left
AiudOnline.ro
judetul alba, românia
  bine ai venit
pagina aiudenilor de pretutindeni
  home Home   contact Contact  

cautare rapida aiudeni
cauta Ai o legătură cu Aiudul? Înscrie-te acum în lista aiudenilor.
fotolix.ro

AiudOnline.ro / forumul aiudenilor de pretutindeni

Vesti bune...

Cu ajutorul paginii Aiudului cred ca multi au reusit sa isi gaseasca prietenii. Acum e momentul sa discutam impreuna aici.

Vesti bune...

Mesajde corawilliams » Lun Mai 26, 2003 9:00 am

Imi cer scuze pt. ca am disparut fara urme in ultimele saptamini,dar am un bun motiv.... :lol:
Pe data de 8 Mai, am adus pe lume o minunata creatura,un dar extraodinar,a small bundle of joy...fiul nostru Lyle Patrick Williams...
Michael si eu sintem foarte fericiti...fiul nostru este bine ,sanatos.
Ma bucur sa pot sa impart cu voi aceasta bucurie...[size=18][/size]
Keep the faith....
corawilliams
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde stefania » Lun Mai 26, 2003 9:59 am

felicitari!!!!
va doresc atat voua cat si bebelusului multa, multa sanatate, mult noroc si izbanda in viata!
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde anophelus » Lun Mai 26, 2003 11:00 am

Nu pot decat sa ma alatur celorlalti si sa-ti urez felicitari! Iar micutului: sa creasca mare, sanatos si voinic! Ma bucur pentru voi si sper ca intr-unul din anii urmatori sa am parte de aceeasi mult asteptata bucurie. Cred ca niciodata cuvintele nu vor putea exprima in totalitate bucuria de a fi parinte! Ma bucur pentru voi!
anophelus
Membru Senior
Membru Senior

Happy...

Mesajde corawilliams » Lun Mai 26, 2003 1:58 pm

Multumesc mult pt.felicitari si va doresc sa traiti aceeasi fericire...(celor care doresc)...
Trebuie sa recunosc..nu exista nici un alt sentiment pe lume care sa inlocuiasca sau sa se apropie in intensitate de sentimentul de a fi parinte.....
E ceva extraordinar...nu se poate explica in cuvinte..O asa bucurie... :lol: :lol:
Inca o data ,merci de felicitari...
De curind devenita mamica,Corina :lol: :lol:
Keep the faith....
corawilliams
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Lun Mai 26, 2003 8:12 pm

Desi nu ma grabesc inca sa am proprii pui, ma gandesc ca sunt momente deosebite. Felicitari draga mea si multa sanatate in primul rand, intregii tale familii! Sper sa nu fi avut o nastere prea dificila si sa ai in continuare doar placere si surprize frumoase din partea noului copilas!
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

C-SECTION

Mesajde corawilliams » Lun Mai 26, 2003 10:40 pm

Arty..Am nascut cu cesariana ...totul a decurs normal..sint deja doua saptamini de cind l-am nascut pe Lyle, asa ca sint ok..Thank God...nu am avut nici un fel de complicatii..
Merci de urari....
Keep the faith....
corawilliams
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde arty fact » Mar Mai 27, 2003 2:44 pm

Se spune ca nasterea cu cezariana e mai paguboasa pt femeie deca cea naturala, e adevarat?
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

pareri pro si contra

Mesajde stefania » Mie Mai 28, 2003 12:15 pm

se pare ca nu prea are cine sa raspunda intrebarii tale, Arty, doar Cora, poate. din cate am auzit eu, in general viitoarele mamici prefera inca nasterea naturala,cu toate ca initial doresc cezariana, in final ajung sa se razgandeasca, doar in anumite cazuri se apeleaza la cezariana; poate la anul voi veni si eu cu un comentariu din experienta proprie.
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde arty fact » Mie Mai 28, 2003 2:05 pm

Sunt in ordine alte felicitari?;-) hm...
arty fact
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde stefania » Mie Mai 28, 2003 3:36 pm

hm, hmm, hm..... :wink:
este un proiect doar :!: (am zis poate) :hyhi: :mamaigandesc:
STEFY
stefania
Membru Senior
Membru Senior

Salut Lyle Patrik !

Mesajde ioan » Joi Mai 29, 2003 7:34 am

Felicitari Cora, tie si sotului tau ! Sa va bucurati cu dragoste de fiul vostru Lyle Patrik Williams!
Salut tinere Lyle Patrik si la multi ani de pe aiudonline !
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Multumesc

Mesajde corawilliams » Joi Mai 29, 2003 8:54 am

Ioan..multumesc de felicitari.
Iti doresc si tie implinirea tuturor dorintelor.....

