left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Un vot pentru baieti :)

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Mesajde narcotic_ » Mie Ian 21, 2004 2:52 pm

:(((( eu nu am vazut poza :)
eee...nici nu cred ca era prea mult de vazut.
cred ca scria sub poza : moto o teava puternica, pentru un barbat puternic.
:)
oare l'ar fi votat multe fete?
...feels like I'm knockin' on Heavens door
narcotic_
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Joi Ian 22, 2004 1:00 pm

moto`ul e fain .. dar nu ii se potriveste
si sa trecem la subiect;
exact nu e chiar nimic de vazut decat acelasi om dar cu un pistol la el :D pun pariu ca ai mai vazut pistoale si muschi mult mai mari la TV :D deci nu e nimic de speriat sau .. ceva incredibil. .:D:P
si cred ca intrebarea ta ar trebui pusa fetelor :D deci eu nu am cum sa itzi rasp.
orizont.designrevolution.ro
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde narcotic_ » Joi Ian 22, 2004 8:15 pm

ce fete? chiar, de ce sunt asa putine fete pe forum? :roll:
...feels like I'm knockin' on Heavens door
narcotic_
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Ian 27, 2004 2:39 pm

M-ar interesa ce ar avea de zis Ganga sau Ioana... :-)
Pana atunci trebuie sa remarcam inscrieri noi.D-ra din bratele lui Adi Tarca parca am vazut-o si la "fata Aiudonline". Nu-i grozav cand ambele parti ale cuplului se pot lauda cu frumusete? :-)
Am fost surprinsa sa vad ca baiatul cu corp atat de lucrat la bodybuilding a primit mai putine voturi decat altii.In acest caz, frumusetea fizica nu intrece popularitatea. Nu stiu cat de popular o fi insa d-l Hanu, dar se pare ca din numarul excesiv de votari toate fetele sau vizitatorii Aiudonline il voteaza macar o data pe zi! Hm... :mincinos:
A aparut si primul rocker, maghiar deasemenea! Multa bafta!
Oliviu Florea. crezi ca pozele recente amplifica calitatea ta de simpatic? :oops:

Baietii vor sa fie apreciati, asta-i cert. Curand le vor intrece numeric pe fete. Concluzie? :P
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mar Ian 27, 2004 3:27 pm

unele poze sunt chiar reusite, mai ales ca nu sunt profesionist facute(sper sa nu gresesc), mi-a placut in mod special ultima poza din "book-ul" lui Oliviu Florea. 8)
daca cumva formeaza o pereche, sunt una potrivita, parerea mea.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

despre tevi si arme de foc

Mesajde Ioana » Mar Ian 27, 2004 5:36 pm

]M-ar interesa ce ar avea de zis Ganga sau Ioana... :-)

Ioana dixit:

stiti cum sunt reclamele acelea penibile, sau afisele publicitare jenante in care vine o tanti surazatoare cu o bluza impecabila, si tu, consumatorul, inca inainte sa vezi produsul despre care este vorba... deja stii:

detergent!!!!!

(desi, daca exista si un oarecare dinamism p'acolo, s-ar putea sa fie si pasta de dinti...)

ce vreau sa zic eu de fapt?
unde nu exista imaginatie, totul este servit de-a gata.
pica para malaiata...
ca doritori sunt destui...

asa e si cu armele 'celea. daca-i de-a gata, nu-i subtil. si daca nu-i subtil, nu-mi place. si daca nu-mi place... ghinionul meu.

e drept ca nu spune nimeni ca un barbat (stereotipic vorbind) trebuie musai sa fie subtil.

... da' ajuta.

parerea mea! :lol:
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Ian 27, 2004 9:43 pm

Eu cred ca anumite poze reusesc prin indrazneala, deci subtilitatea cade (ex: poza frontala cu ochelari de soare mascheaza, in loc sa arate niste ochi patrunzatori, expresivi, etc.).Pe de alta parte fraternizez cu ideea ca o vitrina plina de balerine de portelan drept fond de fotografiat sare in ochi si nu in sensul estetic dorit. Ioana, daca ai fi pusa in postura de fotografa cum ai proceda pentru a scoate imagini fantastice? Ce ai sugera modelului din fata ta pt a fi subtil? :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

despre subtilitate

Mesajde Ioana » Mie Ian 28, 2004 4:08 pm

[Ioana, daca ai fi pusa in postura de fotografa cum ai proceda pentru a scoate imagini fantastice? Ce ai sugera modelului din fata ta pt a fi subtil? :-)

incep cu o poveste:
si inainte de asta, precizare: mie nu prea imi plac baietii cu parul prea lung.
dar...

