left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Just a question.....

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde dancor » Sâm Mai 17, 2003 10:11 pm

:!: constat cu surprindere ca de la sintagma lui roby din 05.05. s-a asezat o depresie totala pe urmatoarele aprecieri ..... ce-i cu voi <fratilor> chiar asa ? dar nu este posibil ..... ce sa spun eu atunci la cei ... si ceva peste ani! - hai sa va spun citeva bune ( s-au ma rog , zic eu ca sunt bune - voi puteti spune orice ! ) numai sa va scot din "marasmul" pesimist in care a-ti intrat ( vorba cintecului .... i-auzi briul.... am incheiat citatul )
1. Lasa-i pe altii sa traiasca vieti mici - tu insa nu!
Lasa-i pe altii sa se certe pentru lucruri mici - tu insa nu!
Lasa-i pe altii sa planga de lucruri mici - tu insa nu!
Lasa-i pe altii sa-si dea viitorul pe mana altora - tu insa nu!
2. Nu regreta ca imbatranesti.Este un privilegiu refuzat multora.
3. Sa respectam planeta. Este groapa noastra comuna.
4. Umorul este in mod evident cea mai semnificativa activitate a creierului.
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Joi Mai 22, 2003 9:27 pm

Tare chestia cu groapa comuna....hahahahah
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Dum Mai 25, 2003 2:40 pm

- deci cum iti raspundeam la intrebarea din pagina cealalta, iti dai seama cam ce este in agenda mea . de fapt impropriu spus agenda pentru ca de fapt sunt mai multe... carnete,carnetele, agende, dosare cu voi volante, de unde functie de imprejurari ma inspir( odata ) si nu in ultimul rand de multe ori cand le recitesc ma fac si pe mine sa ma amuz, ai vazut ca ti-e
ti-a facut bine....... deci totul este OK . :wink: :arrow:
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde Daria » Mar Mai 11, 2004 12:07 am

Corina,

Chiar ma intrebam ce mai faci, tu si sora ta...Citind aceasta rubrica in fuga m-am lamurit, cel putin partial.

Ultima oara am vorbit cu tine acum multi ani undeva intr-un magazin din centrul Aiudului.

Intre timp te-ai casatorit, ai nascut, traiesti in SUA, si lucrezi pentru cea mai buna ciocolata din lume (spun unii, n-am incercat-o niciodata).

Daca nu-ti amintesti numele meu, poate o sa ma recunosti din poza de pe site. Daca nici asa, poate ne vom intersecta vreodata in Aiud, cand vi tu din State si eu din Canada.

Toate cele bune,

Daria
Daria
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 2:22 pm

Desi personal nu am mai fost de foarte mult timp pe formu, constat la multe din subiecte o foarte slaba activitate cu pauze de cca. 1 an, ceea ce m-i se pare foarte mult.
Pentru a pastra putin ideea anterioara lansata in aceasta pagina, si pentru a va demonstra ca nu mi-am pierdut "antrenamentul" in a culege de peste tot si de oriunde foarte multe "lucruri trasnite/sau mai putin", sa-mi reiau vechea mea placere si sa o fac pe arty sa mai rada putin, chiar daca a trecut un an de la ultima interventie - "aici'... deci sa vedem " a zis orbul":
:P abordarea unei teme .. BANII.. foarte utila ptr.toti cei de "dincolo" si acum si de "dincoace" ...
Cu banii poti sa cumperi :
- un pat,dar nu si somnul
- carti,dar nu si desteptaciunea,
- mancaruri alese,dar nu si pofta,
- haine,dar nu si frumusetea,
- o casa,dar nu si familie,
- medicamentele,dar nu si sanatatea,
- luxul,dar nu si cultura,
- distractia,dar nu si bucuria,
- colegi,dar nu si prieteni,
- laude,dar nu si respect,
Desigur,se pot cumpara multe lucruri cu banii ... dar tu incearca ceea ce nu se poate obtine cu pretul ........ BANILOR ..... :band:
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Aiudeni de peste tot