Arty..cu privire la intrebarea ta despre cezariana..raspunsul meu este, da..intr-un fel cezariana este paguboasa pt mama dar depinde de mama si de conditiile in care au fost facute deciziile....mi-am dorit sa nasc normal insa din motive medicale ,nu am avut de ales.Pe de alta parte nasterea normala supune pe copilas sub un anumit nivel de stress.
Cred ca cel mai important lucru este sanatatea bebelusului.....
Cred ca pt.o femeie puternica emotional...atit nasterea naturala cit si cezariana sint la fel (my personal opinion) ...ceea ce este important este ce este mai usor si healty pt bebe.( fara prea mult stres)
Aici asigurarea medicala acopera tot felul de counselling pt.mame care au nevoie de acest suport emotional si psihologic.
Pt. mine nasterea prin cesariana a fost singura optiune care m-a asigurat ca Lyle o sa fie OK...si este.Cum ma afecteaza pe mine emotional? ..inca nu am avut timp sa ma gindesc..Sint happy ca am un fiu sanatos si totul e ok. :D
Keep the faith....
corawilliams
Membru Junior
Membru Junior

Greseli..

Mesajde corawilliams » Joi Mai 29, 2003 8:58 am

Sorry...bad spelling..I meant "healthy"
Keep the faith....
corawilliams
Membru Junior
Membru Junior

intre parinti

Mesajde ioan » Sâm Iun 14, 2003 8:25 am

Cora, ce face nazdravanul Lyle Patrik dupa aniversarea primei luni de viata ? Si eu am un flacau care s-a nascut tot in mai, tot prin cezariana, dar acum 11 ani. Uneori mi-e dor de el, asa cum era la o luna...alte ori imi place mai mult la inaltimea varstei de 11 ani, cand grijile au mai disparut.
ioan
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Iun 28, 2003 11:46 pm

In aceasta seara de vara, ma alatur si eu celor care prin cuvinte "on line" si-au exprimat bucuria, si au transmis felicitarile de rigoare celei care a dat viata unui nou membru al familie " omenirii de pe TERRA " si totodata viitorul sprijin al lui mamica si taticul .... OK ! ne bucuram pentru bucuria voastra ....... :D
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde sabu » Joi Iul 03, 2003 2:56 pm

ce sa spun :) tot ce-si doreste (nu shtiu daca is doreste ceva acum) si multa sanatate si noroc in viatza
i dont like mondays
sabu
Membru Expert
Membru Expert

Mesajde dancor » Sâm Iul 03, 2004 4:50 pm

Ce sa spun - legea se aplica si aici - ultimul mesaj pe aceasta pagina a fost in 03.07.2003 - iar acum aniversam un an - 03.07.2004 si vom vedea ce se mai intampla la vesti bune, fapt pentru care o luam in ordine :
- copilasul lui cora.. are un an - lucru bun - merge in picioare, mananca singur, incep sa-i creasca dintii - etc.etc. - numai bucurii si vericire
- copilasul lui X inca nu s-a nascut, dar tehnica moderna i-a permis lui mamica si taticu sa constate ca are un "tumburel", deci va fi baiat;
- arty fact in indepartata Finlanda duce dorul locurilor natale!
- robilix a facut anul trecut un pas surprinzator - a parasit capitala si s-a apropiat "la o aruncatura de bat" de casa natala - lucru FAIN ... dar totusi intrebarea ramane - de ce? - in urmatorul interal de timp vom primi si raspuns!
Alte vesti bune :
1. Nu cereti unei femei imposibilul .... s-ar putea sa vi-l dea!
2. Realitatea... mi se arata rar si numai in vis !
3. Au loc accidente si in cele mai bune familii ( vezi Ion Tiriac ! )
4. O poveste de iubire cu cunoasterea nu se termina niciodata cu o inima zdrobita.
Iar cea mai tare veste este :
....> Iubirea inseamna sa ne descoperim in altii si sa fim incantati de aceasta descoperire ...<
dancor
Membru Senior
Membru Senior

Mesajde robilix » Dum Iul 04, 2004 10:08 am

de ce? .... mai multe motive

serviciul a inceput sa scartaie, nu mai aveam chef sa umblu la interviuri din nou

mi-am dat seama ca poate ar merge mai bine pe cont propriu o mica afacere si astfel s-a nascut firma Robilix :)

am venit mai aproape de casa ..... si poate alte motive :)
Designers are meant to be loved, not to be understood.
- Fabien Barral -
robilix
Administrator AiudOnline
Administrator AiudOnline

Înapoi la Aiudeni de peste tot