sa vada sau chiar sa mearga la ceremonie unde aceleasi persoane urca de 11 ori pe podium!?), dar... surpriza, au fost si chestii dragute(ex: prezentarea lui Billy Crystal, memo-ul pt Bob Hope, premierea lui Blake Edwards!!!).Johnny Depp parea cam maroniu la chip si parca singur se interoga, in mintea lui- "Oau, oare cum am fost nominalizat cu asa film usurel si comercial?".In fine, nu mi se parea ca astepta vreun premiu.Jude Law... cheleste. E tot ce am putut remarca la acest beau, adulat de presa.Impecabila mi s-a parut "cazuta din gratii" (ale criticilor!) Nicole Kidman. Oricat ar fi de criticata e impecabila... o fi asta un motiv bun de a fi criticata?!....
Ok, va ma las si pe voi sa opinati. Ce v-a placut si ce nu la editia a -76-a?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Mar Mar 09, 2004 3:28 pm

Am vazut "Lost in translation"! Mai plictisitor de atat nu poate fi decat "Master and Commander"! :whoaw:
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mar Mar 09, 2004 3:39 pm

eu as vrea sa vad "Cold Mountain", la premiera a venit doar regizorul,
nu ma mir de lipsa actorilor, cu toate ca ar fi fost "frumos" din partea lor sa fie prezenti, dar mai ales ca nici nu le-a placut la noi, de ce sa vina? :o
Criticul de film Nistor Irina(sper ca e si critic), comenta o secventa din film unde canta cocosul, spunand ca pana si cocosul canta in romaneste! :twisted:
domnul Minghella isi cauta deja casa pe la noi, asta ce o vrea sa insemne? :?
si binenteles ca as vrea sa vad si filmul in care joaca Maia noastra, atat de
"exploziv" afirmat si cred ca nu o sa m i se faca rau, sper :twisted: 8)
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mar Mar 09, 2004 4:08 pm

Cred ca il voi urmari pe noul "Jesus" (si pe Maia) in curand... ;-) Atunci voi oferi si cateva randuri cu opinii despre atuurile acestui film controversat si totusi f comercial (am inteles ca a adus bani destui deja!).
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Ioana » Vin Mar 19, 2004 1:09 pm

si eu vreau sa vad Passion of Christ.
am auzit diverse :

ca este socant / indecent de realist
ca dupa ce l'a terminat de regizat, Mel Gibson si-a luat gandul de la sinucidere, si a inceput sa aprecieze viata asta (cica ar fi avut mai multe tentative de suicid pana acum...)
ca este un film care va schimba viata multora...

nu prea cred, asa, din principiu, nimic din cele mentionate mai sus, dar ma voi duce si eu sa'l vad, si'apoi va spun cum l-am gasit.

si Amen cica a provocat scandal in lumea catolica.... pentru mine insa, impactul n-a fost atat de mare... ce-i drept, nu traiesc in acel univers.....
voua cum vi s-a parut Amen?
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Anterior

Înapoi la Artisti aiudeni