mai demult eram intr-un club-rockoteca... deci, in stanga - plete; in dreapta - plete. peste tot - pletosi. eu - cvasi-indiferenta. pana in momentul in care am zarit un gest.
un nene isi trecea gales mana prin par.
iti imaginezi, o mana musculoasa .... o "mangaiere" si...plete. ei, uite, pentru gestul ala, am inceput sa-i apreciez pe rockeri....

cred ca daca as fi fotograf, as cauta sa surprind astfel de gesturi, de detalii...
cum i-as spune sa fie subtil?????
hm... cu un pic de terapie prin povesti, cred... ca sa exagerez la modul baroc as spune ca modelul ar fi un om al bisericii... de genul.. Aramis din Cei 3 muschetari. (poate nu-i cel mai fericit, da'altul nu-mi vine acuma).

iar pentru cazul nostru concret, cu concursul...
fiecare cu ce-l taie capul... sau muschii.

:lol:
cred c-o sa votez si eu pana la urma.
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Joi Ian 29, 2004 10:26 pm

Momentan imi place look-ul "metrosexy": un barbat fara sensibilitate e doar o bruta si asta se vede si fizic! Un barbat modern este cel care pune accent pe imaginea sa si se ingrijeste. Un metro-guy este usor exhibitionist, in sensul ca are curaj sa se manifeste.E un tip care poate fi si amicul cu care sa mergi la o discoteca si la shopping de haine si la balet, care stie gati si stie sa te amuze, insul care te intelege, pt ca pe langa simpatic este si empatic. :-)
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

despre masculinitate

Mesajde Ioana » Mie Feb 04, 2004 9:24 pm

un tip care poate fi si amicul cu care sa mergi la o discoteca si la shopping de haine si la balet, care stie gati si stie sa te amuze, insul care te intelege, pt ca pe langa simpatic este si empatic. ]

intru totul de acord cu tine: genul asta masculin este ceea ce francezii definesc cel mai plastic: craquant. (din categoria "manca-l-ar mama de chipait, ptiu, sa nu-l deochi". )

primul meu gand la citirea descrierii de mai sus a fost : hm.... suna a gay guy. nu ca as avea ceva pro sau contra. dar serios... in societatea machista romaneasca.... cum ar fi etichetat un astfel de personaj?

chiar sunt curioasa: ce zic baietii (care, dupa cum se spune peste tot, sunt majoritari pe forum) despre tipul descris aici? care sa fie si simpatic si empatic, sa vina cu tine la balet, sa gateasca, sa te chiar asculte....

sa fie acestea noile atribute ale unei masculinitati noi?

ce parere au distinsii nostri cititori? :lol:
Ioana
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde Rami » Joi Feb 05, 2004 2:19 am

hmm.. dupa mine tipul respectiv ar parea un "sisi" un .. obsedat dupa "perechea" lui ... ceea ce nu mi se pare ceva normal .. un barbat trebe sa aive "putere" si sa o arate .. si Onoare pe care sa si-o arete .. si asta nu se poate arata prin gatit si ascultandu`ti nevasrta nu stiu cum ..
trebe sa fie putin DUR pt. CA dora de asta e BARBAT ! asta e parerea mea cel putin ...
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Joi Feb 05, 2004 10:32 am

Rami, daca tu ai fi femeie, ti-ar place numai sa asculti ordinele cuiva care e "dur"? Ce se intampla daca o femeie se imbolnaveste? O ajuta sotul? Sau pur si simplu va fi un dur si-i va da un sfat de genul "te fa bine, ca altfel murim de foame!"? In plus, blandetea verbala trebuie insotita de fapta. Cand esti tanar,liber vrei sa gasesti cea mai romantica persoana, ideala companie, cu care sa petreci vremea. Foarte frumos, dar in caz ca incepi o relatie de durata, serioasa intervin si aspecte practice. Fiecare trebuie sa stie sa faca cate ceva.E clar ca vremea barbatului care aduce ban in casa si a femeii care numai calca a trecut... (mai putin pt romani sau alte societati "traditionale").De ce esueaza mariajele de tinerete? Pt ca multi confunda casnicia cu "a hot date"...
Asadar, toti barbatii care isi impun sa fie "macho" sa faca intai acest mic exercitiu: sa-si inchipuie ca sunt femei si ca trebuie sa indure un astfel de tip mai mult de 24 de ore! :idea: La fel si cu fetele: sa nu contezi numai pe el, pt ca e barbat si i se cere sa se poarte ca unul... asta inseamna multe si unele nu tocmai bune.
Sotul meu este un tip flexibil. As vrea sa am rabdarea lui si deschiderea catre cele legate de tehnica, la fel cum o are el inspre frumos, estetic. Gatim impreuna, citim reviste de moda (pt ca si barbatii au asa ceva, ex: "Men's Health"), facem sport (patine, role,etc),mergem la expozitii, facem si "day spa", jucam "Monopoly", facem o multime de chestii care pt unii sunt "too much" si pt altii inseamna "cuplu actual".Uneori e cazul sa fie dur, alteori eu am dreptate si atunci discutam aprins, pt ca trebuie sa luam decizii si nu conteaza in fond ca barbatul sau femeia are o idee mai buna, ci sa gasim o solutie.

Apropos acum de look, imagine... atat femeile, cat si barbatii hetero sunt invidiosi sau mirati cum unii gay pot sa gaseasca hainele perfecte care sa exprime exact starea zilei sau evenimentul la care participa. Sa nu va inchipuiti ca gay inseamna numai haine colorate si travesti de prost gust. Doar o persoana foarte educata , sensibila poate sa imbine hainele cu atata fantezie si bun gust deopotriva. De aceea, gay-ii sunt usor recognoscibili. Sar de-a dreptul in ochi intr-o societate in care indiferent de sex, aproape toti se imbraca prost, chiar daca scump, incredibil de anost sau urat (ex: Finlanda).Si atunci, cand vezi un tip impecabil, sa nu oftezi? ;-) Sa nu-ti doresti sa inveti ceva de la el, astfel incat sa arati si tu asa? Repet, nu exagerat, ci simplu, de bun gust? Ceea ce fac ei (gay-ii ) in viata lor privata e treaba lor. Vorba lui Freud: nu exista libido-uri si acte sexuale "curate" (you don't do it thinking of Jesus! :-))...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde arty fact » Dum Feb 08, 2004 9:24 pm

Inca patru baieti... :-) Apreciez pasiunea lui Albert T. pt Pascal Bruckner! Mi-a placut "Luni de fiere" si am mai citit si eseuri despre ...inocenta.( "Tentatia Inocentei"- in care diagnozeaza f bine tendinta actuala de a ne justifica orice actiune, buna sau rea si de a ne purta ca niste copii rasfatati... vesticii mai ales, caci ei isi permit!).
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde Rami » Mar Feb 10, 2004 12:31 am

oricum parerea mea ramane .. si cand am zis dur poate am facut`o prea DUR :p dar oricum raman la aceasi parere .. nu imi plac astfel de relati
poate ca am o fire prea de arab:p pe aci toti sunt "duri" cu sotiile lor .. dar oricum nu am zis ca femeia nu are dreptul sa zica ceva.. din contra .. barbatul asculta si daca crede ca e bine face daca nu ii spune pe fata !:d
e doar o cultura araba pe care nu cred ca cineva ar putea sa o inteleaga
in cutura arabeasca Barbatul are onoare si si-o sustine are un fel de superioritate in fata femeii ! :D si sper ca nu ma intelegi iara gresit .. dar asha e pe aci :D si eu sunt un Arab si sunt mandru de asta ! :D
Rami
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 2:55 pm

Nu vad de ce a trebuit sa fie atata disputa pana s-a realizat "si" aceasta pagina - eu zic ca si baietii merita oaresce atentie - am votat si eu , si apropo de vot sa va zic una buna ...
- :D - Cel care da voturile nu decide nimic.
Cel care numara voturile decide totul ! ... a se vedea si "localele"
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Anterior

Înapoi la Aiudeni de peste tot